Автор Тема: На Владунов градчето  (Прочетена 21141 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: На Владунов градчето
« Отговор #90 -: 16, Април, 2020, 06:35:55 pm »
Викам си не, гумите трябва да си имат калници, гумите напълно прибрани под калниците и после... нещо четките в предната част нещо все не ми стояха както трябва.

Владо, станало е страхотно! Смях се много на горния ти коментар  :D :D "Викам си не!"  :D :D И аз се чувствам много пъти така  :D
С този пост ме подсети и за 6649 сета, който и аз имах като малък. Много любим сет също, но уви не е ясно дали не е изхвърлен преди години.

Ще се радвам на някоя и друга нова снимка от града, ей така да изплакнем очите :)

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: На Владунов градчето
« Отговор #91 -: 16, Април, 2020, 09:13:38 pm »
Много добре, зеленото камионче ми харесва.
Аз имам някаква версия на жълтото , но не е толкова закръглено в задницата си.

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #92 -: 22, Април, 2020, 10:48:21 pm »
Радвам се, че ви радва!
Danny, имсля че с изключение на 2 или 3 части ще мога да ти го събера тази улицочистачка от 95та. Тъжно е когато се изхвърля Лего. Моето Лего от детството ми в голяма част е при мен, но... Толкова е изхабено и пострадало от слънцето, че често се питам дали не е по- добре да го бях загубил или да са ми го изхвърлили, но както и да е, някой ден и по тази тема ще пиша и снимам.
Opellego, може би имаш тази версия от 2005? https://brickset.com/sets/7242-1/Street-Sweeper

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: На Владунов градчето
« Отговор #93 -: 22, Април, 2020, 10:58:56 pm »
Помня че бяха 2 човечета,
сега го намерих в профила ми. Ти много ме подмлади с тоя сет от 2005 :) Помня че отзад постоянно ми падаше единия стоп и ме влудяваше :)
Ето това е:


Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #94 -: 22, Април, 2020, 11:47:29 pm »
Нещо не знам защо, но в последно време имам някакъв повик от миналото в настоящето. Бях решил да направя нова строителна прощадка за градчето. Преди време направих един кран, после и камион и така и не се получи добра строителна композиция. Идеята беше да е на 32х32 стъда, та да може да я прехвърлям из града, като застроя определено място, ще може да изпълни друго и така... Също не искам да излизам много от този размер 32х32 стъда за творенията си. Причините са много... Нужда от много части, място и др., а и работата на голяма площ с много или обемни части е времеемка, създава впечатляващи на пръв поглед, обемни неща, но... Иска място и много средства, а и не винаги е обвързана с интересно строителство и техники. Ако се гледа крупно - на едро, супер, но в този етап, май съм се насочил към идеята да се вглеждаш в определено творение, да има възмжност да се откриват все повече и повече неща от него, колкото понече се влиза в детайли, толкова по интересно е. Знам, че това не е комерсиален подход особено в днешния консуматорски и грандомански свят, но е нещото с което се успокоявам, че нямам достатъчно Лего и възможности да разгъна на друг мащаб определен проект. А и предизвикателствата, които възникват в процеса на строене в по умерени мащаби и граници, са много различни и често главоблъскащи. А, кога човек разбира в какъв мащаб работи, ами много просто, когато един стъд или плейт са решаващи за определен етап от строенено, значи сме в мащаб на малко строене, нямат ли значение... Работим на широко.  :D
За пример представете си сета Форд Мустанг на криейтър експерт серията, айде сега същия модел Форд в Спийд Чемпиънс серията, а сега се опитайте да го пресъздадете на ширина 4 стъда... Едно и също нещо но... и не съвсем.

И така, по следващото творение... Строитената пощадка има още много работа по нея, но основно е вдигната. Заложих на стар сив цвят за репрезентиране на конструкцията в строеж. Имах части от този стар цвят, исках да ги вложа в нещо, но и да не ги разпилявам много из различни творения. И така с наличен набор от части направих нещо. Интересно беше, защото в момента от когато са тези части, Лего е имал значинелно по-малко разновидности и форми в инвентара си. Яко беше да се върна в този етап и да построя нещо сега с възможности от едно време...



Целия албум с повече изгледи...
https://imgur.com/gallery/UWQjmsv

« Последна редакция: 23, Април, 2020, 10:32:07 pm от vladunov »

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #95 -: 23, Април, 2020, 10:25:31 pm »
Помня че бяха 2 човечета,
сега го намерих в профила ми. Ти много ме подмлади с тоя сет от 2005 :) Помня че отзад постоянно ми падаше единия стоп и ме влудяваше :)
Ето това е:



Ха, тази улицочистачка не я знаех, тя много сполучлива е била изрових и инструкцията, че ми стана много интересна, и не че нещо, ама много по-малко неща ми идва да й променам от съвременния й еквивалент. Или одъртявам и аз или наистина някои сетове от миналото са били доста по-добри - не казвам по-големи или с повече части, а по - добре изпълнени с наличните им части. Супер е сетчето 6645, пазиш ли си го, можеш ли да си го събереш отново?

