Автор Тема: Наблюдателно укрепление - wip  (Прочетена 6208 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
Наблюдателно укрепление - wip
« -: 30, Март, 2014, 08:51:37 pm »
Преди време Гого написа че съм се върнал и точно в този момент ми изгоря компютъра :D , е ремонтирах го, но докато вляза в ритъм отново – зор.


Не съм започвал директно с „техник“ и съм фен на замъците.С години съм искал да си купя, но прецених че сега е момента и то както аз искам да бъде.Ми купих 2 клограма пластмаса и започнах.:)




Охранително укрепление – за сега е wip.
Wip-е защото планирам озеленяване-пълзящи храсталаци по стените, още една плоча в съседство – ала езеро с папури :) , трябва да разработя лесен достъп до 3-те етажа на кулата.А също така достъп и до кръчмата и оръжейната за да може да се играе.
За мен беше важно да има нормален път за човечетата до всички зони по укреплението (кулата е със стълбище от горе до долу).
Мразя зеленото във всичките му форми, но тази серия на Kingdoms - Dragon Knights много им се кефя, естествено след  Black Falcons.Колоратурата ме радва – тъмно зелено,тъмно оранжево и кремаво (tan) използвах го като настилка на влизане във форта (и се получи- ха ха).



При влизане във форта – дясно първата врата е кръчмата, има прозорец  поне някаква светлина да има.Дясно втората врата е точно под кулата – оформи се помещение което става за склад или оръжейна.В дъното и ляво е ала конюшна има едни греди като за привързване на конете.Веднага в ляво е стълбата за горните нива.


Горното ниво е къщето – 4 легла, камина, окачалки за армировките от там се влиза в кулата която е на 3 етажа.Единственото оборудвано място е къщата за това е и wip мока.



Фортът (наблюдателно укрепление) съм го замислил за 7 души (4 легла) постоянно на смяна 2-ма охрана и един гарнизонен (шеф) с леглото на второто ниво в кулата.



Преди да започна строежа доста здраво експериментирах с наклонените панели - зорът бе да прилегнат плътно.
Ето и галерията:
http://s35.photobucket.com/user/iorun/embed/slideshow/the%20fort

Прилагам и лдд файлът (по-долу).Не е финалният файл, но смятам че е достатъчен.

Надявам се да ви е харесало, за мен си беше емоция с дизайнът и тези 2500 части че и повече.
Винаги може и по-добре.

Неактивен alex

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 301
  • Пол: Мъж
    • Александър
  • Набор: 1989
Re: Наблюдателно укрепление - wip
« Отговор #1 -: 30, Март, 2014, 09:39:51 pm »
Супер красив и изчистен. Детайлите следват без ръбове и това го прави страшен, определено имаш  голямо браво от мен. Стената също е с високи прегради както е наистина а не с ниски тухлички. Навеса над прозореца също е много добър. От 1X1 плейтчета ли е или се бъркам?
иначе ще чакам следващите разширения, не е задължително да е само една плоча ;) :D
Освидетелстван Lego маниак - http://www.brickset.com/search/?ownedBy=alezzi1

Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
Re: Наблюдателно укрепление - wip
« Отговор #2 -: 30, Март, 2014, 10:07:51 pm »
Благодаря

Арката над прозорците е от няколко вида тухли.

Неактивен gogo29

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 813
  • Пол: Мъж
    • Георги Георгиев
Re: Наблюдателно укрепление - wip
« Отговор #3 -: 30, Март, 2014, 10:36:06 pm »
Аз и преди ти бях писал, когато ми прати няколко снимки, че много ми харесва. Доста изпипан в детайлите, компактен и идеен. Други думи са излишни  :) Не само в "техник" си от най добрите  ;)

Неактивен mrcastle

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 863
  • Пол: Мъж
    • Михаил Стаменов
    • The Site Of Fire
  • Набор: 1996
Re: Наблюдателно укрепление - wip
« Отговор #4 -: 30, Март, 2014, 11:09:02 pm »
Аз си падам по по-големите конструкции, но за размера си има доста стаи. Постарал си се над самата постройка и се стремиш към моите идеи за достъп до всеки кът. Закрепвай още укреплението , че моите рицари от Обединеното Кралство са военно настроени. ;)

Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
Re: Наблюдателно укрепление - wip
« Отговор #5 -: 30, Март, 2014, 11:31:03 pm »
Аз си падам по по-големите конструкции, но за размера си има доста стаи. Постарал си се над самата постройка и се стремиш към моите идеи за достъп до всеки кът. Закрепвай още укреплението , че моите рицари от Обединеното Кралство са военно настроени. ;)

Ми ще изчакам твоят по-голям замък поне да се сдобие с таван за 1 етаж пък за военно настроение ще видим.

