БрикМания БГ - Лего обществото на България

Лего Теми => Лего Исторически серии => Темата е започната от: shoker - 04, Февруари, 2010, 03:59:05 PM

Заглавие: REVIEW: 7018 - имаме си ново течение в лего Castle
Публикувано от: shoker - 04, Февруари, 2010, 03:59:05 PM
Така от къде да започна... Ми айде от минифигурките. Те са 6. Има 2 торсота с плетени ризници и ключове по тях - перфектни за пазачи ако се комбинират със замъка , 1 торсо което е плетена ризниза със колар и брадва, следват 3 изключително детайлни торсота кото изобразяват някакъв вид броня ( трите вида са различни)- изклячително внимание към детайлите. Получавате единствените за тази серия шлемове на викингите, мечове - различни са от нормалните Castle защото са по-големи, щитове и брадви. Общо взето 9/10 заради краката - не са принирани ( винаги трябва да искаме повече) Сега ще представя другите 2 компонента :

Змията:

Голяма
Движи се
Може да яде хора
Дълга
Красива
Нямам забележки - 10/10

Кораба:

По голям на дължина от пиратите- има 1 допълнителна основа, чисто новите крайни корабни основи само за този сет - гладки и красиви
Има катапулт ( оръдие- средно) - добро е стреля добре и някак си придава на кораба 1 доста боеспособна форма.
Платното е много красиво и е огромно има змия нарисувана на него
Има сейф за съндъка ( макар и леко инпровизиран )
Има къде да застане шефа
Има чеверме- огън и пилешко та чак и покрив си има.
Има има гребла и пейки
Красив е като се погледне
Има си и клетка за затворници със интересен механизъм
Главата на дракона е много добре направена
Цветовата гама ми харесва ( това е субективно)
Обаче няма много неща в него - леко празен
Няма 2-ро ниво
Няма наблюдателница
Мястото за шефа можеше да е по- детайлно

Общо взето 8.5/10 което хич не е зле като се брой и факта че за мен най добрият пиратски кораб ( от старите от новите е ясно че е http://brickset.com/detail/?Set=10210-1 (http://brickset.com/detail/?Set=10210-1)) е не http://brickset.com/detail/?Set=6285-1 (http://brickset.com/detail/?Set=6285-1) или http://brickset.com/detail/?Set=6286-1 (http://brickset.com/detail/?Set=6286-1) а http://brickset.com/detail/?Set=6271-1 (http://brickset.com/detail/?Set=6271-1) ( много е добър но още се съм купил мой а съм ходил при приятел да го гледам)

Та така общата оценка е 9.1 което хич не е зле


Заглавие: Re:7018 - имаме си ново течение в лего Castle
Публикувано от: victorcito - 04, Февруари, 2010, 04:03:06 PM
Страхотно ревю! Браво!

Баракудата е легенда! Детайлният последен пиратски кораб е РАЗКОШ, но аз си харесвам кораба с викингите и ако имах и платното му, затрито кой знае къде, щеше да е сред любимите ми сетове. Змията е УНИКАЛНА!