Автор Тема: MOC: Lego rock crawler  (Прочетена 15711 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
MOC: Lego rock crawler
« -: 30, Януари, 2017, 08:43:52 pm »
 Здраейте,в студеното време можем да творим на топло над любимото хоби,ето какво бях подхванал и с помоща на Владо с малко части стигна до тук,няма още купе(не съм го и измислил),но при този вид машини това е най-същественото,шасито,окачването и задвиждането...четерите колела са постоянно зацепени без дефиринциал,окачването го мислих дълго защото лего амортисьорите не се въртят за да се получи големия чупещ ъгъл и макар и М-мотора(нямам ХЛ),има страхотна мощост заради предавателното число и не спира пред нищо,но все пак краулера е за катерене,не за надбягване :)

 
« Последна редакция: 01, Февруари, 2017, 08:15:26 pm от vladoniki »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: МОС : Lego rock crawler
« Отговор #1 -: 30, Януари, 2017, 09:05:54 pm »
Жестоко!!! Видео! Видео!  ;)

И аз не съм фен на купета и козметики, важно е окачването и задвижването. Браво.
« Последна редакция: 02, Март, 2017, 03:29:08 pm от vladoniki »

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: МОС : Lego rock crawler
« Отговор #2 -: 30, Януари, 2017, 09:36:25 pm »
Жестоко!!! Видео! Видео!  ;)

И аз из не съм фен на купета и козметики, важно е окачването и задвижването. Браво.

 Заснех и видео покрай снимките,но стана тъмно,утре ще направя ново,снимах и въпросния амортисьор как работи :)

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: МОС : Lego rock crawler
« Отговор #3 -: 31, Януари, 2017, 10:34:07 am »
 Ето и клип с катерача,карам го с дистанционно от влак и едва на две-три деления на газта  :)
 
 

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: МОС : Lego rock crawler
« Отговор #4 -: 31, Януари, 2017, 11:08:09 am »
Главозамайващ е! Окачването работи много добре.

Задължително ще се пробвам да сглобя нещо подобно с това окачване, не мога да издържа.  ;)

Имаш ли снимките от 1-ви пост в по-висока разделителна способност, ще се пробвам по снимки и клип да сглобявам. :)

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: МОС : Lego rock crawler
« Отговор #5 -: 31, Януари, 2017, 11:51:05 am »
 Благодаря Владо :)  не се мъчи със снимки и клип,ето ти LDD файл направо  ;)

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: МОС : Lego rock crawler
« Отговор #6 -: 31, Януари, 2017, 11:53:17 am »
Благодаря Владо :)  не се мъчи със снимки и клип,ето ти LDD файл направо  ;)

Супер, много благодаря!

  8)

Неактивен Vladun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 252
  • Пол: Мъж
    • Владислав Ризов
Re: МОС : Lego rock crawler
« Отговор #7 -: 31, Януари, 2017, 05:20:09 pm »
Супер е !!!
Ще вземете и мен да ме запалите да си направя едно  :D

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #8 -: 01, Февруари, 2017, 08:34:01 pm »
Ето и моята версия! Скалъпена е набързо, но се получи много добре. Отдавна не бях строил нещо, което толкова много да ме изкефи.

Общ изглед.


Отпред.


Отзад.


Демонстрация на хода на окачването - далеч преди пределните му възможности.




... и отдолу го снимах.


Предния мост. Добавих главините от катерача 9398. С тях колелата стоят значително по-стабилно. Завиването е със серво мотор.


Тук се вижда и промяната в закрепването на амортисьора. Горе и долу съм добавил възможност амортисьора да се движи свободно - нужно му е това движение иначе се криви и може да се счупи.


Постарах се да го направя с минимум части, за да е по-лек. В същото време и стабилен и масивен.


Ето как реших движението във всички посоки в горната му част - ябълковидна връзка.


Задният мост. Тук отново добавих главините от 9398. Преместих горните щанги с по 1 пъпка навън - така геометрията спрямо шасито е по-правилна.






