Автор Тема: На Владунов градчето  (Прочетена 21128 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: На Владунов градчето
« Отговор #105 -: 11, Май, 2020, 10:37:48 pm »
Още една 5 стъдова кола за града. Тука всичко започна от "видението" ми за предницата... :P

Много яка е станала. Харесва ми как си строил "наопаки" и си сложил фаровете и другите cheese slope-ове над тях. Много гангстерска  8)

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #106 -: 15, Май, 2020, 07:43:08 pm »
Благодаря ти Danny! 

Предстои продължение...

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #107 -: 02, Юни, 2020, 06:59:25 pm »
Малко за разнообразие подхванах нещо нова да започна, няма да мога да го довърша скоро, ако въобще успея, но имам пълната идея какво искам да бъде, къде ще е разположено и как ще изглежда...
Частите ми стигнаха до тук... някой ден продължение, до този ден нещо друго.  :P

Идеята за сграда в такъв архитектурен стил и цветове от сигурно две години вече ми се върти из главата, ама и въпреки, че няма да мога да го изпълня изцяло, реших да го започна, преди да съм го забравил.  Идеята е и да придобия представа, точно колко съм далеч от изпълнението на такъв проект.
Особеност е, че целя да е в архитектурно завършен вид от всичките си страни. Направих и малко компромис с дълбочината на сградата, за да може все пак да играя с различни секции от нея.

Всичко започна от това...



Достигна до тук...



А после и до това...





Весело създаване на всички!

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #108 -: 08, Юни, 2020, 03:41:39 pm »
След карантината, бунтовете не подминаха и града...









Албума... https://imgur.com/a/fqTWkX8

 :P

Весело създаване на всички...

Неактивен OneOfAll

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 162
  • Пол: Мъж
  • I AM ME
    • Александър Мищенков
    • BricksLog
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #109 -: 11, Юни, 2020, 01:09:54 pm »
Ехеее, доста добри неща си създал, браво!
Защо не си направиш един Flickr и не пускаш и там, мисля че нещата ти ще се радват на голям интерес. ;)

Едно питане, всичко което си построил като колички, сгради, магазини и тн ти е сглобено и развиваш града или правиш нещо, стои ти някакво време и после го разваляш да правиш друго нещо ?
It's a new era. No rules, no destiny. Just utter and complete freedom.


Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #110 -: 11, Юни, 2020, 07:38:51 pm »
Ехеее, доста добри неща си създал, браво!
Защо не си направиш един Flickr и не пускаш и там, мисля че нещата ти ще се радват на голям интерес. ;)

Едно питане, всичко което си построил като колички, сгради, магазини и тн ти е сглобено и развиваш града или правиш нещо, стои ти някакво време и после го разваляш да правиш друго нещо ?

Привет и тук Сашо,

Благодаря за предложението за Flickr, може и да пробвам някой ден.

Всичкото построено си се развива, като цялостен проект от няколко години вече, май си станаха. Тоест не развалям нещата, освен ако не ги заменям или ъпдейтвам, чисто концептуално, като знам за някои от тях колко време и усилия съм отделил, някак си не мога да ги разваля, а и проекта е цялостен град. Абе перфектния клиент на Лего.

Весело създаване...
« Последна редакция: 11, Юни, 2020, 07:42:33 pm от vladunov »

Неактивен OneOfAll

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 162
  • Пол: Мъж
  • I AM ME
    • Александър Мищенков
    • BricksLog
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #111 -: 11, Юни, 2020, 08:06:40 pm »
То значи този проект няма завършване, те в градовете винаги се правят промени и нови неща. :D Успех с развиването.

И аз не мога да ги развалям, но понякога се налага за да се подобрят или пък да стане нещо по-добро.
It's a new era. No rules, no destiny. Just utter and complete freedom.


Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #112 -: 25, Юни, 2020, 10:22:34 pm »
Започнатата сграда, се развива, има много още, тепърва и детайли ще се променят и добавят, но придобива размерите си. Игнорирайки частите и материалния ресурс, предизвикателствата по създаването на сградата са доста интересни и нестандартни за мен. Следващ път ще разправям с подробности от какво се получават и къде се намират. Предстои ми и концептуално да измисля покрива, какъв да е, с какъв цвят и да не струва безкрайно скъпо, да е ефектен, но да не отнема от фокуса върху пищната фасада. Мисля също нещо за комин, водосточни тръби и други такива детайли. Като цяло да се прави сграда от всичките й страни си е доста интересно и трудоемко начинание. Подозирам, че до финалната си версия ще претърпи мнооого още промени. Но към момента е това...




Весело създаване на всички...


Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: На Владунов градчето
« Отговор #113 -: 25, Юни, 2020, 10:31:17 pm »
Започнатата сграда, се развива, има много още, тепърва и детайли ще се променят и добавят...

