Автор Тема: Хайде да направим ЛЕГО клуб!  (Прочетена 21805 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен MetroiD

  • Нов потребител
  • Публикации: 5
Re:Хайде да направим ЛЕГО клуб!
« Отговор #15 -: 25, Януари, 2010, 06:21:50 pm »
Здравейте,

Радвам се да видя, че има още толкова активни хора, които искат да има истински фенклуб на ЛЕГО в България. От доста време се опитвам да събера повечко хора, за да си направим LUG и винаги е хубаво, като се види желание и инициатива.

А иначе - първият български ЛЕГО фенклуб, Legbo, го има отскоро, но ambassador-ите на ЛЕГО вече са наясно за съществуването му. Получили сме и информация за LUG програмите, спонсорирани директно от ЛЕГО, но както може да се очаква, за да вземем участие в тях, трябва да мине време и клубът да нарасне като бройка на членовете, както и като публични изяви и участия. Засега сме малко под десетина човека, които се срещаме веднъж в месеца, а целта ни за 2010г. е да успеем да направим две ЛЕГО изложби като клуб. Едната е запланувана за април и организацията по нея вече тече ;)

Тъй че ще се радвам, ако с някои от вас се видим на някоя среща на клуба. Ако ли пък не - абсолютно нищо не пречи в България да има и 100 отделни LUG-a, нищо, че в повечето държави хората се обединяват около един клуб с цел да го развият максимално. Успех в начинанието и приятно строене :)

P.S.: Махнах линковете, тъй като явно администраторът на форума е силно притеснен, че рекламирам апокрифния фенклуб. Извинете за което. Името на фенклуба обаче няма да го махна.


EDIT: Лего Мания не толерира рекламите, както сигурно си прочел в Правилата!

EDIT: Странно кое за теб е "реклама" в оповестяването на съществуващ ЛЕГО фенклуб... Както ти казах, успокой се - никой не ти/ви подбива инициативата, просто е хубаво нещата да са казани и да са ясни, а не да остават в недомлъвки.
« Последна редакция: 27, Октомври, 2010, 05:43:19 pm от vladoniki »
Важното е да си вярваш...

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re:Хайде да направим ЛЕГО клуб!
« Отговор #16 -: 25, Януари, 2010, 08:24:39 pm »
При нас няма недомлъвки, всичко се случва отрито и наживо - тук. :) Всеки, който желае участва, изказва мнение, застава зад една или друга идея, защитава си мнението...  :)

...готини хора на готино място! :)

Неактивен victorcito

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 215
Re:Хайде да направим ЛЕГО клуб!
« Отговор #17 -: 25, Януари, 2010, 08:25:30 pm »
Здрасти, Метро!

Аз съм Виктор и нямам никакво намерение да правя нещо "зад гърба" на който и да е. Може в България да има 10 лего клуба, може да има даже 100. Може да има и само 2. Може нашия клуб и вашия да работим заедно, даже някой ден да станем един клуб. Може вие да привлечете повече приятели, може и обратното да стане. Аз лично съм отворен към позитивност и не приемам балканския манталитет, който властва навред из страната. Има морални правила, които е хубаво да уточним. Предлагам вместо със злостни думи или иронични такива да поговориш/те с нашия лидер - Владо, и да изградите вашата позиция.

Добрият тон и добрината, като цяло - винаги печели през агресията! Знам го, защото съм чел на 12 езика книги, познавам историята на цялото човечество и съм по-стар от теб. И от повечето лего маниаци в България.

Ребята, давайте жить дружно! - така казваше мъдрия мултиплициран котарак Леополд в едно старо, съветско филмче. Няма лошо и ние да опитаме, нали!?

Неактивен Asya

  • Нов потребител
  • Публикации: 2
Re:Хайде да направим ЛЕГО клуб!
« Отговор #18 -: 25, Януари, 2010, 08:31:55 pm »
 :D Намирам за удивително старанието на vladoniki (?!) да създаде нещо, което е отдавна създадено- бг лего клуб. Идеята беше осъществена преди няколко месеца, клубът вече си има лого, отдавна е направена връзка и с Lego. За съжаление не четохме закони ( :D ), но пък се виждаме редовно, за да обсъждаме по нещо КРЕАТИВНО. А надали разпокъсването на хората, обединени от едно общо хоби, е особено креативно в случая. А, и май в Lebgo.ХХХ липсва фигурата на вожд и учител, която в случая е доста комична. Според Чл. 33. (1) ЗЗП (hint за vladoniki - Закон за защита на потребителите) следното не е реклама, тъй че се възползвам от правото, което ми дава закона - lebgo. Надявам се този път връзката да не бъде изтрита, защото това би представлявало нарушение и на чл. 5, ал. 4 КРБ.  :D
И след като се установи, че топлата вода е вече открита, предлагам общият интерес към легото да не води до избиване на комплекси за величие, а да се съберем и да обсъдим по същество идеята.

