Автор Тема: Малко "ENLIGHTEN" и от мен  (Прочетена 14756 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Spongebob

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 13
  • Пол: Мъж
Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« -: 25, Декември, 2012, 12:32:47 pm »
Ето малко влакови имитации "Enlighten". Поради ред причини решихме да ги изпробваме по празниците със сина ми и останахме много доволни.
Ето и оценките ми:
книжка - 9,5/10 - чертежите са перфектни, със съответните цветове и мащаб
цвят на елементите - 9,5/10
качество на сглобяване - 9/10
качество на отливане - 9/10
качество на пластмасата - 8,5/10
Като цяло нямахме никакви проблеми с непасващи или трудно влизащи в сглобка елементи, единствения минус са ръбовете на тази марка имитации, които продължават да ме дразнят.
Но да не забравяме и цената :-) Сета ФРИСКО ФЕ с 380 части струва точно 24 лв. :D










« Последна редакция: 25, Декември, 2012, 01:09:37 pm от Spongebob »
Драгомир Минков

Неактивен kagpid

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 149
  • Пол: Мъж
    • KAGPID - animation
  • Набор: 1980
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #1 -: 25, Декември, 2012, 01:39:45 pm »
Колега ,Здравей .
Извини ме ,че ще се намеся в темата ти с двата крака но малко да разкажа.Влака който показваш изглежда страхотно и сигурно детенцето вече е на върха на Играта.Което е СТРАХОТНО и е най- голямата част от крайния резултат- детето да е щастливо!!!
Обаче за някои хора всичко е до гледна точка. Преди половин година сглобих Вълчата крепост - 6074 - LEGO модел от 1988.Най- вероятно частите са отливани през 87ма.25ГОДИНИ конструктор.Всички части бяха на лице и ЕДИНСТВЕНИТЕ разлики с едно време от мойто детство бяха - една отронена щипка на знаме и доста развъртяни главички на човечетата. Всичко друго след едно хубаво миене е като чисто ново.В лего проблемни места са видимото изхабяване на прозрачни повърхности , много разхлабване на въртящи се елементи - и ТОВА Е!!!Lego - то се води качество на пластмасата № 10  и за това е доста според мойте възможности СКЪПО.Съмнява ме 350части за 24 лв че са качество 8,5 от 10 .Да вмъкна че на снимките които си пратил се виждат не добре захванати елементи.Бакугани ; toop - пумпали и тн са сигурно качество №1 .При тях трика е че правят много TV и принт реклама и за  това са на тея цени.Преди месец построих 8855 при който нямам забележка по нито една част( освен полепналата прах ) .Важното е да се съхраняват играчките ДОБРЕ.Вчера вечерта построихме 7938 и сам мега доволен от вида на строенето и от решенията вътре в модела - за първи път се сблъсках с PF влак.
Всичко е въпрос на гледна точка - при мен лично нещата от миналото започват сега да се превръщат в ХОБИ със старите модели.И все пак не трябва да подценяваме и ЦЕНАТА.Тя е доста важен фактор. Аз избирам ЛЕГО.

Неактивен alex

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 301
  • Пол: Мъж
    • Александър
  • Набор: 1989
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #2 -: 25, Декември, 2012, 02:24:50 pm »
В случая колеги, избора на конструктор - дали ще е оригинално лего или подобна имитация, е изключителен и само личен избор. Факт е че някои имитации, успяха при пускането си поради добро качество на първите пуснати комплекти ( може и да е маркетингов ход за да си купят хората още) Факт е че лего е на убииствена цена спрямо тази на конкурентите, но имам лего от 82-83 (фабуленд мисля че беше) което до момента не е мръднало буквално ... но ако трябва да голедаме новиде части на лего, реално не съм на 100% доволен .... малко си отливат китайска пласмаса вътре. ( да не говоря и за колекционерските, имам 5'та цялата и не ме радват мн на пипане) докато при имитациите е ясно че едвали ще е супер както в моя случай след ... боже тва са почти 30 години :D( а аз съм на 23 :Д:Д ) ноо да ... все пак има и голям шанс да попадне човек на нещо добро ... това е проблема при тях че смесват мн гранули по качество и може някоя добра партида да дойде.
Единствения факт поради който не уважавам имитациите, е че буквално копират лего сетове и части.
Нооо да ... все пак цената е наистина фактор, при средната за българия заплата, си е доста висока през бриклинк, а за комсет направо си е чиста подигравка с клиентите за мен.
Освидетелстван Lego маниак - http://www.brickset.com/search/?ownedBy=alezzi1

Неактивен kagpid

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 149
  • Пол: Мъж
    • KAGPID - animation
  • Набор: 1980
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #3 -: 25, Декември, 2012, 02:50:14 pm »
Цената е фактор и ОТНОВО е въпрос на гледна точка.Като знам колко iphone 4.0 и 4.1 се продадоха в БГ в последно време и 5,0.
Имам наблюдение че хората които имат от 1600лв.-2000лв Iphone - който не ползват за нищо друго а само за телефон и TOY не купуват на дацата си играчки по- скъпи от 10-20 лв. E не е при всички е така :P  ТАКА ЧЕ ........

