Автор Тема: Форум-Състезание - Правила  (Прочетена 3948 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Радо Чакръкчията

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 30
    • Р
Форум-Състезание - Правила
« -: 11, Февруари, 2022, 01:24:36 pm »
Здравейте Лего Ентусиасти

С радост обявяваме първият от редица форум-състезания.

Темата е: „Къща-Чудовище“
Срока е: от 1ви февруари 2022г до 31ви март 2022г.
Наградата за първенеца е: 100лв.
Спонсор е: Радо Чакръкчията.

Правилата на форум състезанието са:
1) Всеки може да участва само със свое собствено творение от Лего (МОС) – достатъчно е да се регистрира във форума;
2) Няма такси;
3) Наградата всеки път е различна и се определя от Спонсора на състезанието;
4) Задължително се участва със снимки (максимум 5бр. На МОС-ка или видео – или и двете заедно;
5) МОС-ве се приемат само до крайната дата на форум-състезанието
6) Първенеца се определя с анкета, която се попълва от всички виждащи състезанието в седмицата за оценяне – 7дни след крайният срок на състезанието
7) Победителят/ Първенеца получава наградата и се снима с МОС-ка си как я получава (мястото ще го уточним допълнително). Така се увековечава постижението му в галерията на форума със заглавие под снимката „Първенец в Състезание „Темата на състезанието“ от кога –до кога е било.

Снимките (максимум 5бр.) и видеата (максимум 300MB) изпратете на тази поща: mlegorade@gmail.com до 31ви март 2022г.
В писмото си, моля, напишете името на вашият МОС и телефон за връзка с вас.

От 1ви до 7ми април 2022г ще се проведе анкетата за определяне на първенеца /победител, включваща всички събрани кандидатури.

Анкетата има три черти за оценка: Красота, Практичност и Уау-фактор.
Човек дава само три вида оценки: Давайки 1 точка - означава слабо е. Давайки 2 точки- значи добре е, харесва ми. Давайки 3 точки- супер е, много много ми харесва. Не може да се дават повече точки. Не може да се дадат 0 точки. 

Попълва се тази анкета от колкото има желаещи да я попълнят и се сборуват събраните точки. Не от значение колко са попълващите. Може за са 3ма – а може и 300 или повече.
Ако попълващите са 15 - то максимум точки, които може да се изкарат са 15х9=135 точки. (15 попълващи умножено по 9 максимум точки, възможни да се дадат от един попълващ).

Ще се оповестят точките на всички кандидатури, така че всеки участник ще получи обратна връзка за своят МОС от участниците във форума.

Първенец/ Победител МОС е онзи, който изкара най-много точки спрямо останалите. 
Ако има два първенеца – се събират още анкети – докато стане ясно, кой е първенеца. 

Ще се обадим на Първенеца/Победител и ще се уговорим за награждаването му.

* Може да се участва в това състезание дори ако не се притежават лего части.
Достатъчно е да се изпрати скрийншот от официалният Лего софтуер за творене: https://www.bricklink.com/v3/studio/download.page на твоето собствено творение (МОС).

УСПЕХ!

Ще се видим на финала 

Ето как изглежда Анкетата за оценяване, както и пример за попълнена анкета:
« Последна редакция: 16, Февруари, 2022, 05:07:25 pm от Радо Чакръкчията »

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: Форум-Състезание - Правила
« Отговор #1 -: 11, Февруари, 2022, 07:38:33 pm »
Поздравления за състезанието! Много хубава идея и се надявам да се включат повече хора :)

Понеже няма ограничения за размера, ще се радвам да се включа с нещо по-малко. И един въпрос относно постването - може ли да се споделят снимките и тук в темата, където всеки да може да ги види или по-скоро не, за да се запази изненадата за финала  :D

Неактивен Dmitri

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 79
  • Пол: Мъж
    • Дмитрий Харизанов
  • Набор: 1981
  • Телефон: 0889912650
Re: Форум-Състезание - Правила
« Отговор #2 -: 12, Февруари, 2022, 06:47:18 pm »
..И един въпрос относно постването - може ли да се споделят снимките и тук в темата, където всеки да може да ги види или по-скоро не, за да се запази изненадата за финала  :D

авторът да каже, но аз 5) и 6) ги разбирам, че номинациите са тайни; оценяването явно

НО пиша по друг повод - въпрос - предполагам дигитални MOC'ове не се приемат, или?

