Автор Тема: GGBG вече доставят и от Америка  (Прочетена 4556 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alkoholiker

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 293
  • Пол: Мъж
    • Стефан Стефанов
  • Набор: 1985
GGBG вече доставят и от Америка
« -: 13, Февруари, 2017, 01:38:50 pm »
Здравейте,

вчера забелязах, че GGBG (конкуренция на Габко) вече предлагат и доставка от Америка. Реших, че е супер яко, но това, което ме кара да се замисля е цената, която ми се струва доста висока:

Транспорт от Щатите до офис София: 30% от фактурната стойност + $10 на кг!

Не съм правил сметки, но май пак няма да е евтино да поръчваме от Америка. Струва ли си според вас при такива условия за доставка да правим общи поръчки от Америка чрез GGBG, защото в Bricklink съм попадал на доста евтини магазини в Америка, а рядко доставят до България?

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: GGBG вече доставят и от Америка
« Отговор #1 -: 13, Февруари, 2017, 01:57:54 pm »
Здравей,

може би ще си заслужава, ако цената на сетовете или частите е с 40-50% под цената която можеш да вземеш от да кажем друг магазин в Епвропа. Иначе ми се струва много скъпо (30% от фактурната стойност) :(

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: GGBG вече доставят и от Америка
« Отговор #2 -: 13, Февруари, 2017, 02:02:04 pm »
Здравейте,

вчера забелязах, че GGBG (конкуренция на Габко) вече предлагат и доставка от Америка. Реших, че е супер яко, но това, което ме кара да се замисля е цената, която ми се струва доста висока:

Транспорт от Щатите до офис София: 30% от фактурната стойност + $10 на кг!

Не съм правил сметки, но май пак няма да е евтино да поръчваме от Америка. Струва ли си според вас при такива условия за доставка да правим общи поръчки от Америка чрез GGBG, защото в Bricklink съм попадал на доста евтини магазини в Америка, а рядко доставят до България?

Ами мисля, че може да се пробва. За бриклинк има смисъл ако сме доста близо до килограма, иначе тези 10 долара излизат солено.

Неактивен Vladun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 252
  • Пол: Мъж
    • Владислав Ризов
Re: GGBG вече доставят и от Америка
« Отговор #3 -: 13, Февруари, 2017, 02:10:38 pm »
Според мен излиза много солено. Поиграх си с една моя стандартна поръчка и нещата не изглеждат добре. За да е на сметка фактурата трябва да е на малка стойност и обемното тегло да е ниско.

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: GGBG вече доставят и от Америка
« Отговор #4 -: 13, Февруари, 2017, 06:07:39 pm »
Май ще излезе по евтино да си го пратя директно тук ;)

Не ми се заиграва да смятам, но смисъл има единствено при цени мин 40-50% надолу :-\

Неактивен Technic_fen

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 135
  • Пол: Мъж
    • Росен Кирилов
  • Набор: 1981
Re: GGBG вече доставят и от Америка
« Отговор #5 -: 13, Февруари, 2017, 06:29:55 pm »
Доставката е адски скъпа. Аз съм ползвал фирма посредник само при една покупка на 2 часовника от amazon.com, но бяха намалени с близо 80%, доставката до адресът в САЩ беше безплатна и естествено тежаха доста малко.

При сегашния курс на долара според мен подобни покупки се обезсмислят още повече. Вариант е само за нещо, което трудно се намира в Англия, а сте го открили на много добра цена и наистина го искате :)

При покупка от eBay може да говорите с продавача и да попитате дали би бил склонен да напише по-ниска стойност от обявената. Това съм го правил при директна покупка до България, за да избегна ходене до митницата и плащане на ДДС. Повечето обаче не се съгласяват.

Неактивен SGB

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 124
  • Набор: '86
Re: GGBG вече доставят и от Америка
« Отговор #6 -: 13, Февруари, 2017, 11:38:47 pm »
Цената наистина е висока. В нея са включили 20% ДДС + 5% Мито и най-вероятно 5% печалба :). През Габко можеш да поръчваш стоки от Америка, но ако ги спрат на митницата (пощенската станция) в Англия е малко разправия с плащането на митото и ДДС-то. Ако се поръчва директно излиза по-евтино, но пък е възможно да имаш досег с нашите митници, което е минус.Плюса е, че можеш да минеш под радара и да си спестиш 1/4 от сумата.
Благой Миланов
My Sets - http://brickset.com/search/?ownedBy=SGB

Неактивен Technic_fen

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 135
  • Пол: Мъж
    • Росен Кирилов
  • Набор: 1981
Re: GGBG вече доставят и от Америка
« Отговор #7 -: 14, Февруари, 2017, 07:17:40 am »
Печалбата на посредническата фирма определено не е 5%. Все пак има и такса от 10 долара на килограм  ;)

Неактивен skapula

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 146
  • Пол: Мъж
    • Еди Мензилджиян
  • Набор: 74
Re: GGBG вече доставят и от Америка
« Отговор #8 -: 24, Ноември, 2017, 11:19:29 am »
Преди малко ми излезе споносрирана реклама на сайта за доставка. Явно има корекция в условията от щатите.
20% от фактурираната стойност+ 10$ на килограм.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: GGBG вече доставят и от Америка
« Отговор #8 -: 24, Ноември, 2017, 11:19:29 am »