Автор Тема: С коя компания пращате стоки в Европа?  (Прочетена 1530 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен iago

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 50
  • Пол: Мъж
    • Лъчезар
  • Набор: 1987
С коя компания пращате стоки в Европа?
« -: 26, Февруари, 2018, 05:04:06 pm »
Здравейте,

С какво пращате в Европа? БГ пощи с тракинг? Пращал съм само веднъж до Испания 6 кг желязо (маховик за кола) и струваше около 70лв. Обаче забравих името на компанията, ама беше с червено-черно лого.

Вие как пращате? Не говоря за Lego само?

Неактивен Vladun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 252
  • Пол: Мъж
    • Владислав Ризов
Re: С коя компания пращате стоки в Европа?
« Отговор #1 -: 26, Февруари, 2018, 06:20:13 pm »
Зависи за коя държава пращаш и колко тежи пратката, и не на последно място за колко време трябва да стигне. Например за Румъния ползвам Еконт. Предполагам,че фирмата която си ползвал за Испания е DPD (спиди) те имат добра цена за по голяма част от Европа за пратки между 5 и 30 кг. Български пощи вършат работа за дребни неща, ако може да се чака - до един и същи адресат ми се е случвало пратка да стига с 40 дни разлика. Според тракинга се мота 31 дни в разпределителното депо :-)

Неактивен iago

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 50
  • Пол: Мъж
    • Лъчезар
  • Набор: 1987
Re: С коя компания пращате стоки в Европа?
« Отговор #2 -: 26, Февруари, 2018, 08:22:07 pm »
Докато ти четях отговора и се сетих с кои пращах до Испания - Интерлогистика.

Нямам нищо конкретно за пращане в момента, но питам по принцип. Случвало ми се е да имам някакви неща които мога да пусна в ebay, но доставката обикновено ме е спирала. Особено когато говорим за нещо дребно и евтино. Да кажем, че питам за Австрия, Германия, Франция, Англия...

Стига Български пощи да са сигурни, не ми е проблем да чакам. Ако ми се наложи, пускам време за доставка 1-2 месеца и купувача да си прави сметката :)


Благодаря :)

Неактивен Ванка

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 110
  • Пол: Мъж
    • Иван Йорданов
  • Набор: 1999
Re: С коя компания пращате стоки в Европа?
« Отговор #3 -: 26, Февруари, 2018, 08:44:02 pm »
Интерлогистика... 2 пъти ми се наложи да приемам пратка от тях и... И двата пъти чаках към 2 месеца (и то от България за България).

Неактивен Technic_fen

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 135
  • Пол: Мъж
    • Росен Кирилов
  • Набор: 1981
Re: С коя компания пращате стоки в Европа?
« Отговор #4 -: 26, Февруари, 2018, 08:47:36 pm »
Ако пуснеш време за доставка от 1-2 месеца съм сигурен, че няма да намериш купувач. Дори не знам дали от eBay предлагат подобна времева опция.

Аз съм изпращал основно книги с "Български пощи" и никога не съм имал проблем. Ползвам опцията за преференция и проследяване и обикновено се получават в рамките на 10 дни. Имай предвид, че поради някаква неясна причина проследяването не работи за Англия.

Таксите на "Български пощи" са много по-ниски спрямо алтернативите, които съм разглеждал. За по-обемни пратките предполагам, че има и по-добри опции, но не ми се е налагало и не съм проверявал.

Неактивен iago

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 50
  • Пол: Мъж
    • Лъчезар
  • Набор: 1987
Re: С коя компания пращате стоки в Европа?
« Отговор #5 -: 26, Февруари, 2018, 09:34:35 pm »
Мда за срока от 1-2 месеца имаш право, освен ако стоката не е силно дефицитна. Благодаря за отговорите. Значи ако ми се наложи нещо дребно, ще пробвам с пощите. С тракинг .

Принципно след като ползвах Интерлогистика, споделих с приятел и той също каза, че компанията в която работи пращат с тях и има страшно много рекламации и забавяне. Аз нямах проблем де, но въпреки това ми загубиха доверието. Ти сега го потвърждаваш. :)

Неактивен goguma

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 80
    • Васил Димов
  • Набор: 1988
Re: С коя компания пращате стоки в Европа?
« Отговор #6 -: 27, Февруари, 2018, 02:21:34 pm »
Аз съм пращал многократно със спиди, доставката е прилична, варира от 30 до 40 лв и това е до вратата на получателя. 3-4 дни максимум за доставка, рекламации не съм имал засега.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: С коя компания пращате стоки в Европа?
« Отговор #6 -: 27, Февруари, 2018, 02:21:34 pm »