Неактивен Spongebob

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 13
  • Пол: Мъж
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #4 -: 25, Декември, 2012, 04:35:03 pm »
 Значи, още в правилата на раздела "Имитации" е споменато, че тук няма да спорим кое е по-добро. То е ЯСНО на всички, които някога са докосвали оригинално Лего. :) Но все пак останах приятно изненадан от тези модели и веднага след празниците ще поръчам още релси и няколко нови комплекта. Преди седмица, за 100 лв. купих един миниатюрен лего стар уорс сет, а тук за тия пари цялата стая ще се превърне в игрално поле, нали така. Със заплата 400-500 лева не мисля, че може да става и дума за сравнение.
Драгомир Минков

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #5 -: 25, Декември, 2012, 05:01:53 pm »
Има ли задвижване?

Неактивен Spongebob

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 13
  • Пол: Мъж
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #6 -: 25, Декември, 2012, 05:11:04 pm »
Не,няма задвижване.Сета е "клонинг" на
Драгомир Минков

Неактивен PecataD

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 632
  • Пол: Мъж
    • Петьо Димитров
    • The Site Of Fire
  • Набор: '97
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #7 -: 25, Декември, 2012, 05:11:18 pm »
О, лично на мен ни харесва. Супер готино е, но не мога да отреча, че няма по-добро от LEGO. Днес сглобявах две ментета на братчеда - е, братче, такова нещо не съм виждал. Една LEGO къща я сглобявам за 20мин., а ментето един хеликоптер го сглобявах час и тридесет минути. Останах изненадан от резултата - добро е, но е изключително по-грубо на пипане, усеща се как LEGO е по-сигурно като пластмаса, по-здраво е и по-удобно за строене. Иначе - да, добро е! : )
« Последна редакция: 25, Декември, 2012, 05:12:53 pm от PecataD »
Петьо П.Д.
MY BRICKSETTM

Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #8 -: 25, Декември, 2012, 07:04:14 pm »
Има ли задвижване?

Такъв подобен китайски сет имаше и ел. мотор, но немога да ви насоча - нещо със синьо беше.

А иначе по темата - ако братята китайци ми направят pf серията - да ли ще се замисля да пазарувам 4 серво мотора от лего?
По този случай мразя да купувам SW и сещайте се за други лицензии, ще им плащам на смотаните датчани пластмасата.


Важното е да се забавлява човек, за какво да трупаш лъскава цветна пластмаса?
 (купих от най-големите гуми 8бр. по 25лв преди 1 година, сега струват по 70лв парчето)

Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #9 -: 27, Декември, 2012, 12:30:16 pm »
« Последна редакция: 27, Декември, 2012, 12:59:52 pm от iorun »

Неактивен kagpid

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 149
  • Пол: Мъж
    • KAGPID - animation
  • Набор: 1980
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #10 -: 27, Декември, 2012, 03:05:28 pm »
От снимката не се разбира много - дай малко инфо - стават ли релсите за нещо или ако си купя само ще ме дразнят и ще се чудя как да събера за лего.

Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #11 -: 27, Декември, 2012, 03:38:02 pm »
Ами последвай линка, разходи се ако обичаш по поддиректориите, почети малко англииски, пък дано научиш нещо от там.
Ако съм собственик да ти разкажа!

Неактивен Flankerivo

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 40
  • Пол: Мъж
    • Иво Банчев
  • Набор: 1981
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #12 -: 27, Декември, 2012, 04:17:17 pm »
Идеален вариант - едно кило от тъмните релси и "ургинално" влакче от Лего. Защото за да се направи нормално по-големичка лего жп линия, трябват фантастични пари, които просто не си струват играчката... За мен нелего релсите от снимката си заслужават като сериозен количествен придатък към лего гара и смешно малкото количество лего релси към гарата/влака/допълнителния пакет.

Неактивен alex

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 301
  • Пол: Мъж
    • Александър
  • Набор: 1989
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #13 -: 27, Декември, 2012, 04:23:35 pm »
Да, в случая и на мен ми допада .... релсите не са съществен елемент. Само 2 неща са важни. Да се захващат добре за да не се разделят ако мине влакаили да остава дупчица, както и да не е прекалено широка или подобно, понеже тогава може да се преобърне влака или да си се тресе постоянно. За една голяма плетенца от релси найстина тва си е вариянт (все пак цената на обикновенната права релса в брика .... даа тва е екстра вариант :Д
Освидетелстван Lego маниак - http://www.brickset.com/search/?ownedBy=alezzi1

Неактивен Flankerivo

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 40
  • Пол: Мъж
    • Иво Банчев
  • Набор: 1981
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #14 -: 27, Декември, 2012, 04:27:36 pm »
В този ред на мисли и разсъждения имам чисто нов лего сет релси (общо количество половин окръжност) от началото на 90-те с едната назъбена страна. Течат лиги, но не мога да намеря вагонче, влакче, талига, за да ги използвам по предназначение. Дайте идея!

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #14 -: 27, Декември, 2012, 04:27:36 pm »