ЕDIT: Както казах, адрес на друг форум с подобно съдържание е неуместно да пускаш!!!
« Последна редакция: 25, Януари, 2010, 09:21:10 pm от vladoniki »

Неактивен victorcito

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 215
Re:Хайде да направим ЛЕГО клуб!
« Отговор #19 -: 25, Януари, 2010, 08:36:54 pm »
За съм, обаче айде да спестим членовете и параграфите, защото говорим за пластмасови играчки, а не за долари в чували. Лидер е човек, който се грижи за хората си - аз ПЪРВО бях член на ххх форума, а СЛЕД това се регнах тук. Защото там сайта е лошо направен, не работи като хората и не ми харесва.
Но нямам нищо против да се събираме и да обсъждаме идеи. Ние също имаме разни наши проекти, нищо не пречи да си помагаме. Ние правим Лего клуб, който има за цел да помага, развива и дава, а не да доминира и прочее. Лидер не означава тиран - ние сме свободни, зрели хора. И напълно приемам идеята да работим заедно! Ама по правила - морални, а не по параграфи.

ПС: И ако бях админ на тоя сайт щях да ти лепна един бан без да му мисля за "умотворения" като чл. не нам си кой си. Ама не съм :)

Неактивен MetroiD

  • Нов потребител
  • Публикации: 5
Re:Хайде да направим ЛЕГО клуб!
« Отговор #20 -: 25, Януари, 2010, 08:37:21 pm »
Владоники, радвам се, че е така.

Викторе, приятно ми е. Очевадно, балкансхият характер обича да търси под вола теле. Зад гърба не се случва каквото и да било, няма нужда да се търсят интрижки. "На живо" е когато двама или повече човека се видят на четири (или повече) очи, или поне когато си кажат какво, как и защо. Както споделих и със самия него, намирам за некоректно и обидно поведението на владоники, тъй като фенклуб вече има и е въпрос на едничка дума да се спомене за съществуването му, вместо да се правят подобни детинщини. Затова и влязох тук и казак кратко, точно и ясно, че един фенклуб вече има. За да е полезен той, най-добре е да има максимален брой членове. Нищо не пречи обаче да има и втори, и стотен клуб на ЛЕГО феновете в България.

В тази връзка - успех с инициативата и приятно форумстване.

П.С.: А иначе - я, че странно нещо. За мир и книжки говориш, викторсито, пък обратното вършиш. Със здраве...
« Последна редакция: 25, Януари, 2010, 08:43:54 pm от MetroiD »
Важното е да си вярваш...

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re:Хайде да направим ЛЕГО клуб!
« Отговор #21 -: 25, Януари, 2010, 08:42:58 pm »
Моля не разводявайте тема! Ако ще пишете по темата пишете, ако няма какво да кажете не я спамете! Ако ви се пише по друга тема, моля създайте си такава в съответния раздел!

Неактивен Asya

  • Нов потребител
  • Публикации: 2
Re:Хайде да направим ЛЕГО клуб!
« Отговор #22 -: 25, Януари, 2010, 08:47:03 pm »
Днес за пръв път гледам форума, но явно чета по-внимателно мненията. Суховатото тълкуване на моето такова ще го пропусна, защото сигурно се дължи на възрастта (пак във връзка с горно мнение). Тъй като мненията по форума някак си следват известна последователност, аз обвързвам отговора си с вашите "умотворения". Желая ви успех с начинанието, а на изкушените да ми се "реваншират" - get a life. (Надявам се един от дванайсетте езика да е английски).

Неактивен victorcito

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 215
Re:Хайде да направим ЛЕГО клуб!
« Отговор #23 -: 25, Януари, 2010, 08:51:17 pm »
Виждам 6 очи дотук, Метро. Бих добавил и моите 2 - та значи 8. Не съм против разговорите - нито против действията. А един Лего клуб може да е съставен от 2 и повече по-малки клуба. И прочее. Нещо като конфедерация :)

За мир говоря - но се готвя и за война :)

Шегувам се - разбира се! Клуб ЛЕГО МАНИЯ БГ или както решим всички членове да се казва - ще има. Вас вече ви има (приятно ми е, Виктор) - нататък дали ще работим заедно или поотделно го решавате вие. Доколкото усещам има някаква предистория, не е лошо да я споменем. Но на 4,6 или 8 очи - така мисля аз!

