Автор Тема: REVIEW: 42006 Ревю  (Прочетена 5035 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
REVIEW: 42006 Ревю
« -: 22, Август, 2014, 05:09:14 pm »
Представям Ви и последната си придобивка от серията Техник, а именно 42006. Сета е от 2013-та година. Съдържа 700 + чарка, което не е много, но откъм части има няколко редки за мен, така че се реших да го взема. Купих го от един БГ онлайн магазин за Лего, но няма да го казвам за да не му правя реклама. Ако някой се интересува от координати да пише на лично. Струва 120 лева, което ми се струва прилична цена, но тъй като ме домързя да ходя да си го взема на място ми се оскъпи с Еконт-а с още 8 и нещо лева. Кутията и самия багер по размер са средна работа. Нито големи, нито малки.

Като начало ще покажа снимки на кутията, които вече поместих в една друга тема. Владо ако решиш ги махни от там за да не се дублират.





Съдържанието е няколко торбички с части, които не са номерирани. В отделен плик има две книжки с инструкции и лепенки заедно с картонена подложка за да не се мачкат.



Снимките не са с добро качество, тъй като снимах с телефона, а пък той само толкова си може  :D

Интересните за мен части бяха четирите елемента, с които се прави щипката и най-вече веригите. До сега ги бях виждал само по снимки, но в действителност изглеждат внушителни. Другото по-интересно са трите линейни бутала. Две големи и едно малко. В комплекта има и няколко интересни пластмасови тръбички, които могат леко да се огъват. Те се използват при направата на кабината. Останалите части са си донор.



Построяването ми отне около два часа и половина без да си давам зор. Като цяло не е нищо сложно. Малко се отегчих с тия завързани механизми, но при мен е така с всеки модел на Техник. Крайният резултат е много приятен багер. На малчуганите сигурно ще им е доста забавен за игра. На мен това време ми мина преди доста години, но чакам малкия ми син да го види. Стрелата на багера се управлява посредством три превключвателя и врътка в задната част. С превключвателите управляващи буталата се свиква бързо, но все си трябва въртене на ръка. Направи ми впечатление, че по гладка повърхност веригите се пързалят вместо да се въртят, но по килим или мокет се получава сцепление и всичко е ОК.

След два, три дена гледане реших да го модифицирам. По-интересно ми бе да го видя как се движи. Направих проба с два М-мотора. Ето снимки:





Това бе най бързият и лесен начин. Инфрачервеният приемник го забих пак отдолу. Стана доста компактно. Още при създаването на модела е оставено много удобно място за кутията за батерии.



Ето и видео:



........ как само шляпка по паркета  :D

След това се сетих, че във втората книжка има инструкции как да се управлява стрелата с електромотор. Това е в случай ако притежавате 8293. Аз го нямам, но имам необходимите части. Трябваше ми трети М-мотор, но тъй като имам само два, реших да го задвижа с два XL-мотора, а единия М-мотор да сложа за стрелата. Така за движение багера се управлява дистанционно, останалата част с мотора и превключвателите. Бонуса е, че няма повече да въртите врътката в задната част. С двата XL-а изглежда малко по-масивен, но не е болка за умиране.



Тух станах малко разноглед докато уцеля посоките за стрела:



Тъй като не разполагам с втори комплект за дистанционно управление, реших да оставя нещата до тук. Багера спокойно може да се модифицира и управлява изцяло дистанционно. Има много клипчета в нета. Така може да стане достоен конкурент на 8043.
В заключение можа да кажа, че това е един много приятен сет и не съжалявам, че го купих. Не е брутално голям и скъп като топ моделите на Техник, но според мен ще е интересен както на големите, така и на малките. Липсата на пауър функции не го оскъпява допълнително, така че като цена е горе-долу достъпен и за хората с по-ограничен бюджет.

Надявам се ревюто да Ви е било полезно и интересно.

Поздрави!




« Последна редакция: 22, Август, 2014, 06:31:45 pm от vladoniki »

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: 42006 Ревю
« Отговор #1 -: 22, Август, 2014, 06:34:48 pm »
Сетът е супер, а за модификациите нямам думи - страхотно! :) XL моторът е вързан директно без предавки, нали?

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: REVIEW: 42006 Ревю
« Отговор #2 -: 22, Август, 2014, 07:52:43 pm »
Сетът е супер, а за модификациите нямам думи - страхотно! :) XL моторът е вързан директно без предавки, нали?