На времето като излязоха за първи път пневматичните бутала и аз имах идея за пневматичен двигател ама другит го бяха направили.Така че по-леко с идеите.

Неактивен vvass

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 406
  • Пол: Мъж
    • Васко Василев
    • Ice Bricks
  • Набор: 1968
Re: Наблюдателно укрепление - wip
« Отговор #6 -: 31, Март, 2014, 07:06:00 am »
Иво,

Ти си много добър.
Това което си направил е страхотно.
Не тоне е страхотно, то е.... абе много ми харесва. :) :)
"Always two there are, no more, no less. A master and an apprentice" Yoda about the Sith.

https://store.bricklink.com/vaskatavass#/terms
https://brickset.com/sets/ownedby-vaskatavass

Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
Re: Наблюдателно укрепление - wip
« Отговор #7 -: 31, Март, 2014, 08:48:04 am »
Благодаря, продължавам да го развивам.Исках замък който да остане с години и да го ъпгрейтвам.

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Наблюдателно укрепление - wip
« Отговор #8 -: 31, Март, 2014, 08:58:47 am »
Браво, Иво! Както казах и преди - мнооого ме кефи!  ;)

Неактивен Alkoholiker

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 293
  • Пол: Мъж
    • Стефан Стефанов
  • Набор: 1985
Re: Наблюдателно укрепление - wip
« Отговор #9 -: 31, Март, 2014, 09:10:34 am »
Браво Иво,

Супер яко се е получило. Много ми харесва, че дизайнът на замъка е изчистен и че не е само защитна стена, а си има и къде да спят войниците :)

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Re: Наблюдателно укрепление - wip
« Отговор #10 -: 31, Март, 2014, 09:34:25 am »
Браво адаш, по стар обичай ти завиждам. Аз един МОС от 100 части не мога да си конструирам. Добре измислено и добре направено, ако продължаваш така може около него и цяло село да изникне. Архитектурата и реализмът са страхотни. Малко от негативната страна ми се вижда едноцветно и гладко. Защо не сложиш една две тъмно сиви тухли между светлите или някоя от модифицираните? (така де, освен планираното озеленяване)
« Последна редакция: 31, Март, 2014, 11:16:15 am от IRadev »
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

Неактивен lamqtacufi

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 137
  • Пол: Жена
    • Цветелина Щадлер
Re: Наблюдателно укрепление - wip
« Отговор #11 -: 31, Март, 2014, 09:38:51 am »
Чудесен е...обаче ако къщичката е дървена - представи си го реално в онова време - и ако замъка е под обсада какво ще стане с нея?...и ако нападението е от огнени стрели... :P не случайно замъците са били строени каменни... ;) Аз понеже много се вживявам и това ми направи впечатление... :D Според мен трябва да се погрижиш за сигурността на хората... :) 

Неактивен Craigy

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 187
  • Пол: Мъж
    • Стоян Витеков
  • Набор: 1979
Re: Наблюдателно укрепление - wip
« Отговор #12 -: 31, Март, 2014, 10:23:31 am »
Много добре се е получило. Поздравления!
Кулата е страхотна. :)

Неактивен 1616

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 98
  • Пол: Мъж
    • Сашо
Re: Наблюдателно укрепление - wip
« Отговор #13 -: 31, Март, 2014, 10:45:47 am »
дизайна и орнаментите на кулата са уникални, добра работа!

Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
Re: Наблюдателно укрепление - wip
« Отговор #14 -: 31, Март, 2014, 12:19:34 pm »
Малко от негативната страна ми се вижда едноцветно и гладко. Защо не сложиш една две тъмно сиви тухли между светлите или някоя от модифицираните? (така де, освен планираното озеленяване)
Там е момента, първо трябва да озеленя - има разни моднати тухли да се сложат за прикачване на зелените пълзящи и после да разпределя по-тъмно сивите (хем да не се натрапват, хем да подчертават някои детайли)
Реално съм свършил по-лесната част, дизайнът си е злобарски.
...обаче ако къщичката е дървена - представи си го реално в онова време - и ако замъка е под обсада какво ще стане с нея?...и ако нападението е от огнени стрели... :P не случайно замъците са били строени каменни... ;)
Мислих го, каменна - целият фасон става по-тежък.Исках да го раздвижа - малко по-симпатичен е така.
Това си е спално, ако има проблем да си лягат с конете долу (има и кръчма).
Ако не се лъжа реалните замъци имат елементи за които е предвидено да бъдат жертвани със стратегическа цел.
« Последна редакция: 31, Март, 2014, 12:22:52 pm от iorun »

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Наблюдателно укрепление - wip
« Отговор #14 -: 31, Март, 2014, 12:19:34 pm »