Автор Тема: Review: Land Rover Defender 110 by Sheepo  (Прочетена 11382 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Review: Land Rover Defender 110 by Sheepo
« Отговор #30 -: 22, Януари, 2016, 06:24:06 pm »
Джантите са СУПЕР! Последно задния мост ще завива ли?

Мисля, че да. Единият завива прекалено малко и манереността ще е ужасна. Иначе винаги може да се блокира единият мост да не завива и то много лесно, без някакви сериозни преправения, мислех и над този вариант.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Review: Land Rover Defender 90 by jaaptechnic
« Отговор #31 -: 27, Януари, 2016, 05:04:40 pm »
Малко напредък от мен. :)

Сглобих шасито изцяло. И купето е почти готово. Какафонията от цветове е пълна, чакам да пристигнат частите от Брикланд.ПЛ и всичко ще си дойде на мястото.











Най-голямата модификация, която направих, е че джипът е с един завиващ мост - само предният мост завива. Оригинално при 9398 и 2-та моста завиват. Оказа се, че оригиналното окачване на 9398 е прекалено слабо за огромната маса части по купето. Затова промених малко задното окачване и в момента окачването държи целия джип много стабилно. Тук се вижда как 2-та амортисьора са малко по-раздалечени. Използвах ябълковидни връзки за захващане на амовете към задния мост.



Използвах носач (), който да държи амортисьора.


Ето и предния мост. Мостът завива значително повече от оригиналния. Джипът е достатъчно маневрен.


Поглед отдолу.


Направих и снимки за сравнение между Дефендъра и 9398. 9398 малее пред джипарата на Ленд Роувър.










Цялата конструкция е масивна и стабилна. Визията - отлична. Отдавна не бях сглобявал нещо, на което толкова много да се кефя.

Ето и едно видео, за да се усети маневреността при един завиващ мост (модифициран) ... и фаровете светят. ..., а задвижването си е 4х4 (Part time).

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Review: Land Rover Defender 110 by Sheepo
« Отговор #32 -: 27, Януари, 2016, 06:01:14 pm »
Добре се е получило. Малко съм далеч от техник, но не би ли могло шасито да слезне наполовина на това, което е в момента. Ще се получи доста по реален модел. В момента в подкалника може да се побере почти още една гума на височина

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Review: Land Rover Defender 110 by Sheepo
« Отговор #33 -: 27, Януари, 2016, 06:19:07 pm »
Добре се е получило. Малко съм далеч от техник, но не би ли могло шасито да слезне наполовина на това, което е в момента. Ще се получи доста по реален модел. В момента в подкалника може да се побере почти още една гума на височина

Принципно съм съгласен и за мен гумите са доста далеч от купето. Обаче идеята на това шаси са огромните ходове на окачването. Иначе е възможно са се сложат по-къси амортисьори (6,5 L, вместо оригиналните 9,5 L) и шасито ще падне надолу, обаче и ходът ще се скъси значително. Ето при сгънато (не напълно) окачване, гумата отива до калника (и 4-те са стъпили на земята).

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: Review: Land Rover Defender 110 by Sheepo
« Отговор #34 -: 27, Януари, 2016, 07:35:03 pm »
И двата джипа са много хубави,дори на краулера комбинацията черно-оранжево ми допада повече от оригинала(жалко че няма стикери),Ленд Роувъра също е готин,но като го уеднаквиш цветово ще е завършен и вече можеш да мислиш за другите две модификации както в клипа :D

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: Review: Land Rover Defender 110 by Sheepo
« Отговор #35 -: 27, Януари, 2016, 08:03:50 pm »
След като оправиш цветовете на Роувъра, 9398 ще бледнее. Разбирам идеята на окачването, но наистина по би му отивало ако е по-нисък. Използвал си основата на 9398 и така май ще е трудно да се преправи. Важното е на теб да ти харесва. На мен най-ми харесва, че задния мост не завива. Модела е разпознаваем като истински Роувър. Сложил си и покрив, не е тип пикап, това е супер.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Review: Land Rover Defender 110 by Sheepo
« Отговор #36 -: 27, Януари, 2016, 08:07:57 pm »
След като оправиш цветовете на Роувъра, 9398 ще бледнее. Разбирам идеята на окачването, но наистина по би му отивало ако е по-нисък. Използвал си основата на 9398 и така май ще е трудно да се преправи. Важното е на теб да ти харесва. На мен най-ми харесва, че задния мост не завива. Модела е разпознаваем като истински Роувър. Сложил си и покрив, не е тип пикап, това е супер.