Става брутално! Много ми харесват всички детайли! Единствено снимката, която е отпред, седи странно подпората по средата. Може би трябва за да подпираш арката или горния етаж? Ще е по-яко с някакъв тип свод примерно или поне подобна колона като страничните. А може и да е само скеле на майсторите и на края на строежа да не е там :)

Много добър детайл са страничния прозорец с "навес" в същия цвят като фасадата, както и над входа, това което може би са опашките на Уникити! Много яко!

Ще чакам с интерес покрива!

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: На Владунов градчето
« Отговор #114 -: 25, Юни, 2020, 10:35:30 pm »
Започнатата сграда, се развива, има много още, тепърва и детайли ще се променят и добавят, но придобива размерите си. Игнорирайки частите и материалния ресурс, предизвикателствата по създаването на сградата са доста интересни и нестандартни за мен. Следващ път ще разправям с подробности от какво се получават и къде се намират. Предстои ми и концептуално да измисля покрива, какъв да е, с какъв цвят и да не струва безкрайно скъпо, да е ефектен, но да не отнема от фокуса върху пищната фасада. Мисля също нещо за комин, водосточни тръби и други такива детайли. Като цяло да се прави сграда от всичките й страни си е доста интересно и трудоемко начинание. Подозирам, че до финалната си версия ще претърпи мнооого още промени. Но към момента е това...

Мислил ли си да я завършиш като църква/катедрала ?

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #115 -: 26, Юни, 2020, 09:39:01 am »
Mamun - не ми е минавало през главата като идея, защото в старата част от града, има църква вече. По-скоро си представям нещо от сорта на театър, съд или библиотека, нещо от този сорт. но ще видим.

Danny - тази колоната дето ти се набива, няма да я има, просто още не съм измислил и изградил тази част, подпора е в момента. Опашката като орнамент я имам от това сетче... https://brickset.com/sets/10401-1/Rainbow-Fun
Много готина част е, а и поредицата от тези сетове беше изключително добра за според мен, но нещо не пожъна желания масов интерес и я спряха доста бързо. 

За прозореца с навес, исках да създам текстура и акцент, без да сменям цветове, но и да подчертава по различен начин спрямо стандартните прозорци за сградата. Това е ниша в която ще има статуя.

Друго различно за тази сграда ще бъде, че ще има интериорно разчупване, на база на екстериорни решения.

Весело създаване на всички...

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #116 -: 08, Юли, 2020, 09:51:14 am »
В последно време, нещо цялото време, което намирам за строене го отдавам за развитие на тази нова-стара сграда. Има прогрес, много преработки и промени и разришени предизвикателства до тук, предстои и покрива да измисля, имам концепция за супер якия покрив, но май няма да стане, защото ще се получи неприлично скъп заради многото бройки от конкретна част, но ще видим. Доста части влезнаха до тук, а и има още доста... определено това не е крайния вариант, още доста промени и адаптации ще има.
Ето какъв е прогреса до този момент...





Весело създаване на всички...  :)
« Последна редакция: 08, Юли, 2020, 09:54:16 am от vladunov »

Неактивен OneOfAll

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 162
  • Пол: Мъж
  • I AM ME
    • Александър Мищенков
    • BricksLog
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #117 -: 09, Юли, 2020, 03:48:13 pm »
Добре става.
Този мок не знам защо ми напомни на твоята сграда, може би заради колоните и покрива.

https://www.flickr.com/photos/pirate_cat/21234507733/?fbclid=IwAR0PYaR8hdJKgH6dGnCFu9nPiFg0FJvQIiwp89rk9RMZ2Q3GzxXaRAsstSk

Може да почерпиш идеи от нея, ако разбира се видиш нещо интересно.
It's a new era. No rules, no destiny. Just utter and complete freedom.


Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #118 -: 20, Август, 2020, 11:38:18 am »
  След дъъълга пауза в ъпдейтите, защото много промени претърпя проекта, но за това в друг пост.. малко напредък по тази сграда дето я боря... въпреки безумните за мен ресурси, които влагам съм много доволен от това как се получава.
Приемат се мнения, препоръки и спонсорства  :P.
Доста време отделям на покрива, искам да е уникален, защото е нещо което много виждаме ние големите човеци, но не искам и да отнеме фокуса от останалата фасада... много още има, но се развива.

Весело създаване на всички
https://flic.kr/p/2jy8fb4

https://flic.kr/p/2jy8faN

https://flic.kr/p/2jy8fa7

« Последна редакция: 20, Август, 2020, 01:12:26 pm от vladunov »

Неактивен ender

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 338
  • Пол: Мъж
    • Владимир Йосифов
    • brickset
  • Набор: 86
Re: На Владунов градчето
« Отговор #119 -: 27, Август, 2020, 07:28:10 pm »
Цветовата комбинация е невероятна! Напомня ми на една от любимите ми сгради в наше село - https://www.google.co.uk/maps/@52.2077007,0.1179722,3a,75y,59.64h,104.42t/data=!3m6!1e1!3m4!1soAJ_CCsfeaj2IvI2bjitFw!2e0!7i16384!8i8192

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: На Владунов градчето
« Отговор #119 -: 27, Август, 2020, 07:28:10 pm »