Не съм глашатай, никой не ми е давал право да говоря, но по чл. ненанмсикойси имам право на мнение и това е то! Знаеш явно телефона на Владо. Звънни му и се разберете за среща. Ако ме поканите - ще дойда и аз. Ако не ме поканите - няма. И така ...


Неактивен victorcito

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 215
Re:Хайде да направим ЛЕГО клуб!
« Отговор #24 -: 25, Януари, 2010, 08:54:08 pm »
Asya,

сред тях е, но ти явно нямаш понятие за какво се използва този идиом. И все пак - благодаря за хубавите думи. А сега, след кратка романтична пауза - нека се върнем на темата: Хайде да направим ЛЕГО клуб!


Неактивен ili_don

  • Нов потребител
  • Публикации: 5
  • Пол: Жена
Re:Хайде да направим ЛЕГО клуб!
« Отговор #25 -: 25, Януари, 2010, 09:03:04 pm »
Уфффф, ама какви са тези детинщини  :o Защо е нужно да се създават подобни спорове и да се нажежава обстановката?! Защо ние българите сме свикнали винаги да натискаме главата на давещия се вместо да направим усилия да стигнем брега?! Мисля, че е много по-разумно хората, които имат претенции, да направят така че тяхната идея, начинание (или каквото е водещото в действията им) да е достатъчно конкурентна и да се развива все повече и повече, за да е водеща! По вашата логика трябва да има само един магазин за дрехи, само една аптека, само едно кафе?! Обединението е важно, но пък не случайно има конкуренция - желанието да се надскочим и да станем по-успешни е в основата на прогреса. Тоест, вместо да нападате, направете така че вие да сте по-добрите бре хора. Ех, тая злоба. Обединете се, ама не по този тъп начин!

Неактивен victorcito

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 215
Re:Хайде да направим ЛЕГО клуб!
« Отговор #26 -: 25, Януари, 2010, 09:06:37 pm »
ili_don

напълно подкрепям!

А сега - на работа!

Имам 280 войника, които трябва да оправя и подредя :)

Неактивен legostef

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 107
  • Пол: Мъж
Re:Хайде да направим ЛЕГО клуб!
« Отговор #27 -: 25, Януари, 2010, 09:21:42 pm »
Asya, моля дай малко жокери, че нещо не се справям с правната материя.

Според Чл. 33. (1) ЗЗП (hint за vladoniki - Закон за защита на потребителите) следното не е реклама, тъй че се възползвам от правото, което ми дава закона - lebgo.org .

Глава трета.
ЗАБЛУЖДАВАЩА И СРАВНИТЕЛНА РЕКЛАМА (ЗАГЛ. ИЗМ. - ДВ, БР. 64 ОТ 2007 Г., В СИЛА ОТ 08.09.2007 Г., ОТМ. - ДВ, БР. 102 ОТ 2008 Г.)
Раздел I.
Общи разпоредби
Чл. 32. (Изм. - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г., отм. - ДВ, бр. 102 от 2008 г.)
Чл. 33. (Отм. - ДВ, бр. 102 от 2008 г.)

чл.5, ал.4 от КРБ
Чл. 5. (1) Конституцията е върховен закон и другите закони не могат да й противоречат.
(4) Международните договори, ратифицирани по конституционен ред, обнародвани и влезли в сила за Република България, са част от вътрешното право на страната. Те имат предимство пред тези норми на вътрешното законодателство, които им противоречат.

  

Стефан Генчев

Неактивен Nathrezim

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 362
Re:Хайде да направим ЛЕГО клуб!
« Отговор #28 -: 25, Януари, 2010, 09:41:59 pm »
В крайна сметка ще правим ли клуб ?

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re:Хайде да направим ЛЕГО клуб!
« Отговор #29 -: 25, Януари, 2010, 09:42:28 pm »
В крайна сметка ще правим ли клуб ?
Нали за това сме тук. :)

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re:Хайде да направим ЛЕГО клуб!
« Отговор #29 -: 25, Януари, 2010, 09:42:28 pm »