Автор Тема: lego star wars 2014  (Прочетена 20212 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен MorphyD

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 256
  • Пол: Мъж
    • Васил Асенов
  • Набор: 1983
Re: lego star wars 2014
« Отговор #30 -: 15, Август, 2013, 04:47:16 pm »

Неактивен Maul

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 62
  • Пол: Мъж
  • At last we will reveal ourselves to the jedi.
    • Рафаил Иванов
  • Набор: 1996
Re: lego star wars 2014
« Отговор #31 -: 15, Август, 2013, 05:21:44 pm »
Доста слаби изглеждат.  :(

Неактивен MorphyD

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 256
  • Пол: Мъж
    • Васил Асенов
  • Набор: 1983
Re: lego star wars 2014
« Отговор #32 -: 15, Август, 2013, 05:26:43 pm »
Kashyyyk battle pack кърти, останалото не впечатлява особено.
Добрата новина е, ще може да се вземе Grevious на прилична цена. Vulture дроида ми изглежда особено трагичен, но поне виждам интересна минифигурка към него. V-winga също не впечатлява особено. От битката за Saleucami само Neyo си заслужава, ако наистина е той. Дроид гъншипа изглежда добре, а и минифигурките към него също са добри. Jedi interceptor - нищо ново (но пък аз нямам този модел, така че за мен е добре дошъл :) И накрая battle pack от звездата на смъртта ми е малко странен - и то по отношение на Death star trooper, който неизвестно защо е в рицарски доспехи :o
Новите бластери също ми изглеждат огромни и несъразмерни с фигурките  ::)
« Последна редакция: 15, Август, 2013, 05:40:10 pm от MorphyD »

Неактивен Emperor

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 140
  • Пол: Мъж
  • Incredible mastery of the Dark Side of the Force!
    • Борислав Илиев
  • Набор: 1989
Re: lego star wars 2014
« Отговор #33 -: 15, Август, 2013, 05:51:48 pm »
Според мен фигурките ще направят работата.От Kashyyyk battle pack и четирите фигурки са супер,не ми харесват обаче новите spring-blasters,старите regular blasters си бяха по-добри.Новият Chewbacca,Tarfful,Buzz-droid и естествено Neimoidian Tey How (поне на него ми прилича) също ми допадат.
От т.нар."Recruitment line" съм твърдо пас.

И накрая battle pack от звездата на смъртта ми е малко странен - и то по отношение на Death star trooper, който неизвестно защо е в рицарски доспехи :o

И аз изпаднах в ужас като им видях шлемовете,но предвид ,че това са предварителни снимки се надявам на официалното представяне на сетовете да са ги оправили както трябва,иначе само заради тази фигурка ще ги съдя!! :D
« Последна редакция: 16, Август, 2013, 09:34:43 am от Emperor »
LEGO Star Wars collector!

"The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural."
―Supreme Chancellor Palpatine

"Why, Master Yoda, what a delightful surprise! Welcome! Let me be the first to wish you Happy Empire Day!"
―Palpatine, to Yoda

Неактивен MorphyD

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 256
  • Пол: Мъж
    • Васил Асенов
  • Набор: 1983
Re: lego star wars 2014
« Отговор #34 -: 15, Август, 2013, 06:26:08 pm »
Да видим липсващите police gunship, av-7 и последният батъл пак  8)

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 914
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Re: lego star wars 2014
« Отговор #35 -: 15, Август, 2013, 07:20:16 pm »
Като гледам акцента пада върху Кашиук. Когато излезнат окончателните сетове ще ги видим в цял блясък с принтове, лепенки и шлемове. Не се съмнявам, че ще има какво да се взима. Аз си харесах 4 на пръв поглед. Особено ме интересува как ще изглежда AV-7.
« Последна редакция: 15, Август, 2013, 07:23:07 pm от IRadev »
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

Неактивен Emperor

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 140
  • Пол: Мъж
  • Incredible mastery of the Dark Side of the Force!
    • Борислав Илиев
  • Набор: 1989
Re: lego star wars 2014
« Отговор #36 -: 02, Септември, 2013, 05:02:06 pm »
Новият генерал Гривъс:



« Последна редакция: 02, Септември, 2013, 06:13:10 pm от Emperor »
LEGO Star Wars collector!

