Автор Тема: REVIEW: Lego Technic 42060 Roadwork Crew  (Прочетена 4002 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rumbeza

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 49
  • Пол: Мъж
    • Румен Каменов
  • Набор: 198х
REVIEW: Lego Technic 42060 Roadwork Crew
« -: 23, Март, 2019, 10:02:33 pm »
Lego Technic 42060 Roadwork Crew
Година: 2017
Брой части: 364
Цена: 40 лева
Съотношение цена/брой части: 0,11 лв. /бр.

Здравейте, това ми е първото мнение във форума и реших да представя един модел, който ме спечели съвсем случайно. С времето установих, че предпочитам по-малките сетове, понеже нямам много време за сглобяване и разглобяване, а ми харесва да сглобявам алтернативните модели и да правя дребни промени по оригиналните. Разхождах се наскоро и видях намаление на 42060 на цена от 30 лева (0,082 лв./ бр.). Нали знаете как се случват нещата, отивате за хляб и се връщате с бира. След бързо търсене на частите, които съставят модела реших да си го купя.

Както правя винаги нащраках снимки на неразпечатаната кутия, а после и на съдържанието без да мисля, че някой ден ще седна да пиша ревю. Предната страна акцентира на името на сета и "А" модела, нищо необичайно.

Снимка 1

Задната страна показва алтернативния модел.

Снимка 2

В кутията има три номерирани пакета с части, тези обозначени с номер едно са за направата на камиона, а номер две е за платформата и екскаватора. Освен тях има книжки с инструкции за двата модела и стикери.

Снимка 3

Така изглежда завършеният "А" модел.

Снимка 4

Снимка 5

Снимка 6

Като цяло екскаватора е почти неизползваем, но камиончето е прилично за трениране на маневри. Радиуса на завиване е леко ограничен за да не опират колелата при завиване.
А това е "Б" моделът - мини снегорин.

Снимка 7

Снимка 8

Алтернативния модел има доста функции за размера си. Артикулирано завиване (доста маневрено), регулиране на греблото, повдигане на каросерията и верижно задвижване за разпръскване на въображаемия пясък.

Като цяло много харесвам 42060, за прилична сума получавате много полезни части - доволно количество оранжеви, сиви и черни гредички, десет зъбни колела, и малки вериги.

Последно време се занимавам с доработки по "Унимога", поне на такова оприличавам камиончето. След лека доработка по шасито монтирах работна платформа.

Снимка 9

Снимка 10

Снимка 11

Снимка 12

В последствие махнах зъбното колело, което използвам за врътка и го замених с гредичка с кръстат отвор за ос. Освен това наличието на зъбни колела в сета позволява да се сменят предавателните отношения по личен вкус. Може да се направи платформата да се издига малко по-високо и/или да се улесни вдигането на механизма с ръчката или да се смени предавателното отношение на завиването. Като остане време поработвам по идеята да добавя допълнително рамо за още по-високо издигане на платформата за да стане истински "чери пикър".
Това беше от мен засега. 

Не ми се получи с връзките към снимките, но като цъкнете върху иконките се отварят.


« Последна редакция: 25, Март, 2019, 01:45:54 pm от rumbeza »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: Lego Technic 42060 Roadwork Crew
« Отговор #1 -: 24, Март, 2019, 04:41:48 pm »
Трябва да сложиш директна връзка има JPG-файла. В момента нищо не се вижда.  :)

Неактивен rumbeza

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 49
  • Пол: Мъж
    • Румен Каменов
  • Набор: 198х
Re: REVIEW: Lego Technic 42060 Roadwork Crew
« Отговор #2 -: 24, Март, 2019, 08:39:40 pm »
За съжаление линкът за споделяне, който дава гугъл драйв не завършва с валидно за изображение разширение като .jpg или .png и img тага не работи, и не изкарва изображенията директно в темата. Трябва да се щракне върху счупената икона и изображенията се отварят. Пробвано и работи при отписани профили в гугъл драйв и форума, тоест всеки трябва да може да ги отвори след клик върху иконите.
« Последна редакция: 24, Март, 2019, 08:42:23 pm от rumbeza »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: Lego Technic 42060 Roadwork Crew
« Отговор #3 -: 24, Март, 2019, 08:59:18 pm »
Дай линк, който ти излиза и махни img таговете.

