Автор Тема: LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon  (Прочетена 7548 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен asere

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 12
  • Пол: Мъж
LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« -: 18, Април, 2011, 12:22:17 pm »
Здравейте!

Нов съм за форума, но съм ветеран в LEGO.
От много време ме човърка идеята за билдване на 10179.
Когато пуснаха модела започнах експериментално да го правя на диджитъл дезайнъра, но когато стигнах до краката и маунтването им, софтуера отказа да работи с толкова на брой части - може би ми е слаба машината...
Както и да е. Времето минава и след като видях в ибея, че цената му е станала 900 - 1500 долара идеята да го имам или поне да го билдна в комбинация от мои и допълнително купени части все повече ме торментва.

Всички, на които този модел не ви дава да спите спокойно или се чувствате съпричастни по какъвто и да е начин към душевния ми дизордър, сте добре дошли да леете и да храните в тази тема.
Очаквам веднага да поп-ъп-нат хора които:
  - притежават модела;
  - билдвали са модела;
  - пробвали са да го билднат;
  - виждали са го завършен;
  - участвали са в билдването му
  - искат да го построят... ценни съвети и т.н.

Доста ме учуди това, че не открих да са коментирани подобни неща за модела.

Поздрави!
Asere
Николай Димитров

Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #1 -: 18, Април, 2011, 07:54:48 pm »
   Hi, до перфектност разбирам емоцията ти.  Само че говориме за 5195 части и самото споменаване на сета те кара да набиеш спирачки замо заради цената.Проблема е в единичното заплащане на такава цена.Нали се сещаш за баснята с киселото грозде.
   И въпреки всичко има начин, стискаш зъби и го правиш.
   Ти ме накара да погледна поръчките си в bricklink - миииииииии   за 2 години 50поръчки средно по 30 евро(май е повече) - 1500 евро - 3000 лв.

   Има начин, сета е ВЕДНЪЖ, има флагмани които са полезни за егото  ;D

поздрави

Неактивен asere

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 12
  • Пол: Мъж
Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #2 -: 19, Април, 2011, 01:43:20 pm »
Добре си понапазарувал, бае  ;D

Ами аз сега съм опънал едни екселски чаршафи и смятам как ще излезне бакалийската.
Емоцията да се къткат - събират части цяля година (ако не и повече) е добра, но в даден момент може да се окаже, че тия цени в зелено не са лоша оферта, особено за сет в оригинален пакет със сертификати и т.н. Като завърша сметките, разбира се, ще постна резултат...

И кфо стана ся - никой друг хабер си няма... ъъъ?!  :-X
Николай Димитров

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #3 -: 19, Април, 2011, 01:48:51 pm »
но в даден момент може да се окаже, че тия цени в зелено не са лоша оферта

Правилно!  ;D Обсъждали сме подобни варианти и в други теми, но до един извод се е стигало - купуваш целия сет, така ще е най-изгодно. :) А ако е за тръпката... тогава е друга бира.  ;D

Неактивен asere

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 12
  • Пол: Мъж
Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #4 -: 19, Април, 2011, 01:57:38 pm »
Определено!
То до момента по осреднена цена на елемент ми дава 2400 лв., но аз имам много чаркалък, който мога да ползвам - особено за скелета отвътре където цвета не е от значение. Имам един хидравличен багер от който почти всички елементи без помпата и маркучите ще фитнат за ползване - една торба щифтове и техно елементи.
А тръпката.... аааах тръпкатаааа! Не помня кога така ме е сърбял задника последно!
Николай Димитров

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #5 -: 19, Април, 2011, 02:01:37 pm »
А тръпката.... аааах тръпкатаааа! Не помня кога така ме е сърбял задника последно!

Тогава не му мисли, прави списъците и набавяй чарколяка. Ние стискаме палци, а ти ще ни държиш в течение, за да се радваме заедно. :)
« Последна редакция: 19, Април, 2011, 02:08:22 pm от vladoniki »

Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #6 -: 19, Април, 2011, 02:03:48 pm »
А тръпката.... аааах тръпкатаааа! Не помня кога така ме е сърбял задника последно!

Хе хе хе, аах , много ти се зарадвах. Прави сте

Неактивен asere

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 12
  • Пол: Мъж
Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #7 -: 27, Април, 2011, 01:51:33 pm »
Хъм така!
Значи проекта върви добре: аз като пълен дибил изобщо не бях ходил да гледам в брик линка и останах добре изненадан от разликата в цените.
Добутал съм го до 1770 части и цена 220 лв. Налични като детайл и цвят 182... все още не знам колко ще излязат като детайл но с друг цвят.

През това време свалих последната версия на ЛДД-то и с кеф установих, че явно добре са поработили върху юзър експириънса, защото тръгна отново на моето дръвце, има доста нови добавени елементи и за моя голяма изненадааа... лоудна модела на фалкона и не ме нахрани, когато се опитах да продължа да го билдвам. Даже някои части вече са достъпни с цвета в който са необходими. Прикачам скрииншот - стигнал съм до 68-ма страница някъде...

