Автор Тема: Нови сетове за 2018г.  (Прочетена 70642 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Нови сетове за 2018г.
« Отговор #105 -: 06, Април, 2018, 08:10:57 am »
А и това е момента в който истинският Lego фен трябва да защити марката и да купува само оригинала!!

Тук не съм съгласен. По-скоро трябва да намалят цените за да се справят с конкуренцията, отколкото да разчитат на правоверните фенове и да вдигат цените до безкрай.
Все пак голяма част от печалбите на Лего не идват от АФОЛС, а от покупки за деца (все пак лего е детска играчка) и на децата им е все една дали ще получат доста добре изглеждащ Лепин или Лего
« Последна редакция: 06, Април, 2018, 08:12:54 am от mamun »

Неактивен todordenov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 150
  • Пол: Мъж
  • LEGO...
    • Тодор Денов
  • Набор: 1980
Re: Нови сетове за 2018г.
« Отговор #106 -: 06, Април, 2018, 08:52:11 am »
Тук не съм съгласен. По-скоро трябва да намалят цените за да се справят с конкуренцията, отколкото да разчитат на правоверните фенове и да вдигат цените до безкрай.
Все пак голяма част от печалбите на Лего не идват от АФОЛС, а от покупки за деца (все пак лего е детска играчка) и на децата им е все една дали ще получат доста добре изглеждащ Лепин или Лего
Съгласен!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Нови сетове за 2018г.
« Отговор #107 -: 06, Април, 2018, 09:00:33 am »
Аз също съм съгласен, освен с това откъде идват главно приходите им. Не са децата, както Васко сам спомена, на тях им е все едно какво е, Лего или Лепин.

Неактивен iago

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 50
  • Пол: Мъж
    • Лъчезар
  • Набор: 1987
Re: Нови сетове за 2018г.
« Отговор #108 -: 06, Април, 2018, 11:35:56 pm »
Пичове, изумен съм. Правилно ли прочетох между редовете, че подкрепяте крадливото китайско племе? Конкуренция с кого? С лепин (нарочно е с малка буква) които крадат моделите им 1:1 ли? А ако лепин трябваше да плащат лиценз на Star Wars, Porsche, Ferrari и още десетки brand-ове? А ако трябваше да плащат заплати на дизайнери които да измислят и разработват новите модели.. кутиите, каталозите ако щете. Ако използваха "пластмаса" с по-високо качество (сравнение с Lego) и тухличктие да бяха по-добре захващащи се една към друга (сравнение с Lego)? И по-качествени стикери? Дали цената щеше да е същата? Не защитавам Lego, защото собственика му не ми е роднина, аз също искам да плащам по-малко, респективно да си купувам повече модели, но сравнението което се прави с някви скапани китайци крадящи 1:1 моделите им е безумие! Веднъж съм купувал китайски аналог, от любопитство да видя ментето с очите си. Отворих, построих и веднага пуснах обява в olx-а. Повече няма да си купя китец! Обожавам Lego и съм съгласен да си давам парите докато мога да си го позволя, в името на това да чакам каталога за следващата година с нетърпение.

Lego е скъпа марка и собственика му е много богат. Факт е, че печели много! Но има и други марки конструктори, които са доста по-евтини.. като им е скъпо на родителите да купуват от тях. А не да подкрепят пиратството!

Неактивен DeMonica

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 593
  • Пол: Мъж
  • Набор: 1982
Re: Нови сетове за 2018г.
« Отговор #109 -: 07, Април, 2018, 12:14:22 am »
Пичове, изумен съм. Правилно ли прочетох между редовете, че подкрепяте крадливото китайско племе? Конкуренция с кого? С лепин (нарочно е с малка буква) които крадат моделите им 1:1 ли? А ако лепин трябваше да плащат лиценз на Star Wars, Porsche, Ferrari и още десетки brand-ове? А ако трябваше да плащат заплати на дизайнери които да измислят и разработват новите модели.. кутиите, каталозите ако щете. Ако използваха "пластмаса" с по-високо качество (сравнение с Lego) и тухличктие да бяха по-добре захващащи се една към друга (сравнение с Lego)? И по-качествени стикери? Дали цената щеше да е същата? Не защитавам Lego, защото собственика му не ми е роднина, аз също искам да плащам по-малко, респективно да си купувам повече модели, но сравнението което се прави с някви скапани китайци крадящи 1:1 моделите им е безумие! Веднъж съм купувал китайски аналог, от любопитство да видя ментето с очите си. Отворих, построих и веднага пуснах обява в olx-а. Повече няма да си купя китец! Обожавам Lego и съм съгласен да си давам парите докато мога да си го позволя, в името на това да чакам каталога за следващата година с нетърпение.