Да, инструкцията е за пикапа, но по снимки пресъздадох и покритата версия. Без инструкция, обаче, със сигурност нямаше да се справя с останалата част. :)

П.П. :)
« Последна редакция: 27, Януари, 2016, 09:38:51 pm от vladoniki »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Review: Land Rover Defender 110 by Sheepo
« Отговор #37 -: 29, Януари, 2016, 10:13:51 pm »
Голяма игра падна. Чувствам се като малко дете, което е получило мечтаната играчка. Тази вечер прекарах повече от половин час в тренировки на паралелно паркиране... успях накрая...


 :)

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Review: Land Rover Defender 110 by Sheepo
« Отговор #38 -: 30, Януари, 2016, 08:00:14 pm »
Свалих окачването, мисля, че така е значително по-реалистично.

Използвах Technic, Shock Absorber 6.5L, Complete Assembly - Hard Spring, вместо 9.5 L. Раздалечих амовете с по 1 пъпка в страни и държат купето стабилно. 9398 е с оригиналното си окачване, а Дефендъра - моднато, вижда се разликата във височината им (калниците и при 2-та модела са монтирани на едно и също място).


Окачването работи неочаквано добре. Ходовете все още са завидно големи.









Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: Review: Land Rover Defender 110 by Sheepo
« Отговор #39 -: 31, Януари, 2016, 06:43:42 pm »
Така ми харесва повече.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Review: Land Rover Defender 90 by jaaptechnic
« Отговор #40 -: 05, Февруари, 2016, 10:21:01 pm »
Частите от Брикланд.ПЛ пристигнаха, строежът напредва. Жоро, благодаря!
Конструкцията на купето съм я променил тук-там, в сравнение с инструкцията. Мисля, че така изглежда по-добре.

Вече по-скоро се превръща в Land Rover Defender 90 Expedition








Окачването е добро.






Светлините.


Една "хрумка" от последния момент - ремарке.


Ремаркето също си има окачване.




Окачването е 1:1 като при Б-модела на 42043. Мога да кажа, че работи много добре - в клипа по-долу съм обърнал специално внимание на окачването му.




Ако не друго, то поне управлението на джипа с ремарке, е предизвикателство.


Видео:


 :)

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: Review: Land Rover Defender 110 by Sheepo
« Отговор #41 -: 07, Февруари, 2016, 11:32:26 am »
Поздравления, изглежда страхотно. Багажника на покрива е супер допълнение, а ремаркето е страшна хрумка. Ще ме навиеш да го направя и аз.

Неактивен Dani_eL

  • Нов потребител
  • Публикации: 3
  • Пол: Мъж
    • Даниел Любенов
  • Набор: 1992
Re: Review: Land Rover Defender 110 by Sheepo
« Отговор #42 -: 07, Февруари, 2016, 01:10:19 pm »
Конструкцията е отлична! Голям плюс е че скороста почти не се влияе от тежеста която е поне 2кг? Гледал съм клипчета на такива големи модели, правят ги детайлни и велики с автоматични скорости и 15 моторчета, и накрая немогат да се движат под собствената си тежест  :D Редно е да се знаят пределите на Лего.
Също ми допада концепцията че джипа, също като камиона са отворени на доста модификации и добавки. Ремаркенцето е супер!

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: Review: Land Rover Defender 110 by Sheepo
« Отговор #43 -: 07, Февруари, 2016, 09:41:45 pm »
Не само догонваш,ами направо си настигнал тези на които гледаме клипчета в YouTube! с разликата че там частите си ги позволяват на една цена от колкото ние тук,джипа и дори ремаркето си ги изпипал много,браво Владо,водиш техник манияците в България  :)

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Review: Land Rover Defender 110 by Sheepo
« Отговор #43 -: 07, Февруари, 2016, 09:41:45 pm »