Автор Тема: REVIEW: Star Wars 75002 AT-RT  (Прочетена 3674 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
REVIEW: Star Wars 75002 AT-RT
« -: 27, Януари, 2013, 06:57:18 pm »
Година: 2013
Части: 222
Минифигурки: 3

Кутията отпред:


Кутията отзад:


от вътре изпадат 3 торбички, инструкция и (о ужас) лист с лепенки:


В първото пликче са фигурките и снайпер дроида (не се брои за фигурка)


За мен това е първия Йода, така че нямам какво да кажа - сета го взех предимно заради него.  :-X
Фигурката е перфектна, главата е супер и според мен са се опитали да я направят нещо средно между епизод 6 и епизод 2  и е доста добре. Малко е нестабилна, обаче, пада непрекъснато, ако е без плочка отдолу.
Клонинга от 501-ви легион е втората причина да си взема сета и съм повече от доволен. Новият шлем е супер изпипан, само дето няма дупки за допълнителна антена. Самата глава на клонинга е малко нова - принта е същия като на старите, но главата е с един тон по-светла, а принтираните линии са с един тон по-тъмни от преди и се получава по-качествен контраст.
За капитана на командос дроидите мога да кажа, че е точно като във сериите и е чудесно допълнение към останалите. Като цяло е същият като другите, но с принтирана глава.
За съжаление на Лего аз знам как изглежда снайпер дроидеката и това тяхното само наподобява първообраза. Все пак е приемлив вариянт и може да влезе в употреба. Ето и сравнение с моята модифицирана дроидека:


Торбичка 2 - краката на нещото:


Торбичка 3 - всичко останало. Хареса ми как предната част прилича на самолетче.


екстра частите - доста и полезни:


Сглобеното AT-RT


Както казват всички - голямо е. Според мен е направо огромно. По мое мнение дизайнерите му са подходили повече като за UCS модел отколкото за обикновен сет. Поради тази причина оставам със смесени чувства. От една страна е изпипано и е супер красиво, а от друга става само да седи във витрина и да му се наслаждаваш. Ето сравнение с една модификация на AT-RT, която събирам момента - такова каквото трябваше да е, и протонното оръдие на сепаратистите.


В заключение ще кажа - няма как да не си го вземете - фигурките са задължителни, AT-RT е супер, макар и само за гледане.

« Последна редакция: 29, Септември, 2013, 03:33:28 pm от vladoniki »
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

Неактивен alex

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 301
  • Пол: Мъж
    • Александър
  • Набор: 1989
Re: Ревю - Star Wars 75002 AT-RT
« Отговор #1 -: 28, Януари, 2013, 01:28:30 am »
:D Защо ли не се изненадвам .. още като постна сета и разясни за фигурката, разбрах че до месец ще го вземеш. И определено си залужава ...
Освидетелстван Lego маниак - http://www.brickset.com/search/?ownedBy=alezzi1

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Re: Ревю - Star Wars 75002 AT-RT
« Отговор #2 -: 28, Януари, 2013, 09:32:10 am »
Какво да се прави капитан Рекс и 501-ви са ми на сърцето  :D
Апропо снощи се разрових из разни снимки и прецених, че Лего не са се справили с фаза 2 шлема - освен, че нама дупки, въздуховодите под устата не са изпъкнали както трябва, наклона им и той е променен. Въобще долната предница на шлема не е като хората.
Топ фигурката си остава ARC trooper от 9488.

С този прехвърлих 50 сета и станаха 51.
« Последна редакция: 28, Януари, 2013, 09:41:02 am от IRadev »
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

Неактивен alex

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 301
  • Пол: Мъж
    • Александър
  • Набор: 1989
Re: Ревю - Star Wars 75002 AT-RT
« Отговор #3 -: 28, Януари, 2013, 06:43:29 pm »
Oоо да .. АРК Трупъра е страхотен. Иначе жалко за недоизпипаните елементи по 501 :( ... но пак, много е як :D.
BTW в момента се опитвам да намеря кой сет с Рексе най-евтин за да си го прицеля като заделя.

А за 50+ .... честито ... аз днес направих 3 :D ужас
Освидетелстван Lego маниак - http://www.brickset.com/search/?ownedBy=alezzi1

Неактивен Maul

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 62
  • Пол: Мъж
  • At last we will reveal ourselves to the jedi.
    • Рафаил Иванов
  • Набор: 1996
Re: Ревю - Star Wars 75002 AT-RT
« Отговор #4 -: 28, Януари, 2013, 08:45:53 pm »
За капитан Рекс мога да препоръчам Battle for Geonosis 7869 като евтин и интересен сет, сложил съм го в листа Wanted  :) има го във Fantasy Land за 66 лева.

