Автор Тема: -40% в Комсед  (Прочетена 21860 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен DMitar

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 676
  • Пол: Мъж
    • Димитър Иванов
  • Набор: 1980
Re: -40% в Комсед
« Отговор #30 -: 06, Януари, 2014, 11:50:26 pm »
Забавно, забавно  :D, но ще кажа следното:

Хора, разберете, това е демокрация - дебелана или красавица, Комсед, БоХобби, Бриклинк, Амазон, който и да е може да си прави каквито си иска цени. Всеки сам може да си прецени - има интернет - не цензурирано е, пълно е с инфо.

Също така не виждам нищо лошо някой да даде повече пари, да си вземе нещо по-бързо и да се похвали - така се расте! Не е срамно.

Също така не виждам нищо лошо или добро - да влезе клиент, който и недоволен и да изрази недоволство, да излезе управител и да се заформи малка сценка - ето това пак е демокрация  8)
Или пък някой да е много доволен и да си купи много сетове и да се чувства добре. Всичко това ми се струва съвсем нормално!

А, иначе - да има сетове, които си седят на тези цени като преди и са намалени реално на 40% или 50% или колкото там правят, да има и такива сетове, които като ги намалят са по-евтини от Бриклинк и други места в интернет, но от последните като цяло са рядко и този тип сетовете обикновено не са от най-интересните или така да кажа най-купуваните
Лего сетове, има и такива които се прибират в склада. Аз лично от всичко под 50% намаление даже вече и не се интересувам какво е имало и колко е струвало. На 50% бих посетил магазина без никакви предварителни очаквания...


Димитър Иванов, София
Фен на Лего Стар Уорс!
http://brickset.com/search/?ownedBy=DMitar

Yoda: Stopped they must be; on this all depends. Only a fully trained Jedi Knight, with the Force as his ally, will conquer Vader and his Emperor.

Неактивен Craigy

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 187
  • Пол: Мъж
    • Стоян Витеков
  • Набор: 1979
Re: -40% в Комсед
« Отговор #31 -: 07, Януари, 2014, 12:13:11 am »
Също така не виждам нищо лошо някой да даде повече пари, да си вземе нещо по-бързо и да се похвали - така се расте! Не е срамно.

Така се расте само в очите на себеподобни консуматори, основно в Банановите републики (включвам и нашата към тях).
Тази година съм дарил себестойността на поне 4 "гъзарски" телефона за дейности, които мисля за важни.
И не съм се похвалил, и пак се чувствам добре дори и без да търся признание от никой. Ценности - какво да ги правиш за всеки са различни :)
Иначе си прав, че така е при демокрацията, макар по нашите ширини и тя е изродена от легендарния български измекярлък. :)

Неактивен DMitar

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 676
  • Пол: Мъж
    • Димитър Иванов
  • Набор: 1980
Re: -40% в Комсед
« Отговор #32 -: 07, Януари, 2014, 12:19:52 am »
Не съм съгласен - когато си млад и почти всичко е емоция е съвсем простено, в смисъл не е обидно да го направиш няколко пъти, да го изживееш и да избереш за напред какво следва.

Ето ти и друга ситуация - ако си родител, или чичо и знаеш, че идно дете има празник и то иска много определен сет и имаш 2 дни, не виждам как няма да отидеш и да купиш нещо по-скъпо. Има още много примери на разумни или нормални хора, които биха купили. Просто не съм съгласен с река ръка да се слагат много хора или дейности под един знаменател - глупави, лоши, измамни, неправилни, и т.н.
Димитър Иванов, София
Фен на Лего Стар Уорс!
http://brickset.com/search/?ownedBy=DMitar

Yoda: Stopped they must be; on this all depends. Only a fully trained Jedi Knight, with the Force as his ally, will conquer Vader and his Emperor.

Неактивен Craigy

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 187
  • Пол: Мъж
    • Стоян Витеков
  • Набор: 1979
Re: -40% в Комсед
« Отговор #33 -: 07, Януари, 2014, 12:33:25 am »
Да така е, всеки е правил това или онова на емоционално ниво и като млад и като по-стар - това естествено не прави някого по-лош.
Аз основно говоря за хора, които държат да се хвалят с повод или без, безсмисленото съревнование...

