Автор Тема: Bluerender - Създаване на висококачествени картинки от .LXF файлове  (Прочетена 6146 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Bluerender е много лесна за ползване, малко място заемаща (едва около 9 MB), но пък много добре работеща програма за извличане на висококачествени изображения (наподобяващи снимка) от LXF файл (файловете на LDD / Lego Digital Designer).

За да я подкара е нужно да имате предварително инсталирана Java и LDD, без тях програмата няма да проработи.

Bluerender може да изтеглите от ТУК След като изтеглите ZIP архива, разархивирайте съдържанието в удобна папка. Програмата се стартира от файл bluerender.bat.

Програмата изглежда така:


В Input File се избира LXF файла (файла от LDD). В Output file се избира името и нахождението на новосъздадения файл с изображението (.PNG)

Във второто палче Parameters може да бъде избрана разделителната способност на изходното изображение както и цветовете на фона. 1920x1080 е приемлив вариант - хем е достатъчно качествено, а в същото време крайното изображение се генерира сравнително бързо. В зависимост от конфигурацията на компютъра, крайният резултат се вижда в рамките на 2-3 минути.


Ето аз какви изображения генерирах за проба:

- с настройки: 1920x1080, White, White:


- с настройки:  2560x1440, White, White - качеството е значително по-добро, а времето за създаване се увеличава чувствително:


- с настройки: 1920x1080, Green, Blue - не е ясно, защо цялата картинка е в зелено?!?:


Намирам програма за много полезна и добре работеща.
Източник на информацията: Eurobricks

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Не се сдържах и аз го пробвах. Доста добре става.  Само не разбирам как си избира ъгъла от който прави снимката.
« Последна редакция: 12, Февруари, 2017, 03:26:40 pm от IRadev »
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Изгледът, който се генерира на изображението идва от началния изглед, при който отваряш LDD файла. Тоест, ако искаш да смениш ъгълът, от който се вижда на картинката, сменяш ъгъла през LDD.

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
 Страхотна тема и уникална програма,и аз не се сдържах веднага за проба,благодаря Владо за информацията !

 Всички които правим можем да качваме снимки на неща направени в програмата и ако се харесва да се прикача дори и LDD файл.
« Последна редакция: 12, Февруари, 2017, 03:41:08 pm от Shifta »

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Схванах го.
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Открих и подобна програма за съставяне на инструкции от LXF файл, още не съм я пробвал: ВРЪЗКА.

Неактивен ender

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 338
  • Пол: Мъж
    • Владимир Йосифов
    • brickset
  • Набор: 86
Повечето наистина изглеждат (отдалече) като снимани в на jangbricks студиото...
Обаче не мога да простя на LDD как слива парчетата... Пример - много интересна част е използвана за предна решетка на камиона на Shifta! Почти напомня на 4 долепени ей такива, ама очевидно не е, понеже е само една...



Знам че е бял кахър, ама... не мога да му свикна...

Това настрана обаче - наистина е доста добро :)))

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Повечето наистина изглеждат (отдалече) като снимани в на jangbricks студиото...
Обаче не мога да простя на LDD как слива парчетата... Пример - много интересна част е използвана за предна решетка на камиона на Shifta! Почти напомня на 4 долепени ей такива, ама очевидно не е, понеже е само една...



Знам че е бял кахър, ама... не мога да му свикна...

Това настрана обаче - наистина е доста добро :)))

4 са. ;)

Неактивен ender

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 338
  • Пол: Мъж
    • Владимир Йосифов
    • brickset
  • Набор: 86
То ясно, ама на мен тва ми е мрънкането - да се правя на интересен... просто сливането на частите, без дори пиксел луфт, много ме ядосва. Две снимки, да покажа колко се губи
Хубаво:

Не хубаво:
« Последна редакция: 13, Февруари, 2017, 11:48:14 pm от ender »

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Програмата не стартира ако LDD вече работи, за да тръгне трябва да спрете LDD.
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
 Ето с какво се занимавах няколко дена,но тук ще постна няколко снимки понеже са по темата,а ако някой има интерес към самия файл ще кача и него,обичам от малък пиратската тематика на Лего и попаднах на няколко снимки в нета на тази форд и се хванах на LDD програмата да го направя,доразработя и евентуално реализирам в реален модел  8)

Неактивен gogo29

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 813
  • Пол: Мъж
    • Георги Георгиев
Ааааа.... много ми харесва. Поздравления. Аз съм кандидат за крайният вариант на моделчето  :)

Неактивен Lego_valka

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 339
  • Пол: Мъж
    • Валери Великов
  • Набор: 1989
Супер як е, ако има как да метнеш някакъв списък с части да намажем. :D Според мен обаче повече прилича на наблюдателна кула, отколкото на форт. Ако добавиш още неща към конструкцията, ще заприлича повече на форт.

БрикМания БГ - Лего обществото на България