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: На Владунов градчето
« Отговор #96 -: 23, Април, 2020, 11:19:21 pm »
Имам го някъде по кашоните, скоро ( преди година ) го проверихме. Всичко си му беше налично. Утре или уикенда ще ти го сглобя да ти зарадвам окото :)

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: На Владунов градчето
« Отговор #97 -: 23, Април, 2020, 11:25:14 pm »
Даже е на предна позиция в първия кашон.



Sent from my EML-L29 using Tapatalk

« Последна редакция: 23, Април, 2020, 11:34:58 pm от opellego »

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: На Владунов градчето
« Отговор #98 -: 23, Април, 2020, 11:32:57 pm »
Явно ще стане по-рано от уикенда:)

 

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

« Последна редакция: 23, Април, 2020, 11:35:09 pm от opellego »

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #99 -: 25, Април, 2020, 09:46:08 pm »
Ехх, че як! Много ме радва как са ползвани частите от 1991 г. Нещо толкова малко, ама много яко!
Чисто конструктивно сигурно по съвременните стандарти на Лего, частта със стоповете, дето те е дразнила не е ок захваната и подсигурена.  :)
Поздравления за това как си организирал и съхраняваш тези уникални сетове, които имаш.
При мен не се получиха така нещата, а поне за някои сетове много ми се искаше, но когато си играех с тях въобще не го мислех това.  :)

Благодаря, зарадва ме определено!
« Последна редакция: 26, Април, 2020, 12:09:06 pm от vladunov »

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: На Владунов градчето
« Отговор #100 -: 25, Април, 2020, 09:55:21 pm »
То и моите са много захабени. Мръсни и има следи от зъби по частите:)

Sent from my EML-L29 using Tapatalk


Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #101 -: 27, Април, 2020, 11:16:30 pm »
Малко нощен град...



В обедната почивка пробвах да видя, колко бързо ще мога да светна една сграда, без много да мисля и съобразявам 100 неща, както обикновено. Използвах стандартни Лего лампи и ел. захранване.

Получи се така...


Весело създаване на всички!


« Последна редакция: 03, Май, 2020, 09:51:46 am от vladunov »

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #102 -: 03, Май, 2020, 11:08:16 am »
В следствие на дискусията дето подхванах за пропорции и т.н. достигнах до някои промени в мащабирането на превозните средства за града ми.

1. Придържам се към принципа колите да са колкото може по-ниски, а и като цяло превозните средства.
2. Намаляване на размера на гумите на превозните средства -където е възможно.

И така, това провокира вълна от предизвикателства и креативност и се стига до тези резултати.

Преди време бях направил една линейка, която претърпя модификации и се разви през времето, сега просто я претворих отново, запазвайки много от нея.

Така изглеждаше в последната си форма, преди настоящата си такава.  :D




Вече изглежда така...







Албума с още няколко снимки тук... https://imgur.com/gallery/UqigRb3

Иначе това провокира да се хвърля и на някоя кола. Реших да пробвам за първи път да направя кола с ширина 5 стъда.

Беше си доста по-трудно от това, което си мислех и отне доста повече от времето за което се прави една стандартна кола на 4 или 6 стъда ширина. Калниците са определено нещо, което е доста трудно за постигане с тази ширина и размер на гумите. Предполагам в други проекти ще се налага да правя компромис с този детайл.

Но като цяло съм удовлетворен от резултата, като и за първи опит, даже и малко празно пространство за багажник си остана. Като височина, не стана по-ниска от минималната височина, която постигам при стандартна кола на 4 стъда със стандартно шаси (със стърчащите калници пак става 5 стъда), но това е оченно, защото не съм използвал стандартно шаси.

Сравнение...


Нещо такова се получи...






Албума...
https://imgur.com/gallery/TF6QP9F

Подозирам, че и други коли ще бъдат ревизирани по етапно.  :)

Весело създаване на всички!  :)

« Последна редакция: 03, Май, 2020, 12:53:54 pm от vladunov »

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #103 -: 05, Май, 2020, 11:51:39 am »
И нещо вчера в обедната почивка ме тормозеше все още идеята за кола на 5 стъда, та направих и втора такава, не претендира да прилича на нещо познато.

Този път заложих на стандартно старовремско шаси за основа на возилото.







Албума с повече детайли и изгледи от конструкцията...
https://imgur.com/gallery/i6aAQDv

Весело създаване на всички!
« Последна редакция: 05, Май, 2020, 12:06:11 pm от vladunov »

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #104 -: 11, Май, 2020, 08:16:39 pm »
Още една 5 стъдова кола за града. Тука всичко започна от "видението" ми за предницата... :P






Албума...
https://imgur.com/gallery/S8hVtLX

Весело създаване на всички!

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: На Владунов градчето
« Отговор #104 -: 11, Май, 2020, 08:16:39 pm »