Автор Тема: До Billund и назад..  (Прочетена 2656 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен iago

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 50
  • Пол: Мъж
    • Лъчезар
  • Набор: 1987
До Billund и назад..
« -: 07, Януари, 2018, 11:10:24 pm »
Здравейте колеги. Както обещах, опитах се да подбера малко снимки и да пусна една темичка с впечатления от посещението ми на това малко, но и така ценно градче. Билунд е малко градче в Дания, което обаче е родният град на тази велика марка Lego.

Там се намира централата на Lego, както има и Lego музей за служители на компанията и техни придружители, Legoland, Legoland Hotel, в момента се строеше малко комплексче с апартаменти с шарката на Lego тухлички за служители на Lego които не са родом от там и много Lego shop-ове.

Компанията е много богата, изцяло фамилна, което позволява, недай Боже, да търпи загуби без това да се отразява пагубно на brand-a. За съжаление в близкото минало заради неуспешен проект, компанията почти фалира, но слава богу я стабилизират и започва да катери върха наново.

Преди да започнат да правят конструктори са произвеждали цели играчки, дървени такива, мисля че са правили и семпли дървени конструкторчета.

Пластмасовите тухличките са се видоизменяли през годините, като основното което се е променяло е бил захватът към следващата. Важна част за Lego е конструкторът да е стабилен. Не е ок да хванеш, примерно камионче и то да се разглоби в ръцете ти. Или половината да ти е в ръката а другата половина да остане на пода. Важна за тях е и кутията. Инвестират много в това.. кутията е част от цялостното изживяване. Принта, анимацията, историята... Плащат не малко пари за лицензи за Batman, Star Wars, Speed Champions, т.н. и т.н. като всичко това малко или много рефлектира и определя цената, която всички знаем не е малка. Имат проблем и водят битки в съдилищата с китайските реплики. Дори в музеят има изложен макет на китайските Bela. Има и изложено съревнование между един и същ модел на Lego и Bela. Честно казано разликите са видими. Но явно не съм го снимал това. Между другото веднъж си купих от любопитство един модел на Bela, за да видя какво представлява. Продадох го и повече няма да купя!! Макар да е мнооого по-евтин, самият факт, че по-този начин вредя на Lego brand-а не ми дава мира.

В албума по-долу, снимките от 02 до 46 са от Legoland, 47-72 от музеят, а последната е от плажа на близък град с излаз на море. Ние бяхме със зимни шапки и якета, децата играеха боси плажен волейбол.

Legoland.... много ме изкефи. Има много яки билдове, много милиони частички са изхарчени вътре. Има градчета, кораби, влакове, камиони, самолети... като всичко се движи. Влаковете препускат по тунели и мостове, камионите, корабите, дори самолетите обикалят пистите. Даже имаше камион който пръскаше крилата на самолета който е заходил към пистата против обледяване. Моят приятел каза, че летището е копие на това в Билунд. Мислех че цялото Legoland е само с билдове, но се оказа че има и атракциони - няколко влакчета, "нещо" което те върти на всякъде, няколко по-леки въртележки, няколко водни, воден свят/музей, заведения...

Някои снимки...

06 и 07, това е сафари обиколка, като животните са с доста приятни размери и от лего разбира се.
30 и 31 - мнооого яки "бюстове" по идея на планината с президентите.
33 - палавни
34, 38, 39... имаше много подобни билдчета. Тематични животни, фараони, баба яга, лъвчета в чиято уста си завираш главата
41-44 - това е водният музей. Общо взелто минаваш през тунел на морското дъно, като виждаш плуващите риби. Скатове, няколко малки акули и разни други риби които нямам идея какви са и сравнително големи лего билдове, водолази, подводници и други постройки които издавац звуци, смеят се издишат балончета...
45 - кораб от Между звездни войни с размери 1:1 към така нареченият "оригинал".

на 47 влизаме в музеят. 49, 50 е един от любимите ми модели, ever, оранжевата 911ка.