Неактивен DeMonica

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 593
  • Пол: Мъж
  • Набор: 1982
Re: -40% в Комсед
« Отговор #34 -: 07, Януари, 2014, 08:21:34 am »
Много задълбахте. В крайна сметка става дума за едно: тарикатлък на дребно. Когато човек вижда това твърде често, малко му трябва за да кипне. До там я докарахме, че дори такива дреболии болят много. На практика, те се подиграват с интелекта на хората, които са им клиенти и от чиито пари зависят. Както всеки монополист, междувпрочем.
Атанас Каприев, гр. София

http://brickset.com/sets/ownedby-DeMonica

Неактивен Alkoholiker

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 293
  • Пол: Мъж
    • Стефан Стефанов
  • Набор: 1985
Re: -40% в Комсед
« Отговор #35 -: 07, Януари, 2014, 09:43:44 am »
Проблемът е, че Комсед обявяват 40% отстъпка, но след като вдигнат "леко" цените преди да пуснат промоцията отстъпката пада под обявените проценти и това поведение е некоректно към потребителя.

Неактивен MorphyD

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 256
  • Пол: Мъж
    • Васил Асенов
  • Набор: 1983
Re: -40% в Комсед
« Отговор #36 -: 07, Януари, 2014, 09:49:47 am »
Между другото при наличие на доказателства, може да се пусне жалба до Комисията за защита на потребителите :)

Неактивен skapula

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 146
  • Пол: Мъж
    • Еди Мензилджиян
  • Набор: 74
Re: -40% в Комсед
« Отговор #37 -: 07, Януари, 2014, 09:50:38 am »
Много задълбахте. В крайна сметка става дума за едно: тарикатлък на дребно. Когато човек вижда това твърде често, малко му трябва за да кипне. До там я докарахме, че дори такива дреболии болят много. На практика, те се подиграват с интелекта на хората, които са им клиенти и от чиито пари зависят. Както всеки монополист, междувпрочем.

След предходното намаление, посетих един магазин, който поръчва сетове от тях. От този магазин са разбрали за намалението  и са се обадили да им кажат, че са разочаровани от цялата политика на Комсед, но те им отговорили, че не им дължат обяснение.

Ако нямат ясни условия между фирмите, то този вносител ще има проблем в скоро време с продажбите. Ние също не сме доволни от случващото се-твърдя за мен. Веднъж е една цената, после при намаление, се скриват сетове, вдига се цената на останалите и т.н.

Неактивен BloodyStupidViktor

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 71
  • Пол: Мъж
    • Виктор Карагяуров
  • Набор: 1989
Re: -40% в Комсед
« Отговор #38 -: 07, Януари, 2014, 10:25:44 am »
Сигурно пропускам нещо, но има ли проблем някой да си отвори Лего магазин тук и да си поръчва сетовете от Бриклинк например. С допустима надценка биха се получили доста прилични цени?
Аз? Луд? Хаха, доста вероятно.
My Brickset Profile

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: -40% в Комсед
« Отговор #39 -: 07, Януари, 2014, 10:28:48 am »
Ако говориш за нещо законно - като направиш продажбата и удариш 20% ддс - може да не е такава далавера вече. ( ако бриклинк може да продаде без данък - по-може - или те като гледам самите цени са си без данъка )
« Последна редакция: 07, Януари, 2014, 10:32:12 am от opellego »

Неактивен hooky

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 324
  • Пол: Мъж
    • Николай Алексиев
  • Набор: 88
Re: -40% в Комсед
« Отговор #40 -: 07, Януари, 2014, 10:59:20 am »
Между другото при наличие на доказателства, може да се пусне жалба до Комисията за защита на потребителите :)

Миналата година направих точно това. Написах перфектна жалба - с доказателства (касова бележка), обяснения, цитиран точно закона - член, алинея и точка, които Комсед нарушават. А именно че не могат да обявят намаление на стоки, чиято цена е променена (увеличена) 40 дни преди започване на промоцията.

Все пак преди да започна каквото и да е, първо се обадих на Комсед. Те ме свързаха с маркетинговия отдел, където първоначално отричаха да има такова нещо, а след като им обясних че съм наясно и съм сигурен, казаха, че в крайна сметка не било тяхна работа и други определяли цените. Разбира се при това положение чувствах свой морален дълг да се обърна към компетентните органи.