Неактивен Радо Чакръкчията

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 30
    • Р
Re: Форум-Състезание - Правила
« Отговор #3 -: 12, Февруари, 2022, 07:18:13 pm »
авторът да каже, но аз 5) и 6) ги разбирам, че номинациите са тайни; оценяването явно

НО пиша по друг повод - въпрос - предполагам дигитални MOC'ове не се приемат, или?

Няма ограничения къде ще се споделят МОС-овете. Може тук - може там. Където ви душа желае.
За да може да излъчим първенец - е необходимо всички кандидатури да са на едно място - в mlegorade@gmail.com. Това не изключва другото. 

Анкетирането ще е анонимно - но ще обявим сбора точки, който всеки МОС е събрал. Така всеки подател/участник в състезанието ще може да получи обратна връзка за творението си от общността на форума.

Приемат се онлайн творения. Няма ограничение нещата да са само физически. Просто физическото е по-лесно според мен за повечето теми (но това не е абсолютно вярно за друга част от темите).

 
« Последна редакция: 13, Февруари, 2022, 07:09:49 pm от Радо Чакръкчията »

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: Форум-Състезание - Правила
« Отговор #4 -: 13, Февруари, 2022, 09:37:43 am »
Много интересно, има и време, ще се пробвам, имам идеи, да видим какво ще се получи и ще се получи ли.  :)

Весело създаване на всички!

Неактивен Радо Чакръкчията

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 30
    • Р
Re: Форум-Състезание - Правила
« Отговор #5 -: 14, Февруари, 2022, 07:29:11 pm »
Здравейте, симпатяги.

Като спонсор и организатор на първото състезание - моят МОС няма да участва (конфликт на интереси е) ха ха ха. Обаче това не означава, че не може и аз да построя нещо готино и да ви го покажа за обратна връзка.

Тъй като едва от последната Коледа се сдобих с първото си лего (най-накрая сбъднах тази си голяма детска мечта) - има още мноооого да уча за различните принципи. Така че моля - дайте акъл.  :)

Попаднах в затруднение при краката на чудовището ми - може ли да ми помогнете? Направих ги колкото се може по-прости за да тествам принципно дали може да стои изправено... обаче се оказа, че то не може - ставите му са слаби и то пада (виж снимките по-долу) (каквото и да правя все пред слаби стави се озовавам - нали съм Чакръкчия ... ха ха ха ха)
Как да ги направя краката му - хем подвижни, хем можещи да носят тежестта на къщичката му?

Също така не мога да си избера очи за чудовището. Направих няколко модела с мои лепенки. Според вас кои очи са най-страшни?   

   
« Последна редакция: 14, Февруари, 2022, 07:34:02 pm от Радо Чакръкчията »

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: Форум-Състезание - Правила
« Отговор #6 -: 15, Февруари, 2022, 11:38:11 am »
Попаднах в затруднение при краката на чудовището ми - може ли да ми помогнете? Направих ги колкото се може по-прости за да тествам принципно дали може да стои изправено... обаче се оказа, че то не може - ставите му са слаби и то пада (виж снимките по-долу) (каквото и да правя все пред слаби стави се озовавам - нали съм Чакръкчия ... ха ха ха ха)
Как да ги направя краката му - хем подвижни, хем можещи да носят тежестта на къщичката му?
Също така не мога да си избера очи за чудовището. Направих няколко модела с мои лепенки. Според вас кои очи са най-страшни? 

Здравей Радо,

много добър старт на състезанието, нищо че не можеш да спечелиш  :D :D

За краката - и на мен са ми трудни, но можеш да разгледаш различни идеи и концепции, като тези тук:


Ако не държиш да се движат можеш да ги направиш и само с плейтове и отгоре с тайлове. В YouTube има различни туториали, които можеш да потърсиш и да видиш какво ще ти допадне. Има и части от разни мекове и роботи, които директно можеш да ползваш, но не знам дали имаш такива сетове, от които да вземеш.

