Автор Тема: Собственици на Лего-камиони/джипове/кроулъри и др. колички от София?  (Прочетена 3483 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddimkin

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 27
  • Пол: Мъж
    • Daniel Dimkin
  • Набор: 1979
Здравейте, има ли собственици на подобни Лего-модели от София? Аз живея близо до Южния парк и имам 9398 с малко тунинг. Много ще се радвам да покарам заедно с някой друг :)

Поздрави,
Даниел

« Последна редакция: 24, Юли, 2014, 01:46:51 am от ddimkin »

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Здравей, ще се ми е интересно да споделиш какъв тунинг си направил на 9398. Аз имам една такава джипка, но е разглобена за части. В някой момент ще я сглобя, но първо трябва да посабера малко ПФ чарколяк. Моторите и основно сервото ги използвам за творения. Към Техник серията се "завърнах" скоро и тепърва има доста работа по увеличаване на инвентара. :)

Неактивен ddimkin

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 27
  • Пол: Мъж
    • Daniel Dimkin
  • Набор: 1979
Здрасти Владо!! Гледам с теб сме и почти връстници :) Та значи тунинга:

1. Други гуми - меки за офроуд модели:

http://store.rc4wd.com/X-Lock-Crawling-19-Comp-Tires_p_709.html

2. ДЦ-ДЦ конвертор, за да получавам винаги постоянно напрежение към ИР приемника. Изпържил съм го на 12,2 волта :)

http://www.hit-electronics.com/za-vas-tehnici/rezervni-chasti/dc-dc-konvertori-grupa/modul-dc-dc-konvertor-povishavasch-xl6009.htm

3. Батерия. Имах една към фара за колелото - пасва супер на мястото на оригиналната. Освен това махнах няколко оси от шасито и така батерията застава доста по-напред за по-лека задница:

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-6400mAh-8-4V-Battery-Pack-Pouch-For-CREE-XM-L-T6-LED-Bike-Head-Lamp-Light-/111308082933?pt=UK_ConsumerElectronics_Batteries_SM&hash=item19ea7a8ef5

4. Малко олово около предните джанти (100ина грама), за да не се преобръща толкова лесно.

5. 8х24 предавки на последната редукция преди колелата и вместо 16х16 при втората редукция след мотора ползвам 20х12.

Доста работа хвърлих. Тук си засичам време на едно трасе в Южния парк - и след последната игра с предавките вчера подобрих времето от 1:55 на 1:22 минути :)

За съжаление все още не съм доволен - предавките приплъзват и пукат, сега гледам, че май са почнали да се прецакват леко зъбчатките на диференциалите, модела е прекалено тежък. Но потенциал има :) замислям се за още един ИР приемник и още два Л-мотора за всяко колело, но не знам как да го изпълня точно..  днес съм доста разочарован..  Почвам да се замислям за нещо подобно на моделите на Райко..  а може и ти да имаш такива??

Поздрави!!


Неактивен Akeyzerr

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 163
  • Пол: Мъж
    • Ангел Топорчев
Я, още един техникски "не-човек" :D Евалата за "тунинга" (y)

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Дани, не искам да те разочаровам, но Лего моделите на са с точно това предназначение... Идеята по-скоро е на пробваш да сглобиш нещо - механика, задвижване..., после проба, промяна, докато го докараш до работещ вариант. Но пластмасовата трансмисия, оси, хъбове, просто няма как да очакваш, че ще задвижват безпроблемно вече "натоварения" модел. Дори само оригиналните гуми на модела са прекалено тежки и големи за хъбовете и трансмисията, особено при препятствия. За сателитите на дифа няма какво да говорим - мега слаби са за целта. Тук положителното е, че са при по-ниския въртящ момент, което до определена степен ги щади, идеята тук е повече от добра.

:)

Дай да видим снимки.  ;)

Неактивен ddimkin

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 27
  • Пол: Мъж
    • Daniel Dimkin
  • Набор: 1979
Дааа.. за съжаление е така..  днес счупих ос, но успях да я заменя с една от тези, които извадих при преместването на батерията към предницата. Сателитите на дифа за сега не правят никакъв проблем - сигурно защото съм ги блокирал с изолирбанд около целия диф  :D Плучавам проблем с "периферията/виншната част" на дифа, там където се получава предаването от моторчето - зъбчетата са тръгнали, но не фатално. Като цяло частите се оказват доста здрави - започвам сериозно да се замислям за изпълнение с 4 х Л-моторчета..  или просто да го оставя така..  имам и друга работа и не е истина колко часа четене инвестирах до сега :)
Та към оригиналния въпрос - някой друг от София да нарушава препоръките на Лего и да кара моделчетата навън? Доскучава ми вече сам :)
Ще се опитам да направя клип след малко..  до скоро!!! Поздрави!!!