Поздрави!
Asere
Николай Димитров

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #8 -: 27, Април, 2011, 01:56:08 pm »
Бързо напредваш, браво! Работата с ЛДД си е тегава, а когато се натрупат и повечко части... мале, става ужасна.  :D

Неактивен asere

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 12
  • Пол: Мъж
Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #9 -: 27, Април, 2011, 02:06:57 pm »
Оооо не, ман! Едно време беше тегаво и едва можеше да се върти модела и да се зуум-ин и аут-ва, нещо много добре са пипнали и върви супер - направо удоволствие да си цъкаш.

Но яко тегаво е това - виж таблицата! Сееекс, какооооу!
Значи малко пояснения, разбира се:
 - Първа колона стейджинг ордъра ще показва кой елемент се появява да първи път на коя страница, за да се предвиди колко рано с коя поръчка да пристигне ако липсват количества;
 - откривам на някои елементи различен код в БоХоби ...хмъхм!
 - колоната бест прайс взима по-ниската цена автоматично;
 - колоната тотъл прайс взима количеството по бест прайза, изважда налично количество ако има и вади тотал, като тук са взимани предвид цени на елементи в нужното количество, т.е. ако даден търговец няма целия изискуем лот от елемента се търси следващия търговец, който предлага равно или по-голямо количество - всичко това филтрирано по регион европа (което може и да се окаже грешно).
Останалото мисля, че е ясно....  ;)
Николай Димитров

Неактивен asere

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 12
  • Пол: Мъж
Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #10 -: 27, Април, 2011, 05:31:13 pm »
Изправих звяра на крака!
Николай Димитров

Неактивен PecataD

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 632
  • Пол: Мъж
    • Петьо Димитров
    • The Site Of Fire
  • Набор: '97
Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #11 -: 27, Април, 2011, 06:22:00 pm »
Ухаа :o Ти си уникален е пич .. :P
Петьо П.Д.
MY BRICKSETTM

Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #12 -: 27, Април, 2011, 07:53:36 pm »
:) добре де 'изправил си звяра' - то-ест частите са зглобени или на база доставени части го изграждаш чисто виртуално?

с LDD-то е гот, наскоро успях да разблокирам - UNIVERSE палитрата и си има бая части , че дори и огретата от Castle
като имаш изградената конструкция спокойно можеш да разглобяваш и променяш, без тегавите опит и грешка.

Ако приемаш съвет - за вътрешността на структурата има вариант да пазаруваш използвани части от бриклинка  - по-евтини, а уникално запазени

поздрави
« Последна редакция: 27, Април, 2011, 08:23:11 pm от iorun »

Неактивен asere

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 12
  • Пол: Мъж
Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #13 -: 28, Април, 2011, 09:24:48 am »
Естествено, че приемам всякаква критика, коментари и съвети - това е целта на топика.

Значи да поясня - маниакалната ми депресатщина започна отдавна и тогава започнах да го строя на ЛЛД-то, но беше някаква по-стара версия и тогава изгърмя, че не може да продължи работа с повече от 1000 и не знам си колко елемента и така сейвнатия модел на склелета си остана на някой забравен диск.

Тия дни ме засърбя отново и реших, че е време да разследвам какви са ми вариантите да го билдна в натура, започнах да описвам наличните ми части (ексела в по-предния пост) и тогава се присетих за забравения модел от ЛЛД-то. Така онзи ден източих последната версия от лего.цом и се изкефих, че има повече части с повече цветове, пък и изобщо засега нямам проблем с лоудването на модела, количеството части в него и така продължих да го правя - поне да го завърша. Навремето когато изгърмя старата версия, бях решил да започна да отнемам части от вътрешността, за да билдвам опаковката отвън, но после ми писна и така го засрах. С две думи паралелно си чеша крастата.

За вътрешната структура определено не е нужно да се спазват точни размери, цветове и специфика на елементите и точно билдвайки го първо с ЛЛД-то виждам къде и как ще се получат нещата. Имам доста чаркалък да ползвам за отвътре, но за отвън ще трябва да похапна водица малко...

В брик линка цените са толкова ниски, че бях морално компрометиран направо (ъъъъммм, това преди да се консултирам с жена ми дали пък да не взема да си го купя оригинала - няма да коментирам отговора.. хах!).

Та така..
Колегата тука вика - Ейй, ако вложиш тая всичката енергия в нещо полезно, пари ше напраим! ...ееех, прав е, прав е.


« Последна редакция: 28, Април, 2011, 05:58:14 pm от vladoniki »
Николай Димитров

Неактивен asere

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 12
  • Пол: Мъж
Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #14 -: 02, Май, 2011, 09:19:27 pm »
Положението става много сериозно тука. Според мен имат проблем с един от елементите в библиотеката - червената панта. Не си пасват сглобките заради нея и спретнах няма такива лупинги, за да напасне някакси и то с някои сглобки без да са линкнати наистина - просто на вид изглеждат сглобени.
Обаче пък кфи скрииншоти прави сотвърааа...
Николай Димитров

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re:LEGO 10179 Ultimate Collector's Millennium Falcon
« Отговор #14 -: 02, Май, 2011, 09:19:27 pm »