Да, директно е. Иначе трябваше много да модифицирам. Пробвах го така и ми хареса как се движи. Може би с една идея трябва да се намали скоростта, но няма да го пипам. Трябва да пробвам с голямото дистанционно. Там може да се контролират оборотите, но двете врътки трябва да са вързани успоредно, иначе лесно може да стане разминаване в оборотите на двата мотора. При завиване ще е още по-трудно. Вариант е да ползвам малкото дистанционна само за завиване.

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: 42006 Ревю
« Отговор #3 -: 22, Август, 2014, 08:10:18 pm »
Да, директно е. Иначе трябваше много да модифицирам. Пробвах го така и ми хареса как се движи. Може би с една идея трябва да се намали скоростта, но няма да го пипам. Трябва да пробвам с голямото дистанционно. Там може да се контролират оборотите, но двете врътки трябва да са вързани успоредно, иначе лесно може да стане разминаване в оборотите на двата мотора. При завиване ще е още по-трудно. Вариант е да ползвам малкото дистанционна само за завиване.

Ето една идея от Сариел - LINK. Не съм го пробвал, но изглежда много добре.

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: REVIEW: 42006 Ревю
« Отговор #4 -: 22, Август, 2014, 08:36:40 pm »
Пробвах, но нищо не излезе. Това, което си ми пратил е много добро. Ще се опитам да го импровизирам. Благодаря за линка Владо!

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: 42006 Ревю
« Отговор #5 -: 22, Август, 2014, 08:40:54 pm »
Честно казано с това дистанционно нещата се случват много трудно и  неудобно, тъй като не е ограничен максималният ход - напред/назад. Вместо това "врътките"/"чешмите" се въртят безкрайно.
« Последна редакция: 22, Август, 2014, 08:47:01 pm от vladoniki »

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: REVIEW: 42006 Ревю
« Отговор #6 -: 22, Август, 2014, 08:58:17 pm »
Това с чешмите ме разсмя. И аз имам такива наблюдения, но при по-внимателно управление може да се получи нещо. Автобуса например го управлявах с това дистанционно. И мен ме дразни, че няма начална и крайна позиция, но......... , това не идва ли от сетовете с влаковете? Май само там съм го виждал в сет.

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: 42006 Ревю
« Отговор #7 -: 22, Август, 2014, 09:22:01 pm »
Да, при влаковете се използва - връзка. Затова е и толкова недодялано за Техник приложения. :)
« Последна редакция: 22, Август, 2014, 09:23:35 pm от vladoniki »

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
MOD: 42006 Ревю
« Отговор #8 -: 24, Декември, 2014, 04:13:55 pm »
Васко, ако не възразяваш, ще използвам темата, за да покажа моята модификация на 42006.

Единствената промяна е, че премахнах щипката и сложих кофа на нейно място. Конструкцията е идентична с оригиналния сет, промените са единствено по последното рамо на багера. Рамото е удължено с около 3-4 пъпки (ако не бърка) и така успях да увелича обхвата на стрелата. Голямото предизвикателство беше да успея да накарам кофата да има максимален ход, за да е реално. В крайна сметка се получи приемлив вариант.

















Коментари и идеи винаги са добре дошли! :)

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: REVIEW: 42006 Ревю
« Отговор #9 -: 24, Декември, 2014, 04:24:09 pm »
Браво Владо, супер е! Страхотно си го измислил, ако имах кофа щях набързо да те изкопирам. В инструкциите има описание как може да се моторизира, така че да не въртиш до припадък. Защо не го направиш? Ще стане много добре. Моя багер си стои с мотора, нямам нерви да въртя. Пък и моторчето върти по-бързо от ръката.

Поздрави!

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: REVIEW: 42006 Ревю
« Отговор #10 -: 10, Април, 2016, 01:26:30 pm »
 Видях темата с търсачката на форума а тази седмица се сдобих и аз със 42006,та ще я използвам макар и стара без да създавам нова да драсна два-три реда :)
 Моделчето определено ми харесва макар и не радио управляем,но с комплект power functions е занимателно с него,видях вариянта на Владо с кофа,но така с тази щипка могат доста неща да се вдигат докато с кофа определени да се гребат.Видях на клипчето на Vasiliam,че е шашаво управлението и затова на моя размених няколко зъбчадки и си направих подредба на лостовете за по лесно управление,по външния вид съм направил много леки промени и основно по рамото,малко не ми харесваше оригиналното :)


Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: REVIEW: 42006 Ревю
« Отговор #11 -: 10, Април, 2016, 07:25:36 pm »
Не е лош сета. Малко ми се струва постен, но причината е, че го сравнявам с 8043. Втория изглежда доста по-завършен като модел на багер дори без да броим PF.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: REVIEW: 42006 Ревю
« Отговор #11 -: 10, Април, 2016, 07:25:36 pm »