Тук какво да кажа... главозамайващ ход, то се вижда!







Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #9 -: 02, Февруари, 2017, 07:46:57 am »
 Ех ех ех,веднага си личи как ти върви мисълта за промените,но и букета от части които си добавил при моя набор ги нямам,радвам се че ти запалих желанието за проба  :)  да за Лего краулер се получи добра машинка с големи възможности,най-близък до рц моделите направен с непрегодените най малко амортисьори за това,оригиналния от Лего 9398 няма такива възможности за чупене нали? за задните щанги умишлено бях ги доближил защото точките им дори ако са в една е по добре,така е при моделите,но няма такава Лего щанга,а отпред заради мотора са по раздалечени,гледам оригиналното серво има сила да завива раздаличените гуми,защото при мен с М- мотора трябваше да мине през два пъти сваляща предавка за да се справи а при теб е дирекно на рейката,готин за каране в домашни условия,иска ми се да му измилим и купе сега  :)

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #10 -: 02, Февруари, 2017, 08:01:30 am »
Ех ех ех,веднага си личи как ти върви мисълта за промените,но и букета от части които си добавил при моя набор ги нямам,радвам се че ти запалих желанието за проба  :)  да за Лего краулер се получи добра машинка с големи възможности,най-близък до рц моделите направен с непрегодените най малко амортисьори за това,оригиналния от Лего 9398 няма такива възможности за чупене нали? за задните щанги умишлено бях ги доближил защото точките им дори ако са в една е по добре,така е при моделите,но няма такава Лего щанга,а отпред заради мотора са по раздалечени,гледам оригиналното серво има сила да завива раздаличените гуми,защото при мен с М- мотора трябваше да мине през два пъти сваляща предавка за да се справи а при теб е дирекно на рейката,готин за каране в домашни условия,иска ми се да му измилим и купе сега  :)

9398 е много далеч от тези ходове... окачването му е с несравнимо по-малки ходове. :)
Сервото е много мощно. При тези модели трудността при завиване идва от липсата на диференциал - гумите не могат да се завъртят в противоположна посока при завиване и трябва да се провлачат по земята, а под тежестта на целия модел има добро сцепление и завиването става трудно. За съжаление в тази малка конструкция на моста е невъзможно да се вкара диференциал (това ми е мерак).
За купето разчитам на теб - аз съм много зле с дизайна от Техник части. :) Нещо като клетка "roll cage" би стояло добре.



... или нещо раздуто, подобно на 42005:


Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #11 -: 03, Февруари, 2017, 09:32:13 am »
Големи катерачи, голямо нещо. То май само вертикални стени ще ви се опрат. На края ще запалите и мен да направя нещо такова. Иначе поздравления. Страхотни машини.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: WIP: Lego rock crawler
« Отговор #12 -: 03, Февруари, 2017, 04:50:04 pm »
Да, ще има клетка. :)



Качвам и LDD файла, с който изпробвах сглобките, за да не допусна "непозволени" сглобки - непозволени сглобки няма.

По-интересното е, че успях да направя мостове с диференциали и то много компактни (днес ми е дошла музата)., но за това по-късно. Цялата работа идва от доброто окачване - браво, Стефан!  ;)

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #13 -: 03, Февруари, 2017, 06:28:22 pm »
 Не само днес ами цяла седмица май си в муза Владо :)  дърпам клетката и чакаме още снимки с развитието на машината

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #14 -: 03, Февруари, 2017, 09:52:46 pm »
Малка демонстрация на ходове, диференциали и... големи гуми (ксерионските ще дойдат добре, ама нямаммм):





Надявам се утре да успея да направя подробни снимки и видео.

П.П. Успях да сглобя с LDD една част от клетката - другата е огледална на тази (трудно се справям с LDD).

« Последна редакция: 03, Февруари, 2017, 11:00:26 pm от vladoniki »

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: MOC: Lego rock crawler
« Отговор #14 -: 03, Февруари, 2017, 09:52:46 pm »