За очите - от тези, които си направил, съм за последните - 5ите най-долу на картинката с очите. Като може да ги завъртиш на 45 градуса, за да станат по-заплаштелни :)))

Неактивен Радо Чакръкчията

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 30
    • Р
Re: Форум-Състезание - Правила
« Отговор #7 -: 20, Февруари, 2022, 07:28:51 pm »
Ок. Нужно е да тестваме системата ни преди да пуснем участниците във официалната надпревара.

Заредих тестова анкета с псевдо участници - както ще се изписват истинските.

Моля всеки, който види това съобщение да последва този линк:
https://forms.gle/nuc6TZ9qC4cM92gh8  (той води към гугъл формуляр)

ДА попълни формуляра и да пише тук как му се е сторила анкетата - че да може да оправим бъговете преди официалното надпреварване от 1-7 април.

Тази тестова анкета ще е отворена 7 дни - от 20 фев до 26ти фев.
 ;)

Неактивен Радо Чакръкчията

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 30
    • Р
Re: Форум-Състезание - Правила
« Отговор #8 -: 23, Февруари, 2022, 10:08:44 pm »
Чудесно !!!
Вече имаме 6 попълнени тестови анкети. Системата работи отлично.
 8)

Неактивен Радо Чакръкчията

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 30
    • Р
Re: Форум-Състезание - Правила
« Отговор #9 -: 04, Март, 2022, 10:29:48 pm »
Състезанието е в разгара си. Всички строят и се готвят да ни изпратят творенията си.

Междувременно теста на системата ни завърши успешно.

Събирането и обработването на данните се получи по-добре от колкото очаквах и имаме ясен победител в тази пробна анкета.

Победител в теста е Максим с МОС "Почивка под дървото".

Прилагам скрийншот от резултатите.

Неактивен Радо Чакръкчията

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 30
    • Р
Re: Форум-Състезание - Правила
« Отговор #10 -: 15, Март, 2022, 04:39:34 pm »
Чудесно !!!
Вече започнаха да идват създадените творения (МОС) за състезанието.
Не бойте се - няма ограничение за броя участници.

Напомням крайният срок е 31ви март - така че имате време да построите свой МОС и да ни пратите негова снимка на пощата mlegorade@gmail.com за да участвате.

За да погъделичкам любопитството ще ви покажа изрезка от МОС-а на един от участниците.

Искам да проверя колко от вас могат да преположат към какво води това парченце от пъзела ...

Неактивен Радо Чакръкчията

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 30
    • Р
Re: Форум-Състезание - Правила
« Отговор #11 -: 18, Март, 2022, 02:58:39 pm »
Прииждат още чудовища и още къщи и чудовища без къщи и чудовища ядящи къщи ... абе надпреварата кипи ...

31март е по-близко от всякога - пращайте творенията си - сега е момента.

Ето още едно парченце от МОС-а на един от участниците - че да ви се събуди вдъхновението.
« Последна редакция: 19, Март, 2022, 11:42:27 pm от Радо Чакръкчията »

Неактивен Радо Чакръкчията

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 30
    • Р
Re: Форум-Състезание - Правила
« Отговор #12 -: 19, Март, 2022, 11:41:34 pm »
Още участници прииждат ... просто споменавам ...  :D

Ето още едно парченце ...

Неактивен Радо Чакръкчията

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 30
    • Р
Re: Форум-Състезание - Правила
« Отговор #13 -: 28, Март, 2022, 01:23:41 pm »
31 март приближава с пълна сила. Още участници пратиха своите творения МОС.

Ти какво още чакаш? Строй, гради, създавай ...  Имаш още три дни...

След това почваме Анкетата и ще се радваме на всичко създадено заедно.

Ще бъде супер. Малко остана.  ;)
 

Неактивен Радо Чакръкчията

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 30
    • Р
Re: Форум-Състезание - Правила
« Отговор #14 -: 01, Април, 2022, 12:20:04 pm »
Тази тема завърши - последвай разговора в продължението:

http://www.brickmania-bg.com/index.php?topic=4518.msg42070;topicseen#new

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Форум-Състезание - Правила
« Отговор #14 -: 01, Април, 2022, 12:20:04 pm »