На снимките се виждат доста компилации, билдове с улици от градчета и т.н. Виждат се прадедите на легото което понаваме сега, дървените модели, много сериозно е засегнатa Star Wars частта, има доста изложени кораби. на 72 снимка се виждат много жълти патета. Идеята е че всеки посетител може да построи "нов" модел пате и да го изложи там. Общо взето с едни и същи няколко вида тухлички има построени мнооого различни като начин патета.

На снимка 73 и 75 са Lego якенце на 11 годишното детенце на домакините и поставка за телефон докато се зарежда. На снимка 74 съм снимал екстенжъна за Lego Dimensions играта която играхме на Play Station-a. Всичко там е лего. В къщата на мойте приятели, в самият град. Аз се шегувах, че в града има 6008 жители. 6000 работят в лего, един аптекар, един лекар, един хлебар, един шивач и т.н.  :P

Много яко.. много съм щастлив че бях там, защото.. снимките са само снимки, но си изкарах 5 уникални дни. Лего е най-великата магия, никога няма да спра да го обожавам.

Дано ви е интересно, приятно разглеждане на не многото снимки които шервам. Аз не съм голям фотограф, предпочитам да запаметявам с очи и мозъка :)


http://www.photobox.co.uk/album/5214014997

Неактивен Technic_fen

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 135
  • Пол: Мъж
    • Росен Кирилов
  • Набор: 1981
Re: До Billund и назад..
« Отговор #1 -: 08, Януари, 2018, 07:44:05 am »
Много интересна публикация. Благодаря, че сподели!

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: До Billund и назад..
« Отговор #2 -: 10, Януари, 2018, 12:53:28 pm »
Много яко колега - направо ти завиждам :) Надявам се и аз да мога да го посетя дали тази година, дали догодина.

Неактивен iago

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 50
  • Пол: Мъж
    • Лъчезар
  • Набор: 1987
Re: До Billund и назад..
« Отговор #3 -: 10, Януари, 2018, 05:20:03 pm »
Мдаааа..  8)

Имам подозрения обаче, че парка в Billund, не е от големите. Може би ще е по-добре ако направиш някакво проучване и отидеш в най-големият европейски, примерно.

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: До Billund и назад..
« Отговор #4 -: 10, Януари, 2018, 08:44:18 pm »
Мдаааа..  8)

Имам подозрения обаче, че парка в Billund, не е от големите. Може би ще е по-добре ако направиш някакво проучване и отидеш в най-големият европейски, примерно.

До колкото знам, най-големия европейски е Windsor. В същност всичко е много условно, защото най-заслужаващото си нещо е miniland-a, който е нищожна част от парка.
Другото е увеселителен парк, в който голяма част от атракциите са доста детски.
« Последна редакция: 10, Януари, 2018, 10:11:23 pm от mamun »

Неактивен iago

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 50
  • Пол: Мъж
    • Лъчезар
  • Набор: 1987
Re: До Billund и назад..
« Отговор #5 -: 10, Януари, 2018, 09:20:59 pm »
По-принцип имаш право. Но, няма лошо да се възползваш от това че така и така даваш не малко пари за екскурзия, поне да видиш максимален брой неща. При всички положения в по-големият леголенд освен повече атракциони има и повече билдове :)

Ако говориш за Windsor в UK, този ми е в wish list-ата за следващите 1-2 години  :D

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: До Billund и назад..
« Отговор #6 -: 10, Януари, 2018, 10:15:21 pm »
Цитат
Built on the site of the previous Windsor Safari Park. As of 2015, there are twelve areas in the park, including: The Beginning, Imagination Centre, Miniland, Duplo Land, Heartlake City, LEGO City, Land of the Vikings, Kingdom of the Pharaohs, Pirates Shores, Knights Kingdom, Star Wars and Adventure Land. It is the largest Legoland park in the world in terms of area – its area is approximately five times greater than that of Legoland Billund.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: До Billund и назад..
« Отговор #6 -: 10, Януари, 2018, 10:15:21 pm »