Lego е скъпа марка и собственика му е много богат. Факт е, че печели много! Но има и други марки конструктори, които са доста по-евтини.. като им е скъпо на родителите да купуват от тях. А не да подкрепят пиратството!

Приятно ми е да чета мнението на някой, който очевидно не е пипал Lepin от последните две години. Всъщност наскоро приключих със строежа на Detectives Office от Lepin и мога най-отговорно да заявя - захвата на тухлите е по-добър от на Lego, най-вече защото легото вече го правят много хлабаво за да им е удобно на децата, което пък вбесява такива като мен. За качеството - да, не е на нивото на Lego, на 98% е само :). Разлика, дори нарочно да търсиш, трудно се намира. Цветовете - 1:1. Стикери нямаше, имаше принтове на прозрачните стъкла - перфектни, ясни и точни. Същото важи и за принтовете на другите части. Минифигурките все още са им най-слабото звено - добри са, но им липсва усещането на оригинала. От друга страна самия сет е перфектен, точни цветове, без луфтове, без да се разпада когато го пипна. А цената - точно 4 пъти по-малка от тази на оригинала за нов сет.

Да, китайците са го откраднали (впрочем те вече предлагат и други модулни сгради, които не са на Lego), но какво от това? Като човек, който събира Lego от почти 10 години мога най-отговорно да заявя, че датчаните тотално се оляха с цените, десетките теми за какво ли не и с качеството на захвата на ш...ните тухлички.

И съм им благодарен за това, че заради тях ще мога да се сдобия с всички сетове, за които досега можех само да мечтая. Няма да спра да купувам изделията на Lego, но отказвам да поддържам корпоративните им похвати по издояване на клиентите.

И не е ли малко обидно това, че официалните им онлайн магазини (lego.de примерно) все още отказват доставка до България, сякаш сме някаква страна от Третия свят.
Атанас Каприев, гр. София

http://brickset.com/sets/ownedby-DeMonica

Неактивен todordenov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 150
  • Пол: Мъж
  • LEGO...
    • Тодор Денов
  • Набор: 1980
Re: Нови сетове за 2018г.
« Отговор #110 -: 07, Април, 2018, 12:18:43 am »
Приятно ми е да чета мнението на някой, който очевидно не е пипал Lepin от последните две години. Всъщност наскоро приключих със строежа на Detectives Office от Lepin и мога най-отговорно да заявя - захвата на тухлите е по-добър от на Lego, най-вече защото легото вече го правят много хлабаво за да им е удобно на децата, което пък вбесява такива като мен. За качеството - да, не е на нивото на Lego, на 98% е само :). Разлика, дори нарочно да търсиш, трудно се намира. Цветовете - 1:1. Стикери нямаше, имаше принтове на прозрачните стъкла - перфектни, ясни и точни. Същото важи и за принтовете на другите части. Минифигурките все още са им най-слабото звено - добри са, но им липсва усещането на оригинала. От друга страна самия сет е перфектен, точни цветове, без луфтове, без да се разпада когато го пипна. А цената - точно 4 пъти по-малка от тази на оригинала за нов сет.

Да, китайците са го откраднали (впрочем те вече предлагат и други модулни сгради, които не са на Lego), но какво от това? Като човек, който събира Lego от почти 10 години мога най-отговорно да заявя, че датчаните тотално се оляха с цените, десетките теми за какво ли не и с качеството на захвата на ш...ните тухлички.

И съм им благодарен за това, че заради тях ще мога да се сдобия с всички сетове, за които досега можех само да мечтая. Няма да спра да купувам изделията на Lego, но отказвам да поддържам корпоративните им похвати по издояване на клиентите.

И не е ли малко обидно това, че официалните им онлайн магазини (lego.de примерно) все още отказват доставка до България, сякаш сме някаква страна от Третия свят.
Съгласен!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Неактивен iago

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 50
  • Пол: Мъж
    • Лъчезар
  • Набор: 1987
Re: Нови сетове за 2018г.
« Отговор #111 -: 07, Април, 2018, 01:07:40 am »
Когато на мен ми откраднат нещо от колата, от дома или от джоба изпадам в дива ярост. Щастлив съм, че ми се е случвало едва 2-3 пъти. Точно за това не подкрепям кражбата. Когато лепин извадят собствено разработени и лицензирани модели на Speed Champions, които Lego нямат, ще си купя. Пак ще кажа, че нямам нищо против собствените разработки на алтернативни марки. Имам против кражбата. Защото ако ги нямаше Lego да ги създадат, изобщо нямаше да съществуват точно тези модели които си мечтаел да си купиш. Факт е че Lego е скъпа марка и част от цената е именно brand-a. Ама ако нямаш пари за тениска BOSS, си купуваш каквото ти е по джоба или поръчваш BOSS за 13 паунда от ибей? Същото е.