Неактивен legomaniac4546

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 23
  • Пол: Мъж
    • Стефан Димов
  • Набор: 1999
Re: Ревю - Star Wars 75002 AT-RT
« Отговор #5 -: 28, Януари, 2013, 10:27:13 pm »

BTW в момента се опитвам да намеря кой сет с Рексе най-евтин за да си го прицеля като заделя.

Има един нов сет (2013 BARC speeder with sidecar)  не знам,но майче го няма още в България.Та в този сет ще има phase 2 Рекс ,това което не харесвам обаче ,е че в шлема му няма дупки за антена . :-\
"You were the Chosen One! It was said that you would destroy the Sith, not join them! Bring balance to the Force, not leave it in darkness!"

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Re: Ревю - Star Wars 75002 AT-RT
« Отговор #6 -: 28, Януари, 2013, 10:39:58 pm »
Battle for Geonosis 7869 това е сета - Рекс, Луминара, оръдие и дроиди. За парите си дава адски много.

BARC speeder with sidecar е следващата ми цел, но е още рано за него. Освен това няма да го взимам заради капитана. Гледах ревюто на legoboy и никак не останах доволен от phase 2 Рекс - принта по шлема и фигурката са си го изсмукали от пръстите. Точния шлем на Рекс е като този на ARC trooper, но без гребена. За мен това е най-слабата фигура от този сет, а май и изцяло от новите.
Като цяло броните на клонингите фаза 2 най не ми харесват от всички, дори републиканските пехотинци от старата република са с по-добър дизайн.
« Последна редакция: 28, Януари, 2013, 10:49:51 pm от IRadev »
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

Неактивен legomaniac4546

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 23
  • Пол: Мъж
    • Стефан Димов
  • Набор: 1999
Re: Ревю - Star Wars 75002 AT-RT
« Отговор #7 -: 28, Януари, 2013, 10:45:26 pm »
Точна затова и на мен не ми допада. :-\
"You were the Chosen One! It was said that you would destroy the Sith, not join them! Bring balance to the Force, not leave it in darkness!"

Неактивен legomaniac4546

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 23
  • Пол: Мъж
    • Стефан Димов
  • Набор: 1999
Re: Ревю - Star Wars 75002 AT-RT
« Отговор #8 -: 28, Януари, 2013, 10:48:17 pm »
Днес се сдобих с ARC trooper-а и шлема му наистина е като на phase 2 Рекс :)
"You were the Chosen One! It was said that you would destroy the Sith, not join them! Bring balance to the Force, not leave it in darkness!"

Неактивен Maul

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 62
  • Пол: Мъж
  • At last we will reveal ourselves to the jedi.
    • Рафаил Иванов
  • Набор: 1996
Re: Ревю - Star Wars 75002 AT-RT
« Отговор #9 -: 29, Януари, 2013, 12:39:13 am »
Съгласен съм за новата фигурка на Рекс - слаба и недоизпипана. За мен новият Оби Уан Кеноби е силният фактор на Barc speeder with sidecar (самият Barc speeder е по-слаб от предишната версия според мен). Получаваме и 2x Commando Droids, което е добре - харесва ми, че Lego доразвиват започнатото с тези дроиди от батълпака от 2012-та, а не ги пускат само в 1 сет, както направиха със сребърните Assassin Droids.

Неактивен Clibanarius

  • Нов потребител
  • Публикации: 2
  • Пол: Мъж
  • Набор: 1987
Re: Ревю - Star Wars 75002 AT-RT
« Отговор #10 -: 04, Март, 2013, 11:47:13 pm »

BARC speeder with sidecar е следващата ми цел, но е още рано за него. Освен това няма да го взимам заради капитана. Гледах ревюто на legoboy и никак не останах доволен от phase 2 Рекс - принта по шлема и фигурката са си го изсмукали от пръстите. Точния шлем на Рекс е като този на ARC trooper, но без гребена. За мен това е най-слабата фигура от този сет, а май и изцяло от новите.
Като цяло броните на клонингите фаза 2 най не ми харесват от всички, дори републиканските пехотинци от старата република са с по-добър дизайн.

Доколкото си спомням от Clone Wars сериите с битките на Умбара, шлема на Рекс изглеждаше като този на новия сет и предполагам Лего заради това са го направили такъв. На мен поне на картинките, които гледах ми хареса, защото са изрисували и отметнатите застреляни дроиди.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Ревю - Star Wars 75002 AT-RT
« Отговор #10 -: 04, Март, 2013, 11:47:13 pm »