Автор Тема: "Лего" се похвали с 25% годишен ръст на продажбите за 2012 г.  (Прочетена 4026 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Craigy

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 187
  • Пол: Мъж
    • Стоян Витеков
  • Набор: 1979

Неактивен alex

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 301
  • Пол: Мъж
    • Александър
  • Набор: 1989
ЛЪЖАТ!! :D :D .... "Производството на "Лего" е базирано в Дания, Чехия, Унгария и Мексико." .... А китай къде го изгубиха гадовете :D То и на кутиите си го пише. Иначе супер за ръста, но за другата година тогава очакваме нещо по-добро ;)
Освидетелстван Lego маниак - http://www.brickset.com/search/?ownedBy=alezzi1

Неактивен Flankerivo

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 40
  • Пол: Мъж
    • Иво Банчев
  • Набор: 1981
И на шега... ръстът може да ги приспи с времето, поради тривиалната липса на конкуренция и сетовете ще стават все по-нехубави, безсмислени... бла, бла, бла... но нали родителите ги купуват за дечурлигата. Те не си задават тези въпроси, които ние задаваме, и на нас, лудите по легото, ни се иска марката да е нещо повече от това, което е, цените да са по-различни от тези, които са, темите да са по-инакви от настоящите и т.н. Винаги съм се чудил как за толкова години тази т.нар. семейна фирма все още не е прехвърлила цялото си производство в Китай. За тях криза няма, оптимизация йок, outsourcing трънки, B2B фъсс. Нямах представа, че толкова деесетки хиляди души са на заплата У фирмата. Те да не правят самолети, кораби, разгонни блокове, изтребител от n-то поколение. Или 200 човека се занимават, обсъждат, гласуват дизайна на поредния сет от 5 части на кръст, от които 2 части са кутията и упътването. Но к'во ли искам... продуктът е в графа "луксозни стоки" и стандартните маркетингови правила не важат при него. Те ще печелят дълги години напук на глобалната икономическа ситуация.

А можеше да е по-нормално положението с техните продукти и разпространението им сред всички заинтересовани страни, и продуктът им да не е луксозна стока. Нека да си намерят малко по-скъп производител в Китай (а не както е сега, намерили най-евтиния продуцент, но от километър се вижда разликата между човечето, made in China, и това, made in нейде в Европа), да затворят пластмасоотливниците в ЕС (поради липса на конкурентни преимущества), да оптимизират хрантутниците, т.нар. дизайнери (видяхме ги на кво мязат в youtube - и такива хора взимат заплати...). Да им дойде музата след 15-годишен застой (ама наистина е 15-годишен) и да не си решават проблемите с поредната анимационна поредица, екстраполирана в хардуерен вариант (демек легото), защото май настоящите модели могат да се правят с адски малък екип. То тогава светът на Легото щеше да е по-хубав от настоящия. И дори успехите им щяха да бъдат в пъти повече от настоящата "ф"алба.

Стига със стратегическия план за развитие...  :(

Едно е ясно, не е хубаво да се хвалят, щото и утре е ден.

"Да живей bricklink, доУ Лего групата!"  ;)

Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
"Да живей bricklink, доУ Лего групата!"  ;)

Радвам се, не съм сам.
Зарежи китайското, откривам грешки в дизайнът на частите - а за това навремето си имаше неотменими правила ::)
« Последна редакция: 22, Февруари, 2013, 05:50:24 pm от iorun »

Неактивен Flankerivo

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 40
  • Пол: Мъж
    • Иво Банчев
  • Набор: 1981
Е, какво качество търсиш от "татуирани тревоманчета" дизайнери, маркетолози и т.н.?! Разбира се, че всичко гореописано води до не просто застой, а направо регрес в идейното развитие на една такава компания. Много приличат в това отношение на компания за играчки от холивудски филм. Направо "Има нещо гнило в Дания."

Между другото, още от малък много съжалявах, че компанията е датска. В момента, в който го разбрах, помръкнах. Това е нация, която винаги се е отнасяла с презрение към нас, към източноевропейците, да не казвам и славяните (звучи тежко, но е така). Може би проблемът ми е, че понеже съм харесал адски много продуктите от самото начало, в допълнение съм потърсил и нещо повече... та направо съм стигнал до геополитическия казус в "играчковия" бизнес. Да, прекалено е, но си го мислех... и не е имало повод за промяна на мнението ми. Да не прекалявам с фобията, макар че не е безпричинна.   :-[

То в интерес на истината голяма част от служителите на фирмището от края на 90-те до наши дни идват отвъд океана, не заради друго, а защото там е родината на картон нетуърк и тем подобните анимационни битивита (да беше жив Уолт Дисни и идейните филмчета от онова време). Неслучайно днешните лего теми са такива. Факт е, че лего винаги са обръщали внимание преди всичко на американския пазар, защото е най-голям, по-платежоспособен. Смятат го за водещ от гледна точка на пазарните вкусове. За съжаление всеки пазар има различни изисквания. Ето, ние искаме нещо повече (да не казвам много повече). В европейските форуми също търсят различното и са недоволни от лего. Но колегите си решават потребителския проблем с големи поръчки от бриклинк, с чиито получени лего парчетии  задушават мъката си по мечтани, но неизпълними официализирани сетове, части и т.н.

