Автор Тема: MOC: Lego rock crawler  (Прочетена 15714 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #15 -: 04, Февруари, 2017, 07:27:02 am »
Това си е за тест на вън. И без гумите от багера е ок. Аз бих сложил седалки и волан.

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #16 -: 04, Февруари, 2017, 07:50:28 am »
 Да техническата муза те е ударила и много добре се е получил  :) намери му начина за дефиринциал и даже е с малко части пак и практично

 Големи гуми ходят на машината,тези през които газя на моя клип са с по голяма джанта и балон,не знам от какво са но имам само две иначе са му идеални и за междуосие и за визия а голямата гума минава през всичко винаги по лесно.

 Гледам на твоите снимки горното захващане на амортисьора с пин и носач,ябълката дава свобода но когато амортисьора трябва да отиде нагоре не да се свие не се ли контрират пин ябълка? или се компенсира от долното захващане,пример: натисваш го целия да слезе до долу.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #17 -: 04, Февруари, 2017, 08:27:08 am »
Това си е за тест на вън. И без гумите от багера е ок. Аз бих сложил седалки и волан.

Седалки и волан, поне в тази си конфигурация, няма да има. Идеята е да възможно най-леко шасито, защото окачването е много меко и допълнителна тежест ще наведе купето и няма да може да се изправя само.


 Гледам на твоите снимки горното захващане на амортисьора с пин и носач,ябълката дава свобода но когато амортисьора трябва да отиде нагоре не да се свие не се ли контрират пин ябълка? или се компенсира от долното захващане,пример: натисваш го целия да слезе до долу.

Не съм сигурен, че разбрах какво питаш.  :-[

На амортисьора съм поставил Axle Towball: .

Axle Towball-ът се захваща за Steering Arm 5 x 1 with Towball Socket Rounded: .

Носачът (Steering Arm) е фиксиран абсолютно неподвижно към шасито.

Натискаш шасито надолу и 2-та ама (отпред или отзад) се свиват. Натискаш шасито странично и само единият ам се свива, нищо никъде не запира или контрира - движи се изключително гладно във всички възможни посоки и в пълния ход на окачването. Довечера ще снимам клип и ще е по-видно.


Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #18 -: 04, Февруари, 2017, 02:43:37 pm »
Видео и снимки. :)



Прекалено шарена е клетката, нямам достатъчно едноцветни части, освен в сив цвят.




Всички снимки: ВРЪЗКА

Видео:
« Последна редакция: 04, Февруари, 2017, 08:34:31 pm от vladoniki »

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #19 -: 04, Февруари, 2017, 06:23:20 pm »
 :D засмях се как го тупаш и потупваш,като домашен любимец по главата  :D

 Обул си го обаче на 94.8x44R гуми,ходят му,а Claas-аджийските са си за камион,за амортисьора аз не можах да обесня с писане какво искам да питам и кажа,затова ще пробвам със снимки да покажа.

 Виж при мен ако носача е закрепен водоравно колко ограничава хода при цялостен натиск надолу,това е когато трябва да слезе максималния клиренс на шасито.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #20 -: 04, Февруари, 2017, 07:22:12 pm »
:D засмях се как го тупаш и потупваш,като домашен любимец по главата  :D

 Обул си го обаче на 94.8x44R гуми,ходят му,а Claas-аджийските са си за камион,за амортисьора аз не можах да обесня с писане какво искам да питам и кажа,затова ще пробвам със снимки да покажа.

 Виж при мен ако носача е закрепен водоравно колко ограничава хода при цялостен натиск надолу,това е когато трябва да слезе максималния клиренс на шасито.

Разбрах!  ;)

Да, при тази ситуация, опира в носача. Затова аз удължих амотрисьора с 1 пъпка, като добавих в долната му част 41678
..., а горе вдигнах с 2 пъпка мястото на закрепване, в същото време изнесох и напред (по посока моста). Така ъгълът на амортисьора се промени и не запецва.




Оф и аз го обясних, кажи дали разбра нещо. Ако не, ще сглобявам шасито в ЛДД и ще показвам.  ;)

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #21 -: 04, Февруари, 2017, 07:30:02 pm »
 Мда,затова ти сработва защото не е била само една промяната,не бях забелязал 1 пъпка изнасянето и затова се зачудих как ти работи амортисьора в горна точка,ама с чертежи и русинки се разбрахме а :D

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #22 -: 07, Февруари, 2017, 06:45:21 am »
Сглобих го и в LDD.



Трудно ми е да работя с програма и не успях да съединя мостовете с шасито. Ще се радвам, ако има начин и ако някой може, да ми помогне със съединяването. Има ли начин до се добавят пружините?

:)


Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #23 -: 07, Февруари, 2017, 07:31:51 am »
Пружини за съжаление няма а съединяването е играчка и кьорене пред монитора,но без пружините пък амортисьорите пак не пасват,затова и в моя файл е разхвърляно също,но качи го така искам да го разгледам  :)

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #24 -: 07, Февруари, 2017, 07:33:26 am »
Пружини за съжаление няма а съединяването е играчка и кьорене пред монитора,но без пружините пък амортисьорите пак не пасват,затова и в моя файл е разхвърляно също,но качи го така искам да го разгледам  :)

Ясно, мерси!

В горното ми мнение съм прикачил файла.  ;)

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #25 -: 08, Февруари, 2017, 04:37:43 pm »
557 части ВЪРХУ 1327 части, БУКВАЛНО!



Днес съм на оранжева вълна!  :)

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #26 -: 08, Февруари, 2017, 05:00:12 pm »
 Не го усеща - буквално.Купето съм казвал и преди ме кефи много както си го направил на 9398 в тези цветове и видях че си на оранжева вълна и на рейсър тракеда :)

 А какво ти е мнението за 41999 и по точно за купето,нещо от сорта,но не толкова голямо,обемисто и издължено.... би ли стояло добре или е излишно тегло.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #27 -: 08, Февруари, 2017, 05:11:52 pm »
Не го усеща - буквално.Купето съм казвал и преди ме кефи много както си го направил на 9398 в тези цветове и видях че си на оранжева вълна и на рейсър тракеда :)

 А какво ти е мнението за 41999 и по точно за купето,нещо от сорта,но не толкова голямо,обемисто и издължено.... би ли стояло добре или е излишно тегло.

Ей го: ВРЪЗКА. В червено и бяло. Визия - супер, ама много му идва тежестта според мен.


Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #28 -: 08, Февруари, 2017, 06:17:32 pm »
 Визията в червено с черно кърти,много по агресивен е така от оригинала!  Аз до сега правих проби но без успех.....а идеята да е нещо ей толкова семпло:
 

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #29 -: 10, Февруари, 2017, 07:12:43 am »
Последният вариант на инструкцията (в прикачка). Спрямо предния, има малко промени по мостовете и съм коригирал няколко грешно сложени части.




БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #29 -: 10, Февруари, 2017, 07:12:43 am »