Както е с музиката в прочем. От години нямам никакъв CD player в къщи или в колата, но когато някой от изпълнителите които слушам извади нов албум, го купувам. За да продължат да творят, трябва да ги подкрепяш. Даже съм писал на български рап изпълнители не мислят ли да вадят албум, за да го купя, защото през youtube не става.

И така... нито аз вас, нито вие мен ще убедите. Вие сте си прави, че получавате почти същото за 4 пъти по-ниска цена, аз съм си прав, че не подкрепям крадливата китайска паплач.

Неактивен DeMonica

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 593
  • Пол: Мъж
  • Набор: 1982
Re: Нови сетове за 2018г.
« Отговор #112 -: 07, Април, 2018, 08:14:26 am »
Fair enough  ;)
Атанас Каприев, гр. София

http://brickset.com/sets/ownedby-DeMonica

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Нови сетове за 2018г.
« Отговор #113 -: 07, Април, 2018, 08:03:43 pm »
Пичове, изумен съм. Правилно ли прочетох между редовете, че подкрепяте крадливото китайско племе? Конкуренция с кого? С лепин (нарочно е с малка буква) които крадат моделите им 1:1 ли? А ако лепин трябваше да плащат лиценз на Star Wars, Porsche, Ferrari и още десетки brand-ове?

Мне. Не си разбрал правилно. Но факта си е факт. Лепин имат технологията, вече са създали и име, и повярвай ми, съвсем скоро ще намерят и талантливи дизайнери.

Неактивен todordenov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 150
  • Пол: Мъж
  • LEGO...
    • Тодор Денов
  • Набор: 1980
Re: Нови сетове за 2018г.
« Отговор #114 -: 07, Април, 2018, 09:08:15 pm »
Мне. Не си разбрал правилно. Но факта си е факт. Лепин имат технологията, вече са създали и име, и повярвай ми, съвсем скоро ще намерят и талантливи дизайнери.
Съгласен!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Неактивен iago

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 50
  • Пол: Мъж
    • Лъчезар
  • Набор: 1987
Re: Нови сетове за 2018г.
« Отговор #115 -: 07, Април, 2018, 11:40:37 pm »
Васко, това би било добре. Нека има повече компании, повече играчки, повече лоялна конкуренция. Тогава несъмнено цените ще падат. И аз искам да ми е евтинко..  :D

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Re: Нови сетове за 2018г.
« Отговор #116 -: 22, Април, 2018, 06:48:58 pm »


Този път ще ми вемат бъбречето, а така не ми се щеше да събирам и City. След Volcano Explorers и Jungle още едно много добро изпълнение от Лего. Остава само да направят така и с нови Castle, Space и Pirates.
« Последна редакция: 22, Април, 2018, 06:53:55 pm от IRadev »
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

Неактивен vvass

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 406
  • Пол: Мъж
    • Васко Василев
    • Ice Bricks
  • Набор: 1968
Re: Нови сетове за 2018г.
« Отговор #117 -: 22, Април, 2018, 07:55:21 pm »
Иво,

Какво “City” е това бре....?

2 трактора и мамут...голям смях. :) :) :)

Имаш си Blacktron, имаш Castle, имаш ....

Това е мое мнение... ;)
"Always two there are, no more, no less. A master and an apprentice" Yoda about the Sith.

https://store.bricklink.com/vaskatavass#/terms
https://brickset.com/sets/ownedby-vaskatavass

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Re: Нови сетове за 2018г.
« Отговор #118 -: 22, Април, 2018, 08:08:17 pm »
Васе, това е само един сет от седем. Аз от 2 месеца се опитвам да направя такава машина като големия трактор за моя Blacktron ма нещо ми убягваше дизайна. Да не говорим, че Castle и Space не е имало от 2013 г. Мисълта ми беше, че от 8 сета, които са ми в списъка за закупуване само 1 е на Лего, а останалите са лицензирани. Единственат свежест, която аз виждам, е в гореспоменатите подтеми.
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

Неактивен JoaoNY

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 448
  • Пол: Мъж
    • Георги Борисов
  • Набор: 78
Re: Нови сетове за 2018г.
« Отговор #119 -: 22, Април, 2018, 11:13:16 pm »

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Нови сетове за 2018г.
« Отговор #119 -: 22, Април, 2018, 11:13:16 pm »