Автор Тема: LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon  (Прочетена 7546 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #15 -: 02, Май, 2011, 10:22:32 pm »
Доколкото аз имам опит с лдд-то , след такива манипулации тази несвързаност се отразява на някоя сглобка по-нататък (ще получиш по-големи деформации)

Ако имаш нерви, изтегли настрани само основните елементи в сглобката.Опитай да ги сглобиш и после ги монтирай към цялата структора.
« Последна редакция: 03, Май, 2011, 07:18:18 pm от vladoniki »

Неактивен asere

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 12
  • Пол: Мъж
Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #16 -: 04, Май, 2011, 11:58:46 am »
Мдааам. Поучих се от по-предния ти пост и си ънлокнах палитрата с частите и цветовете и сега нещата станаха малко по-добре. Сега ще прекарам няколко дни в поправяне на грешни части и цветове в модела. Малко натежа сега програмата на бедния нотбук, но сърбежа е по-силен разбира се.
И аз така правя - изнасям критичната сглобка настрани и я фиксвам докато стане. В краен случай изтривам елементи които съвсем не стават, но гледам позиционирането да е перфектно, за да не се получава така както казваш.
Ще го довърша на ЛЛД-то и после продължавам с ексела и ще почвам лека-полека да поръчвам пакети... да видим за една година ще стане ли работата.. хихи!
Николай Димитров

Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #17 -: 04, Май, 2011, 06:24:07 pm »
 :D Ще стане, с тази засилка би трябвало.В bricklinк-а има система за търсене на група части наведнъж - wish list, обаче не съм доволен от системата им.
Може би аз съм нефелен  ???

Неактивен asere

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 12
  • Пол: Мъж
Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #18 -: 16, Май, 2011, 04:08:12 pm »
Ммммтакааамм, много цъкане почти всеки ден.
Сега нещата станаха доста трудни - при завършване на цял покривен модул напасването му е голяма драма. Все някъде нещо не е наред - някой градус наклон, някъде с части от милиметъра застъпване, което се открива супер трудно. А вече от горната страна няма как да се навлезе с гледане през вътрешната структура, защото отдолу вече е затворено. Драма!

След ънлокването на пълната палитра направих преглед на цветовете и заместващи елементи и пооправих това-онова - виж сравнението в картинките. Слагам и едно риър вю на завършеното дупе, което стана горе-долу лесно и бързо.

BTW постоянно получавам нотификейшъни за появяващ се модела в сторовете и от време на време цената я бива - около 1К и всеки път ме засърбява направо да изгърмя, но засега се сдържам... уффф!
Николай Димитров

Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #19 -: 27, Май, 2011, 07:24:51 pm »
Хей asere, какво се случва дай инфо? :D

Неактивен asere

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 12
  • Пол: Мъж
Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #20 -: 22, Юни, 2011, 11:20:51 am »
Баевци, определено лятото не е сезон за зимни хобита на закрито. Почти не си отварям лаптопа дома.
Ударили сме го само на гъз път да види, сега идва и море, опитвам се да дрънкам и на китара и много работа излезе и по чужбина ме карат да ходя да се разпраам с некфи малоумници... не стаа така тая работа. Затова се чудех дали година ще стигне - ма то отива вече към 80 лв разходи.. хахах! (както се пее в песента).

Затова и на вас препоръчвам - приберете кубчетата за малко по шкафове и етажерки и го ударете на басейни, спортуване, децата, съседката, кокошките, кравата и което там друго има нужда от внимание...  ;)
...и както се казва на есен с песен!
Николай Димитров

Неактивен PecataD

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 632
  • Пол: Мъж
    • Петьо Димитров
    • The Site Of Fire
  • Набор: '97
Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #21 -: 22, Юни, 2011, 12:09:50 pm »
Хи-хи вие на басейн, аз утре на изпит за кандидатстване. Само че мине ли живей живот ;D Подкрепям мнението ти, поне за 2 месеца да ги приберем, обаче писане тук поне да има ;D
Петьо П.Д.
MY BRICKSETTM

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #21 -: 22, Юни, 2011, 12:09:50 pm »