"The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural."
―Supreme Chancellor Palpatine

"Why, Master Yoda, what a delightful surprise! Welcome! Let me be the first to wish you Happy Empire Day!"
―Palpatine, to Yoda

Неактивен MorphyD

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 256
  • Пол: Мъж
    • Васил Асенов
  • Набор: 1983
Re: lego star wars 2014
« Отговор #37 -: 02, Септември, 2013, 06:44:45 pm »
Гривъс е готин, но Кеноби е много слаб. Нито в клонираните, нито във филмите има такава безумна прическа.

Неактивен Emperor

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 140
  • Пол: Мъж
  • Incredible mastery of the Dark Side of the Force!
    • Борислав Илиев
  • Набор: 1989
Re: lego star wars 2014
« Отговор #38 -: 13, Ноември, 2013, 05:59:42 pm »
75034 Death Star Troopers
Minifigs: Death Star Gunners x2, Imperial Royal Guards x2
Subtheme: Episode IV-VI



75035 Kashyyyk Troopers
Minifigs: Kashyyyk Clone Trooper x2, 41st Elite Corps Trooper x2
Subtheme: Episode III



Kashyyyk Clone Trooper


41st Elite Corps Trooper


75036 Utapau Troopers
Minifigs:Clone airborne trooper x2,Utapau Clone trooper x2
Subtheme: Episode III



75037 Battle on Saleucami
Minifigs:BARC Trooper,Battle Droids x2, Super Battle Droids x2
Subtheme: Episode III



BARC Trooper


75038 Jedi Interceptor
Minifigs:Anakin Skywalker, R2-D2
Subtheme: Episode III



75039 V-wing Fighter
Minifigs: V-wing Pilot, Astromech Droid
Subtheme: Episode III



75040 General Grievous' Wheelbike
Minifigs: General Grievous, Obi-Wan Kenobi
Subtheme: Episode III



75041 Vulture Droid
Minifigs:Neimoidian Warrior, Buzz Droid, Battle Droid Pilot
Subtheme: Episode III



75042 Droid Gunship
Minifigs:41st Elite Corps Trooper,Chewbacca,Battle Droid,Super Battle Droid
Subtheme: Episode III



Chewbacca


75043 AT-AP
Minifigs:Clone Commander Gree, Chief Tarfful, Battle Droid Commander, Battle Droid, Super Battle Droid
Subtheme: Episode III



Chief Tarfful


Clone Commander Gree


75045 Republic AV-7 Anti-vehicle Cannon
Minifigs:Plo Koon,Commander Wolffe,Wolfpack Clone Trooper,Droideka
Subtheme:Clone Wars

« Последна редакция: 13, Ноември, 2013, 06:08:26 pm от Emperor »
LEGO Star Wars collector!

"The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural."
―Supreme Chancellor Palpatine

"Why, Master Yoda, what a delightful surprise! Welcome! Let me be the first to wish you Happy Empire Day!"
―Palpatine, to Yoda

Неактивен Maul

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 62
  • Пол: Мъж
  • At last we will reveal ourselves to the jedi.
    • Рафаил Иванов
  • Набор: 1996
Re: lego star wars 2014
« Отговор #39 -: 13, Ноември, 2013, 08:34:38 pm »
Всичко освен фигурките BARC trooper и Utapau airborne trooper за мен е разочарование. Новите бластери са отвратителни, самите превозни средства са много по-слаби от предшествениците си (бих казал, че Jedi Interceptor изглежда най-добре и то, защото доста прилича на предишните модели, което пък от друга страна не е интересно), в батъл паковете винаги се е залагало основно на фигурките, но тук вече е прекалено - превозните средства или оръдия са просто части струпани една в/у друга без грам въображение, само и само да допълнят бройката части и цената. Единственият сет, който бих си купил някога ( казвам някога, защото бих си купил доста други преди него) е Battle on Saleucami (надявам се да се води батъл пак, иначе не) С 2 думи положението е шоково  :) :) :)
« Последна редакция: 13, Ноември, 2013, 08:36:53 pm от Maul »

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 914
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Re: lego star wars 2014
« Отговор #40 -: 14, Ноември, 2013, 09:31:18 am »
Не е чак толкова зле положението ама новите бластери са много гадни... Но фона на досегашните сетове тези изглеждат недоизпипани. Някак си обаче не спирам да ги искам всичките  .    :-\
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

Неактивен Craigy

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 187
  • Пол: Мъж
    • Стоян Витеков
  • Набор: 1979
Re: lego star wars 2014
« Отговор #41 -: 14, Ноември, 2013, 12:28:14 pm »
Мен "гънърите" от 75034 Death Star Troopers ме кефят :), донякъде и "кашиците" са сполучливи.

