Автор Тема: ТЪРГ: ЛОТ части 9,5 кг. - ПРИКЛЮЧИЛ!  (Прочетена 3067 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
ТЪРГ: ЛОТ части 9,5 кг. - ПРИКЛЮЧИЛ!
« -: 31, Март, 2015, 12:08:26 pm »
Резервираната цена не беше достигната!


Продавам на търг ЛОТ Лего части - 9,5 кг. Над 95% от частите са в отлично състояние! ВНИМАНИЕ!: Обект на търга са само частите от снимките, но не и контейнерите, в които се съхраняват!

Правила на търга:
1. Начална цена: 190 лв.
2. Цена купи веднага: 442 лв.
    С този търг искам да въведа и пробвам една нова опция по подобие на ИБей - "Buy it now" цена. Това е цената, на която може да купите частите още преди края на търга. Появи ли се участник, който потвърди тази цена, то той печели търгът предсрочно и търгът приключва.
3. ВНИМАНИЕ! Търгът има резервирана цена! Ако резервираната цена не бъде достигната преди края на търга, то търгът се счита за неуспешен.
За да избегна евентуални съмнения дали първоначално заложената резервирана цена ще бъде коректно показана, съм измислил следния механизъм: Направил съм снимка на листче с написана цена (резервираната цена). Снимката е направена на 31.03.2015г. в 09:14 ч. (преди откриване на търга) и това може да бъде визуализирано в Галерията - вдясно, до всяка една снимка в Галерията, се вижда кога е направена снимката ("About this photo" полето). Когато текущата цена достигне резервираната цена, ще публикувам линк към снимката. В случай, че резервираната цена не бъде достигната до края на търга, отново ще публикувам снимката.
Знам, че повечето потребители имат доверие в мен, но искам да докажа, че всичко е честно!
4. Наддаването е явно, единствено тук в темата.
5. Стъпката, с която наддавате трябва да е кратна на 5 лв. над последното най-високо предложение (190 лв., 195 лв., 205 лв...).
6. Търгът ще е отворен за наддаване в продължение на 10 календарни дни (240 астрономически часа). За ориентир на изминалото време ще използвам датата и часът, които се виждат на мненията във форума (часовника на сървъра).
7. Краят на търга е на 10.04.2015г. в 12:09 ч.
8. Частите се намира в София.
9. Снимки и описание (цветовете са обозначени по наименованието им в Бриклинк, за да може по-лесно да се ориентирате):

Цветове: Light Bluish Gray, Dark Bluish Gray,  Light Gray (незначително малко количество) и Dark Gray (незначително малко количество)


Цвят: Black


Цвят: Yellow


Цвят: White


Смесени части - гуми, колела, стъкла, врати и други


Цветове: Red, Dark Red, Tan, Dark Tan и Reddish Brown


Цветове: Green, Dark Green, Bright Green, Lime, Orange, Blue и Medium Blue


Плочи в различни цветове и размери
« Последна редакция: 10, Април, 2015, 02:43:44 pm от vladoniki »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: ТЪРГ: ЛОТ части 9,5 кг. - ОТВОРЕН до 10.04.2015г.!
« Отговор #1 -: 02, Април, 2015, 11:22:35 am »
Нагоре!  :)

Неактивен toddybear

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
    • Тодор Колев
  • Набор: 1984
Re: ТЪРГ: ЛОТ части 9,5 кг. - ОТВОРЕН до 10.04.2015г.!
« Отговор #2 -: 06, Април, 2015, 01:46:34 pm »
Off-topic: никога не съм разбирал смисъла на резервираната цена. Аз лично не бих пуснал нещо на цена под минималната която съм готов да взема за него.

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: ТЪРГ: ЛОТ части 9,5 кг. - ОТВОРЕН до 10.04.2015г.!
« Отговор #3 -: 06, Април, 2015, 03:24:12 pm »
Аз също не го разбирам. При така зададения търг, принципно и не залагам.

