• Welcome to БрикМания БГ - Лего обществото на България.
 

Имитации: Магазин BlueBrixx

Започната от mamun, 14, Октомври, 2020, 07:05:40 PM

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mamun

Здравейте,
Наскоро попаднах на един германски магазин за неоригинални лего части и сетове
https://www.bluebrixx.com/en/
Има доста интересни сетове и доста "менте" части.
Заинтересувах се от рекламка, че скоро ще пуснат тан влакови прозорци като тези на Емералда.
Тези прозорци от Lego се срещат само в Емералда и цените им са безумни, а аз имам няколко касъм вагона към него, за които съм ползвал стандартните прозорци.
Когато получих мейл, че са налични, любопитството ми надделя и направих поръчка.
3 x 25 tan train windows frames, 1 x 25 dark green train windows frames, 2 x 100 train windows, 1 x 20 Black Bogie Plates, както и един стикер.
Днес ги получих и съм много приятно изненадан. Цветовете са 1:1, качеството е добро и супер се стакват с оригиналното lego.
Прилагам малко снимки.
Другото интересно е, че за тяхните си сетове имат free инструкции, които може да си свалиш след регистрация в сайта и да си ги направиш от истинско лего
Днес когато разглеждах попаднах и да един странен "бърз" L motor, който работи на 1200 оборота (Отделно си имат и стандартния L).
https://www.bluebrixx.com/de/assortments/401179/MOU-M-0001-Black-Furious-Hyper-Speed-L-Motor-Mould-King

С поръчка дойде и малко Тhank you пликче, с мини частички. Има го на снимките в сравнение със стандартен бял плейт 1х2

vladoniki

Не съм фен на имитациите, ама хич. Въпреки това поръчах бързите L мотори...   ;)

За колко време пристигнаха и как - в пощата ли?


mamun

#2
По изпитания път : DHL DE - Rapido - Speedy - нерви :)
Следи си тракинга и като дойде в БГ им се обади да ти запишат телефона

Tu, 29.09.2020, 17:45 -> Mo, 12.10.2020, 08:55

GTS

До колкото знам част от тези фюри мотори са сходни с L моторите на Лего, но са с 1 редуктор по-малко /по-малко планетарни зъбчатки/.



Единия оранжев диск го няма.
Т.е. става нещо като по-бърз M мотор - повече обороти без толкова тяга...
Моите алтернативни модели -> https://rebrickable.com/users/kostq/mocs/
Галерия към тях -> https://bricksafe.com/pages/kostq

vladoniki

Моторите пристигнаха и то бързо. Скоростта е зашеметяваща, мощността е по-ниска, но не фрапиращо. Набързо стъкнах един возило с вериги, резултатът - буксува и дрифти яко. :)

neelton

Може би не е невъзможно от лего да пуснат някаква по-малко осакатена версия на мотор като част от новата серия 18+.

mamun

Цитат на: vladoniki - 20, Октомври, 2020, 06:15:39 PM
Моторите пристигнаха и то бързо. Скоростта е зашеметяваща, мощността е по-ниска, но не фрапиращо. Набързо стъкнах един возило с вериги, резултатът - буксува и дрифти яко. :)

Супер. Пусни видео :)

Dmitri

Привет, понеже Владо ме заинтригува с тези моторчета - дали някой освен мен има проблем с достъпа до въпросния сайт/магазин?  Вчера и днес ми излиза, че е офлайн или unsecure ( без опция да скипна това съобщение:) )

vladoniki

Цитат на: Dmitri - 21, Октомври, 2020, 11:31:44 AM
Привет, понеже Владо ме заинтригува с тези моторчета - дали някой освен мен има проблем с достъпа до въпросния сайт/магазин?  Вчера и днес ми излиза, че е офлайн или unsecure ( без опция да скипна това съобщение:) )

При мен зарежда, изглежда нормално.

bbeettaa00

Ако някой от София смята за поръчва нещо, може да си поделим доставката..., харесал съм си някои нещица...

shizziss

Ако някай смята да поръчва, бих се включил и аз за обща поръчка  8)