Неактивен DMitar

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 676
  • Пол: Мъж
    • Димитър Иванов
  • Набор: 1980
Re: lego star wars 2014
« Отговор #42 -: 16, Ноември, 2013, 08:11:17 pm »
След като гледах умно в снимките 2-3 дни и прочетох към 200 мнения по темата ето какво мисля и аз.

Като цяло от това, което виждам нито съм прекалено вдъхновен, нито пък се чувствам много разочарован. Някъде по
средата, което принципно е доста зле, защото както знаете, когато си фен, харесваш нещата повече от норманото за
предложеното качество. Но понякога и влагането на лични чувства не помага  :o.

Първо, няколко общи неща.
Феновете искаха да правят армии, да имат различни и повече бойни единици в по-евтини и малки сетове - тук Лего
отговори на исканията бих казал на 100%. Повече от това просто няма как да се желае по темата.
Едно малко отклонение - преди това Стар Уорс феновете искаха различни видове джедай и джедай с ОТ лица - Лего
пак отговори на 100% с Палпатин Арест и 2013 сетовете.
Феновете и родителите искаха повече малки и достъпни Стар Уорс сетове - тук Лего пак реагира, но не бих казал достатъчно задоволително, тъй като отново с голям % са завишили цените на предстоящите сетове   :-X!

В този ред на мисли от тези резултати съм недоволен, защото предпочитам да си бяха запазили формАта и цените и да бяха произвели по-малко нови неща за една вълна. В крайна сметка много по-лесно е да си купи човек колкото иска минифигури, от които видове иска - от бриклинк, ибей или където и да е, вместо да го интересува колко струва целият сет и какво съдържа той. И ако цените са по-евтини, то и фигурите в сета ще са по-евтини. Тук разбира се става дума за възрастните фенове, а не за детската аудитория.

Насочвам се към сетовете:
Новите оръжия пистолети - ще ми се да коментирам като първо пробвам да застрелям някой с тях :), но като цяло приветствам и даже се радвам, защото от старите имам прекалено много и винаги може да се купи още. При всички случаи тук логиката ми е - по-добре да има нови неща. А още повече тези оръжия представляват 1% от целия сет, така че не ми се вижда логично даже и да ги мразиш да повлияят на мнението ти за сета или решението ти да го купиш или не.. Новите оръжия ракети - тези червенити и зеленити ми се струват доста добри! Дали е така ще видим. Същите (или много подобни) ги има по Hasbro / Micro Machines сетове.

Изборът на сетове: С изключението на Батъл Паковете меко казано ужасен, почти нищо интересно, нищо интригуващо, нищо, което не сме виждали или силно искали. До някъде Coruscant Police Gunship (за който още няма снимки) и Republic AV-7 Anti-vehicle Cannon (който е далече от реалния, който можеше да направят).

Неща, за които се колебая:
- General Grievous' Wheelbike - това е светъл лъч в тунела, но все пак конкретно за този сет бих казал - дано не се разпана и дано да е функционален! От снимката е трудно да се прецени.
- 75043 AT-AP - първият път като го видях ми се стори добър, после като го сравнявам със стария, който имам сглобен, както и с този от филма ми се струва някак висок и "слаб", недостатъчно обемен. Като направя сравнение на живо ще мога да кажа, но при всички случай разликите са съвсем малки и не бих казал, че представлява интерес, за този, който вече има стария модел. Все пак това е голям сет, който е около 50 Евро някъде..
- Chewbacka - от една страна ми се струва добър, от друга по-зловещ от нужното. Тези бели точки за очи ми идват силно контрастни, зъбите като на вълк..бяга ми образа на истинският герой от филма. Но, все пак на живо може да ми изглежда по-добре.