Неактивен Vladun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 252
  • Пол: Мъж
    • Владислав Ризов
Re: ТЪРГ: ЛОТ части 9,5 кг. - ОТВОРЕН до 10.04.2015г.!
« Отговор #4 -: 09, Април, 2015, 07:47:21 am »
200  ;)

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: ТЪРГ: ЛОТ части 9,5 кг. - ОТВОРЕН до 10.04.2015г.!
« Отговор #5 -: 09, Април, 2015, 11:19:14 am »
215

Неактивен dimana02

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 11
  • Пол: Жена
    • Димана Пенова
  • Набор: 2002
Re: ТЪРГ: ЛОТ части 9,5 кг. - ОТВОРЕН до 10.04.2015г.!
« Отговор #6 -: 09, Април, 2015, 12:01:26 pm »
Аз бих го купила за 250

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: ТЪРГ: ЛОТ части 9,5 кг. - ОТВОРЕН до 10.04.2015г.!
« Отговор #7 -: 09, Април, 2015, 01:09:57 pm »
Off-topic: никога не съм разбирал смисъла на резервираната цена. Аз лично не бих пуснал нещо на цена под минималната която съм готов да взема за него.

Аз също не го разбирам. При така зададения търг, принципно и не залагам.

От една страна търгът дава възможност на повече хора да се "пробват" да си купят нещо, което търсят. От друга страна - за продавача, това е една възможност да продаде стоката си на малко по-висока цена. От трета - може да се провери какъв е интересът към точно определена стока. От четвърта - цената, която се достига при търга е относително реална (нито прекалено висока, нито прекалено ниска), ако въобще има интерес към продукта.

От ... поредната страна - търгът, заедно с всичките му опции, е голямо предизвикателство за "хазартната личност" потенциално скрита във всеки един от евентуалните купувачи.


Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: ТЪРГ: ЛОТ части 9,5 кг. - ОТВОРЕН до 10.04.2015г.!
« Отговор #8 -: 09, Април, 2015, 04:24:41 pm »
Резервираната цена според мен е основно за продавача. Задавайки по ниска начална цена се предизвиква определен интерес, но продавача не е склонен да се раздели с нещото на тази цена. Резервираната цена е неговата застраховка, че това няма да се случи.
Лично аз в случая, като купувач губя интерес поради този факт. Резервираната цена може да е прекалено висока, почти към максимума  - "Buy it now". Участвал съм в такива търгове по ИБей, два-три пъти и във всичките случаи търгът бе отменен, поради това че не беше достигната резервираната цена. Там вече такива ги и подминавам. Съответно на търг, няма как да качваш над самия себе си, за да достигнеш до резервираната сума, дори и да си склонен да я дадеш  ;)

Неактивен DMitar

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 676
  • Пол: Мъж
    • Димитър Иванов
  • Набор: 1980
Re: ТЪРГ: ЛОТ части 9,5 кг. - ПРИКЛЮЧИЛ!
« Отговор #9 -: 20, Декември, 2015, 02:49:22 pm »
Сега видях тази тема и знам, че е стара, но е интересна и искам да кажа мнение.

Принципно - резервираната цена е точно както Владо и Боби казаха - продавача не иска да продаде под нея, което е = на BUY NOW в Ебей. Също вярно е, че много често в Ебей тези търгове се провалят. Много често е загуба на време за купувача особено ако не знае колко стойността на резервираната цена!

Според  обаче има много логика да има търгове с резервирана цена. Търга на практика представлява най-често обща цена на микс от продукти, като всеки продукт по отделно си има цена / стойност. Продавача не винаги а) знае, б) може да оцени, в) му се занимава да оцени даден микс от продукти. Затова той слага резервирана цена на око и иска да види купувачите на какво са склонни да дадат. Така купувачите ориентират продавача. Ако няма победител, тогава продавача може да махне от микса 1-2-3-колкото се реши продукта, които смята, че са му скъпи и да пусне на ново търга, без тях, като намали значително резервираната цена или я премахне изцяло. Така ще има баланс и ще получи ОК цена, за това, което успее да продаде.
Димитър Иванов, София
Фен на Лего Стар Уорс!
http://brickset.com/search/?ownedBy=DMitar

Yoda: Stopped they must be; on this all depends. Only a fully trained Jedi Knight, with the Force as his ally, will conquer Vader and his Emperor.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: ТЪРГ: ЛОТ части 9,5 кг. - ПРИКЛЮЧИЛ!
« Отговор #9 -: 20, Декември, 2015, 02:49:22 pm »