Анкета

Каква е оценката ви за този сет?

Слаб 2
0 (0%)
Среден 3
0 (0%)
Добър 4
1 (11.1%)
Мн. Добър 5
7 (77.8%)
Отличен 6
1 (11.1%)

Общ брой гласове: 9

Автор Тема: REVIEW: и MOD: Lego Technic 42005 - Monster Truck  (Прочетена 4128 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
REVIEW: и MOD: Lego Technic 42005 - Monster Truck
« -: 06, Януари, 2014, 08:18:56 pm »
Lego Technic 42005 - Monster Truck
Година: 2013
Части: 329
Цена: редовна цена около 100 лв.
Съотношение цена/части: 0,30 лв./бр.

Взех комплекта от промоцията на Комсед -40%. Купих го за 68 лв. - така цената на част идва 0,21 лв./бр., което е по-поносимо. :)

Кутията отпред.


Кутията отзад.


В кутията има 2 книжки с инструкции, стикери, 3 пликчета с части, 4 джанти и 4 гуми.


Сортираните части.


Впечатляващата част на този комплект са 4-те големи гуми - 45982 Black Tire 81.6 x 38 R Balloon. Гумите за жестоки!


Другите интересни и ценни части - 2 големи ябълковидни връзки, в които може да се вгради каре.


Допълнителните елементи.


Джипката е прилично голяма, предвид 329-те си части.




Основният акцент на комплекта е окачването на вседехода - зависимо, на 2 цели моста, пружино окачване. Ходовете са изродски големи...






Двата моста са завиващи.

В заключение: Сетът предлага страхотни големи гуми, 4 амортисьора, доста полезни части и не на последно място - окачване на цели мостове, което до скоро беше табу при Лего.

Купих го за 68 лв. - заслужава си, но честно казано 100 ми се виждат прекалено.

 :)
« Последна редакция: 07, Януари, 2014, 08:35:06 pm от vladoniki »

Неактивен Vasi

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 153
  • Пол: Мъж
    • Васил Пейчев
  • Набор: 1991
Re: REVIEW: Lego Technic 42005 - Monster Truck
« Отговор #1 -: 06, Януари, 2014, 09:20:33 pm »
Изглежда приятен сета... Определено големите гуми са голяма находка в малък сет! :)

Ти да не се запали по техник случайно? :)

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: Lego Technic 42005 - Monster Truck
« Отговор #2 -: 06, Януари, 2014, 09:43:35 pm »
Ти да не се запали по техник случайно? :)

И да и не - по-скоро се запалих временно. В момента правя един голям, да не кажа огромен мок на тема Техник. Събирам части на метода - каквото и от където изпадне.  :D А между частите, набавям и по някой интересен сет.

Неактивен BloodyStupidViktor

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 71
  • Пол: Мъж
    • Виктор Карагяуров
  • Набор: 1989
Re: REVIEW: Lego Technic 42005 - Monster Truck
« Отговор #3 -: 07, Януари, 2014, 01:12:04 pm »
Благодаря за ревюто! :) Обмислям дали да не си го взема. Даже най-вероятно днес ще мина през мола да видя дали го имат.
Аз? Луд? Хаха, доста вероятно.
My Brickset Profile

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
MOD: Lego Technic 42005 - Monster Truck
« Отговор #4 -: 07, Януари, 2014, 08:15:55 pm »
Днес набързо спретнах модификация на сета - моторизирах го.



Добавих малко дължина - по дълъг е с 2 пъпки от оригинала.


Окачването остава същото - 2 моста, но геометрията е с малко промени. В крайна сметка джипката е малко по-ниска.


Освен по-дълга, добавих и 2 пъпки ширина.


Предният мост завива посредством серво мотор. А задният е задвижващ - използвал съм M-мотор за задвижването.


В крайна сметка резултатът е приятен, особено предвид факта, че го сглобих набързо за 2-3 часа. Ето как изглежда модифицираната версия спрямо оригиналния сет.


Доста маневрен се получи. Ето и видео:


Надявам се да ви е било интересно! :)

Неактивен BloodyStupidViktor

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 71
  • Пол: Мъж
    • Виктор Карагяуров
  • Набор: 1989
Re: REVIEW: и MOD: Lego Technic 42005 - Monster Truck
« Отговор #5 -: 07, Януари, 2014, 09:29:06 pm »
Понеже планувам и аз да пробвам да моторизирам едни сетове - как определяте в какво отношение да предавате въртящия момент от мотора към другите части? Т.е., как преценявате с каква скорост най-много да... въртите дадени части, така че да сте сигурни, че всичко ще е ок? Например, ако искам максимална скорст за количката, как мога да я намеря? Мотора като се пусне и не тръгва постепенно, а рязко, а и се върти доста бързо. Страх ме е, че в някакъв случай може да пострадат някакви части. Едното ми предположение е, че частите са достатъчно здрави с оглед мощността на мотора и няма какво да се обърка много. Другото е поредица експерименти от по-бавно към по-бързо докато нещо не започне да трака, образно казано.
Надявам се ме разбрахте. :)
Аз? Луд? Хаха, доста вероятно.
My Brickset Profile

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: и MOD: Lego Technic 42005 - Monster Truck
« Отговор #6 -: 07, Януари, 2014, 09:39:47 pm »
Понеже планувам и аз да пробвам да моторизирам едни сетове - как определяте в какво отношение да предавате въртящия момент от мотора към другите части? Т.е., как преценявате с каква скорост най-много да... въртите дадени части, така че да сте сигурни, че всичко ще е ок? Например, ако искам максимална скорст за количката, как мога да я намеря? Мотора като се пусне и не тръгва постепенно, а рязко, а и се върти доста бързо. Страх ме е, че в някакъв случай може да пострадат някакви части. Едното ми предположение е, че частите са достатъчно здрави с оглед мощността на мотора и няма какво да се обърка много. Другото е поредица експерименти от по-бавно към по-бързо докато нещо не започне да трака, образно казано.
Надявам се ме разбрахте. :)

Различните мотори са и с различни обороти:



Играеш с предавателно число докато докараш нужната скорост. Освен това има дистанционно, с което можеш да задействаш мотора на степени - бавно/бързо, това се постига с 64227.
В общия случай Лего количка няма как да се движи бързо. От една страна частите са пластмасови и не са здрави - зъбните колела и осите са изключително лесно чупливи. От друга страна - липсата на лагери е убийствена за всички части - триене на пластмаса в пластмаса.
Аз съм малко болен на темата пазене и не съсипване на части и бих казал - моторизираш, тестваш и оставяш във витрината.  :) Ама това е малко болестно състояние, защото всяка една част подлежи на смяна при счупване.

Неактивен BloodyStupidViktor

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 71
  • Пол: Мъж
    • Виктор Карагяуров
  • Набор: 1989
Re: REVIEW: и MOD: Lego Technic 42005 - Monster Truck
« Отговор #7 -: 07, Януари, 2014, 11:11:02 pm »
Полезна информация, мерси. :) И аз обичам да си пазя нещата, но в случая по-скоро бих си играл с Легото, знаеки, че има риск от щети, отколкото да го заключа някъде.
Аз? Луд? Хаха, доста вероятно.
My Brickset Profile

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: REVIEW: и MOD: Lego Technic 42005 - Monster Truck
« Отговор #7 -: 07, Януари, 2014, 11:11:02 pm »