Неактивен ddimkin

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 27
  • Пол: Мъж
    • Daniel Dimkin
  • Набор: 1979
Ето и клипчета (HD). Добре, че се регистрирах тук, за да направя и кача няколко най-накрая :) Доста бърборя, но кроулъра мисля върви доста добре след последните настройки. В третото видео катери най-добре след едно на място импровизирано подобрение. Очаквам мнения и препоръки..  и пак да кажа ХАЙДЕ ДА ПОКАРАМЕ ЗАЕДНО :)





« Последна редакция: 14, Септември, 2014, 02:57:43 pm от vladoniki »

Неактивен BloodyStupidViktor

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 71
  • Пол: Мъж
    • Виктор Карагяуров
  • Набор: 1989
Браво! Трябва да има повече ентусиасти! :D
И аз имам въпросния сет, но ми се струва малко тромав. Може би защото го карам на равна повърхност, а по баири. Мисля в близкото бъдеще да пробвам да си спретна нещо по-леко и потенциално по-бързо за "равнинни местности". Иначе ми харесва идеята да се организира някакво събиране. :)
Аз? Луд? Хаха, доста вероятно.
My Brickset Profile

Неактивен ddimkin

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 27
  • Пол: Мъж
    • Daniel Dimkin
  • Набор: 1979
Да!! Днес ще поръчам още два Л-мотора и един ресивър, инсталирам ЛДД и започвам да мисля нещо подобно на това тук:

http://www.eurobricks.com/forum/index.php?showtopic=90690

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Интересно се е получило.

Днес сглобих 9398, като използвах твоята идея за увеличаване на мощността - замених предавката 16 към 16 (която задвижва пиньона) с 12 към 20. Резултатът е много приятен - малко повече мощност, по-плавно движение, намалена скорост, а от там и по-успешно управление. Въпреки това оставам резервиран към идеята да го изкарам навън.
:)

Неактивен ddimkin

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 27
  • Пол: Мъж
    • Daniel Dimkin
  • Набор: 1979
Няма какво да му се плашиш - ако не го караш на плажа и през реки - няма чупене!! :)

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Преди карах това навън:



:)
« Последна редакция: 14, Септември, 2014, 02:58:00 pm от vladoniki »

Неактивен ddimkin

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 27
  • Пол: Мъж
    • Daniel Dimkin
  • Набор: 1979
Жесток е!! Тъкмо тествах новото ми творение - не е истина как върви и само с два Л-мотора..  изобщо не му трябват допълнителни :) Скоро клипчета!

Неактивен lamqtacufi

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 137
  • Пол: Жена
    • Цветелина Щадлер
Момчета, много заразно ми действате...прелестни неща създавате....но...за съжаление хич ме няма в тази свера... :-\ дори нямаме в къщи моторчета и подобни части...Смятам скоро да поправим тази грешка, защото момчетата стават нетърпеливи... :D  Всяка помощ ще ми е от полза...не мога много да се ориентирам така по снимки...но ще се радвам ако ми метнете някой списък или някой сет готов като за начало...честно не знам дори от къде да започна... ;D

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Момчета, много заразно ми действате...прелестни неща създавате....но...за съжаление хич ме няма в тази свера... :-\ дори нямаме в къщи моторчета и подобни части...Смятам скоро да поправим тази грешка, защото момчетата стават нетърпеливи... :D  Всяка помощ ще ми е от полза...не мога много да се ориентирам така по снимки...но ще се радвам ако ми метнете някой списък или някой сет готов като за начало...честно не знам дори от къде да започна... ;D

Като за начало, силно ти препоръчвам 9398 - богат набор от мотори, части и всичко нужно. Сетът е с пълно задвижване. А и ценово като комплект се справя добре - ако тръгнеш да го събираш на части, ще излезе значително по-скъп.

БрикМания БГ - Лего обществото на България