Лего отдавна е превърнато е нещо повече от играчки само за деца. В организацията не го ли виждат това, виждат го?! Има и много призиви по този въпрос. Но защо не правят лего за над 18?! Ще избият рибата. Сложно ли е? Не, разбира се. Защото настоящия набор от части, развиван през десетилетията, определено не е достатъчен, за да може човек да развие идеята си в широк аспект. Просто те ограничава и е спънка за нещо от типа "think out of the box". Мога да се обзаложа, че занимаващите се с лего играчката възрастни индивиди от 18 нагоре са много повече от занимаващите се с лего деца. И това се вижда в мрежата. Но в лего майка не ги е еня за "групите по интереси". Абе "модерна" фирмица...

Спирам с плюенето по тях. Стана ми по-леко. Да са живи и здрави и все така да ни ядосват! Дано във възможно най-кратки срокове да ги удари кризата, да се оптимизират, да станат клиентски ориентирана компания, щото иначе не си заслужава ядовете простата им пластмаса... Съмнява се да стане.

P.S. Това мнение се споделя от доста хора, вярно на моята възраст са, но сме обсъждали темата отпреди години и много от тях се отказаха от лего поради гореописаните причини. За съжаление лего майката не се променя.

Неактивен Craigy

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 187
  • Пол: Мъж
    • Стоян Витеков
  • Набор: 1979
Аз съм луд фен на Толкин и в частност продукта "Властелина на Пръстените",
но отказвам да купувам настоящите недоразумения ( най-вероятно ще се сдобия само с няколко фигурки).
Пълна безидейност съчетана със много висока цена (да, плащат за авторско право, но специално Хобит са го надули до безбожие, защото може би е по-комерсиален в момента).
Истината е , че им трябва сериозна конкуренция за да се постегнат. Не китайските копия, нито безсмислия като MegaBloks ( тия успяха да скапят продукт като World Of Warcraft),
а някой който предложи интересни и качествени решения. Тук е мястото да кажа, че напоследък Лего вкарват все нови и специфични части в сетовете си, и така силно ги персонализират, убивайки идеята за креативност (+ подробните инструкции за полу-идиоти).
Само яка конкуренция ще ги върне в познатите от миналото релси.

П.С. Дъщеря ми полудя по този сет, когато го видяхме в Бриксет-а http://brickset.com/detail/?set=10515-1 , бях и обещал да и го взема като излезе и сега се чудя как да и обясня, че е пълна простотия да ми искат 80+ лв. за 39 части!
« Последна редакция: 22, Февруари, 2013, 05:19:37 pm от Craigy »

Неактивен darkarchon

  • Нов потребител
  • Публикации: 6
  • Пол: Мъж
    • Станислав Стоев
  • Набор: '81
Стояне виж е тва http://brickset.com/detail/?set=10656-1 , и го покажи на дечко , белким миряса .
Поръчката към Varko.cz e още активна а разликата в цените е без коментар.

ПП не е лешо до и поприказваш и за другите принцеси докат и го показваш , туко виж успееш да е хем така хем иначе .
Успех . Поздрави
Станислав Стоев

Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
Не китайските копия, нито безсмислия като MegaBloks ( тия успяха да скапят продукт като World Of Warcraft)
Ако знаеш как съжалявам че го скапаха, :( щях да пазарувам яко.

Неактивен Craigy

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 187
  • Пол: Мъж
    • Стоян Витеков
  • Набор: 1979
ПП не е лешо до и поприказваш и за другите принцеси докат и го показваш , туко виж успееш да е хем така хем иначе .

Приказвам аз ама няма угодия:) Сега на един средна хубост Friends се спряхме.


Цитат
Ако знаеш как съжалявам че го скапаха,  щях да пазарувам яко.

И аз така се бях засилил ама си взех един орк и се отказах тотално.

Неактивен darkarchon

  • Нов потребител
  • Публикации: 6
  • Пол: Мъж
    • Станислав Стоев
  • Набор: '81
Извинявам се за спама , дал съм отговор на тема , вместо да му пиша лично .


А сега по темата , напълно съм съгласен с масовото недовоство!
Причината е ясна , от лицензираните серии само СтарУарс-а струва , ма там също има  много забележки.
А като цяло откъм дизайн и прочее (изключвам City-серията) , от години западат главоломно.
Не че и преди '90г нямаше изцепки , обаче сега е просто безумие , чудя се някой ден ако имам внуци как ли ще им обясня че харесвам лего  :( .
Станислав Стоев

БрикМания БГ - Лего обществото на България