Неактивен rumbeza

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 49
  • Пол: Мъж
    • Румен Каменов
  • Набор: 198х
Re: REVIEW: Lego Technic 42060 Roadwork Crew
« Отговор #4 -: 30, Март, 2019, 10:05:20 am »
Направих едно малка доработка по опората на товарния леген на камионетката. Не е нещо от голямо значение, но да има движение в темата, че не ми върви с други реализации на задната част. Разликата е основно визуална. Легенът не лежи върху опората, ако е монтирана по инструкция:

изглед 1

изглед 2

Реших да преместя опората с един отвор назад, защото конструкцията го позволява:

изглед 1

изглед 2

изглед 3

Легенът отново не лежи върху опората, но визуално изглежда по-добре. А ако няма да товарите кутия за батерии опората може да се премахне:

без опора

Вижда се, че легенът лежи върху лостовия механизъм за повдигане.


Неактивен rumbeza

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 49
  • Пол: Мъж
    • Румен Каменов
  • Набор: 198х
Re: REVIEW: Lego Technic 42060 Roadwork Crew
« Отговор #5 -: 07, Април, 2019, 10:10:36 pm »
Здравейте, поработих малко върху новата работна платформа на камионетката. Искаше ми се да вкарам червячното колело за повдигане на стрелата, но частите взеха да намаляват. Накрая се получи изцяло лостова система. Целях стрелата да издига платформата високо, затова трябваше да я разположа над кабината за да използвам дълги греди. Нямаше как и жертвах част от комфорта на HOG-ът.  Заради обема на стрелата и повдигането ѝ над кабината, камиона изглежда с неправилни пропорции, и малко прилича на карикатура. Но ще му свикна. Засега не съм мислил за функция за въртене на стрелата.

Ето и снимковата част:

снимка 1

снимка 2

снимка 3

снимка 4

Неактивен rumbeza

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 49
  • Пол: Мъж
    • Румен Каменов
  • Набор: 198х
Re: REVIEW: Lego Technic 42060 Roadwork Crew
« Отговор #6 -: 11, Април, 2019, 11:15:19 pm »
Направих един вързан walker, по творенията на Yoshihito Isogawa. Всички части са отново от 42060 с изключение на PF частите. Може и по-опростен да се направи ходещия, но исках да използвам и веригите.

снимка

видео

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: Lego Technic 42060 Roadwork Crew
« Отговор #7 -: 12, Април, 2019, 08:13:55 am »
Yoshihito Isogawa има много добри попадения, сглобявал съм разни негови неща.  :)

Неактивен rumbeza

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 49
  • Пол: Мъж
    • Румен Каменов
  • Набор: 198х
Re: REVIEW: Lego Technic 42060 Roadwork Crew
« Отговор #8 -: 12, Май, 2019, 04:09:53 pm »
Добавям линк към галерията ми с интерпретации от 42060. Идеален сет за сглобяване на разни ходещи неща, ако имате батерия и мотор. Последно време се занимавам да направя възможно най-елементарното и в същото време гладко (мазно) ходещо, копирайки Йошихито и давайки нещо от себе си съобразявайки с частите на сета. Доста часове забавление ми дава комплекта. Да не казвам голяма дума, но може би несравним за цената си, частите и възможностите, които дава.

Lego 42060 Roadwork Crew

Неактивен rumbeza

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 49
  • Пол: Мъж
    • Румен Каменов
  • Набор: 198х
Re: REVIEW: Lego Technic 42060 Roadwork Crew
« Отговор #9 -: 08, Октомври, 2020, 05:04:21 pm »
Остана малко време и направих няколко ходещи машини по дизайн от тубата. Използвани са само части от 42060, но на един от клиповете използвах двете големи зъбни колела от 42102 за редуциране на предавателното число (може и да се направи с червякът от 42060, но исках да видя как е с въпросните големи колела). Галерията е актуализирана и по имената на файловете може да се разбере кои са скорошните - Lego Technic 42060 Roadwork Crew.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: REVIEW: Lego Technic 42060 Roadwork Crew
« Отговор #9 -: 08, Октомври, 2020, 05:04:21 pm »