Автор Тема: MOC: Товарен камион и мотокар  (Прочетена 2303 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
MOC: Товарен камион и мотокар
« -: 23, Октомври, 2016, 07:17:57 pm »
Новите ми творения от много месеци насам. Поради липсата на каквото и да е време, Техника съвсем "прашляса", но последните две седмици реших да го извадя и направя нещо ново. Започнах с камиона. Както казах, липсата на време не ми  позволява да мисля дълго и поради това набързо изкопирах предницата и вратите от някакъв МОК. Комбинацията от решетката и ролбара ми се видяха с много агресивна визия и това ме грабна. Първоначално камиона трябваше да е автовишка, но в процеса на създаване изгубих интерес. Направих обикновена товарна каросерия.








Като цяло гоних визия, без някакви специални функции. За по-интересно реших да направя и нещо, с което да го товаря. Получи се приятно мотокарче. Размерите не са големи и това малко ме измъчи. За повдигащия механизъм почерпих идея от 8835 http://brickset.com/sets/8835-1/Forklift . Като цяло се получи, но беше леко нестабилно и при голяма тежест вилиците увисваха и товара падаше. Тогава се сетих, че навремето имах един още по-античен Техник мотокар 8843 http://brickset.com/sets/8843-1/Fork-Lift-Truck и опитах да взаимствам механизма от него. Така в битката се включи и пневматиката. Беше ми доста трудно да я вградя, защото останалата част от мотокара беше вече готова. Първо използвах широко бутало, по предвид компактния размер се наложи да го сменя с тънкото. Сега вече механизма си е стабилен и без проблем товари и тежки палета. На снимките на камиона се виждат. Задължително добавих и любимите ми Техник човеци.







Сега и детето е доволно. Надявам се да Ви е харесало.
« Последна редакция: 24, Октомври, 2016, 11:10:32 am от vladoniki »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: MOC: Товарен камион и мотокар
« Отговор #1 -: 24, Октомври, 2016, 11:14:59 am »
Кабината на камиона е яка. :)

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: MOC: Товарен камион и мотокар
« Отговор #1 -: 24, Октомври, 2016, 11:14:59 am »