Първо се обадих по телефона на Комисията за защита на потребителите да подам сигнал. Обясних, че промоцията трае само няколко дни и предполагам е важно да се направи проверката навреме. Казаха ми - има си ред - пуснете жалба. Веднага го направих онлайн - според сайта на комисията за защита на потребителите това е най-бързият начин за завеждане. Няколко дни никакъв отговор. Обадих се да попитам защо не ми дават номер, а се оказа, че дори не са ми разпечатали жалбата! Явно не са били затрупанис работа, защото това че се обадих да попитам беше достатъчен стимул да я разпечатат веднага. Дадоха ми номерче и почна чакането. Отговор получих след около месец. И тук идва най-голямото разочарование. Или бях попаднал на супер некадърен инспектор, или пък на някой корумпиран. Нямам представа, но все пак вярвам, че всико се дължи просто на мързел. След като бяха направили проверката 1 месец след като промоцията беше свършила, просто ме уведомиха, че не били открили нищо нередно на място! (тоест много много време след като промоцията е изтекла) И какво като им написах перфектната жалба. Нищо, те дори не бяха разбрали какъв е проблемът.

Все пак шансът да се попадне на свестни инспектори предполагам остава, така че ако някой реши да пуска жалба не искам да го отчайвам. Хубаво е да се пробва, защото е ясно че ни е сбъркана държавата, но последното, което трябва да правим, е да се примиряваме.
« Последна редакция: 07, Януари, 2014, 11:00:51 am от hooky »
Николай Алексиев
Brickset колекция

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Re: -40% в Комсед
« Отговор #41 -: 07, Януари, 2014, 12:47:46 pm »
Предполагам догодина трябва да се подготви жалбата предварително -- в първия ден на промацията се събират доказателствата и жалбата веднага се подава, след това се обаждаш да ти я разпечатат и може за 3-те дена някой по-свестен да реагира. Интересно ми е къде може да се оплачеш от комисията за защита на потребителите,  че не реагира своевременно.
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

Неактивен Nikola Bathory

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 56
    • Cradle of Filth Bulgaria
Re: -40% в Комсед
« Отговор #42 -: 07, Януари, 2014, 01:05:59 pm »
Аз също не одобрявам факта, че тук в България /при нашия мизерен стандарт на живот/ Легото е по-скъпо, отколкото на запад /където стандартът е в пъти по-висок/. Не одобрявам политиката на Комсед, а също е нещата, които споделяте за БоХоби.... обаче вие забравяте един от основните принципи на капитализма и пазарната икономика - продаваш на каквато цена си решиш, пък пазарът решава дали да купува или не. Така че няма никакъв смисъл от скандали по магазините и прочее махленски сценки. Нали има бриклинк? Като не ти харесва Комсед - бойкот и купуване само от бриклинк.
Ако много хора постъпят така, Комсед и останалите ще трябва или да потърсят начин за намаляване на цените, или просто да напуснат бизнеса. "За бога, братя, не купувайте!", помните ли го това изказване?
Все пак Комсед не са ЧЕЗ и има как да им избягаш.

Интересно ми е къде може да се оплачеш от комисията за защита на потребителите,  че не реагира своевременно.
Арменския поп?

Неактивен DMitar

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 676
  • Пол: Мъж
    • Димитър Иванов
  • Набор: 1980
Re: -40% в Комсед
« Отговор #43 -: 07, Януари, 2014, 02:49:42 pm »
Разбира се, че може някой да си направи фирма, да купува каквото иска, от където иска и да го продава на каквито иска цени. Но от това няма да има добра печалба - защото само наема и заплатите и вече си на минус яко. Даже и да купува най-евтините от Бриклинк.

Да, вярно е - има известно манипулиране на потребителите, което не е честно - но според мен не са само Комсед, а е пълно с маркетингови трикове, преувеличена реклама и т.н. от много фирми, банки, застрахователи и не бих казал, че е толкова проблемно за всеки, който има 5те клас да се изчисли и прецени. И това не го правят само в БГ, а в цял свят, прави го и Лего, пуска всякакви цени и намаление - това си е пак вид манипулация. Аз съм го приел този свят такъв и нямам никакъв проблем.

Само за пояснение - не ги защитавам, не ги плюя, само гледам сеир и въобще не ми пука ако ще и 300% да ги вдигнат и да направят 90% намаление и да псуват всеки клиент на влизане и излизане
Димитър Иванов, София
Фен на Лего Стар Уорс!
http://brickset.com/search/?ownedBy=DMitar

Yoda: Stopped they must be; on this all depends. Only a fully trained Jedi Knight, with the Force as his ally, will conquer Vader and his Emperor.

Неактивен Burkan

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 26
  • Пол: Мъж
    • Тодор Иванов
  • Набор: 83
Re: -40% в Комсед
« Отговор #44 -: 07, Януари, 2014, 04:04:14 pm »
Cstle дали са намалени??!!?? Че искам два три сета от тях :) :)

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: -40% в Комсед
« Отговор #44 -: 07, Януари, 2014, 04:04:14 pm »