Сетовете:
V-Wing - 3-ти Лего модел. Нищо интересно, има го почти същият. Кораб със секунда на екрана. Готино изглежда, но не ни трябват повече от този модел. Защо са го сложили?

75042 Droid Gunship - 2-ри Лего модел - този модел го имам сглобен и бих казал, че има добро подобрение спрямо предния. В Клоне Уорс има добри сцени с него. Също и включените фигури са хубав бонус.
75041 Vulture Droid - 5-6-7ми модел, лошо няма, правиш си армия, бонус Neimodian Warrior, но все пак нищо особено.

75038 Jedi Interceptor - 6-7 модел от кораб, който не е за армия, като има модел, който е абсолютно същия с 3-4 завъртяни тухли. Безброй Анакин модели и този не е нищо специално. Добре, че поне има нов R2-D2, който малко да ти даде нещо, в което да се вгледаш.

75037 Battle on Saleucami - нови растения с приятен маслинов цвят и BARC Trooper на висока цена.

75036 Utapau Troopers - робот направен от дете, фон направен от малкото му братче и четири фигури за специално завишена цена от около 20 паунда УК / 22 евро ЕУ, дано греша!

75035 Kashyyyk Troopers - супер Kashyyyk Clone Trooper! и доста крив Kashyyyk Scout Trooper :( :(. Swamp speeder-a е добър като за батъл пак.

75034 Death Star Troopers - супер Death Star Gunners, но защо тези Royal Guards!!! Армия от Royal Guards не е добра идея, но това децата не го знаят и ще плачат на тати за Нинджи..

75045 Republic AV-7 Anti-vehicle Cannon - грешно оръдие и нищо повече от средни фигури. Plo Koon - май новото е различен цвят ръце. Поне да бяха сложили 3 клонинга вместо Дриодека или 3 клонинга + Дриодека, като тъй или иначе са решили да скапват оръдието и да пестят части.

Най-доброто от вълната: Death Star Troopers, New Grievous, Wheel Bike (може би), Kashyyyk Clone Trooper, BARC Trooper, Clone Commander Gree, Chief Tarfful, Neimodian Warrior. Твърде малко ми се струва за толкова много сетове.

Като цяло малко Лего Стар Уорс сетове ми остана да събирам и като луд фен един светъл ден ще си взема всички сетове и като малко дете ще се радвам на всеки дребен детайл, но все пак... това горе е обективното ми мнение  8).

п.с. Съжалявам за предното ми мнение, което се е копирало от редактора лошо във форума и съответно и станало трудно за четене, сега го пооправих  :-\
« Последна редакция: 18, Ноември, 2013, 10:16:53 pm от DMitar »
Димитър Иванов, София
Фен на Лего Стар Уорс!
http://brickset.com/search/?ownedBy=DMitar

Yoda: Stopped they must be; on this all depends. Only a fully trained Jedi Knight, with the Force as his ally, will conquer Vader and his Emperor.

Неактивен alex

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 301
  • Пол: Мъж
    • Александър
  • Набор: 1989
Re: lego star wars 2014
« Отговор #43 -: 18, Ноември, 2013, 02:10:40 pm »
Честно казано нито един сет не ме впечатли ... още по зле е че и нито един не го искам (дори и да не давам пари) Бластерите са абсолютната детска глупост ... ок лего е играчка, но 62% от приходите им идват от възрастните фенове, така че нашето мнение е по важно.Мноого слабо за мен, сити серията има по добри сетове :D
Освидетелстван Lego маниак - http://www.brickset.com/search/?ownedBy=alezzi1

Неактивен hooky

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 324
  • Пол: Мъж
    • Николай Алексиев
  • Набор: 88
Re: lego star wars 2014
« Отговор #44 -: 18, Ноември, 2013, 02:18:25 pm »
Честно казано нито един сет не ме впечатли ... още по зле е че и нито един не го искам (дори и да не давам пари) Бластерите са абсолютната детска глупост ... ок лего е играчка, но 62% от приходите им идват от възрастните фенове, така че нашето мнение е по важно.Мноого слабо за мен, сити серията има по добри сетове :D

Алекс, къде си попаднал на тази информация, защото на мен ми се вижда доста завишен процент. :)
Николай Алексиев
Brickset колекция

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: lego star wars 2014
« Отговор #44 -: 18, Ноември, 2013, 02:18:25 pm »