Автор Тема: Оценка на лего 6067 Guarded inn  (Прочетена 3804 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Antonio

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 228
    • Антонио Тодоров
  • Набор: 1997
Оценка на лего 6067 Guarded inn
« -: 16, Октомври, 2015, 01:56:17 pm »
Здравейте, искам да попитам дали някой има опит с продаването или коупуването на модели в доста захабено състояние. Моделаът, който мисля да продам е 6067 Guarded inn.Сета е почти пълен,с някои заменени части и някои счупени,обаче частите ,които са налични от оригиналното сиво са пожълтели и имат следи от зъби.Сета оригинално не беше мой.А може би единственият плюс освен че е симпатичен ,е че имам налична китията и инструкциите в добро състояние.Утре ще кача снимки.
Въпроса ми е за колко пари мога да го продам горе-долу.В bricklink започва от 130 без кутия но в добро(предполагам) състояние. Вие ако сте си копували/продавали сетове с пожълтели или със следи от зъби части,за колко по евтино от нормалното сте ги взимали?
« Последна редакция: 16, Октомври, 2015, 02:17:36 pm от vladoniki »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Оценка на лего 6067 Guarded inn
« Отговор #1 -: 16, Октомври, 2015, 02:18:46 pm »
Нямам нужното търпение да редактирам правописните ти грешки. Моля, пиши грамотно!

Неактивен hooky

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 324
  • Пол: Мъж
    • Николай Алексиев
  • Набор: 88
Re: Оценка на лего 6067 Guarded inn
« Отговор #2 -: 16, Октомври, 2015, 03:38:59 pm »
То въпросът е по-скоро дали ще има някой желаещ да го купи, ако е в толкова лошо състояние. Зависи освен това и кои части са заменени, кои са счупени, човечетата всички ли са налични...

От друга страна, ако кутията наистина е в добро състояние, доста се качва цената на комплекта. Бърза справка в немския ибей показва, че преди десетина дни се е продала само кутията на комплекта за 85 евро (в добро състояние и с пластмасовата вътрешност). Самият комплект - без кутия - се продава средно за около 45 евро, и то в добро състояние и пълен.

Следователно, според мен, може да я пуснеш направо в ибей - на търг с по-ниска начална цена или пък с фиксирана сума - от теб зависи.
« Последна редакция: 16, Октомври, 2015, 03:41:24 pm от hooky »
Николай Алексиев
Brickset колекция

Неактивен Stormfury

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 605
  • Пол: Мъж
    • Деан Драганов
  • Набор: 1986
Re: Оценка на лего 6067 Guarded inn
« Отговор #3 -: 16, Октомври, 2015, 08:05:40 pm »
Може преди да го продадеш, да се опиташ да възстановиш частите които липсват и тези в лошо състояние, и така със сигурност сета ще стане още по-атрактивен :)

Неактивен DeMonica

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 593
  • Пол: Мъж
  • Набор: 1982
Re: Оценка на лего 6067 Guarded inn
« Отговор #4 -: 16, Октомври, 2015, 08:54:19 pm »
Може преди да го продадеш, да се опиташ да възстановиш частите които липсват и тези в лошо състояние, и така със сигурност сета ще стане още по-атрактивен :)

Взе ми думите от устата.
Атанас Каприев, гр. София

http://brickset.com/sets/ownedby-DeMonica

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Оценка на лего 6067 Guarded inn
« Отговор #5 -: 16, Октомври, 2015, 09:14:47 pm »
Зависи кои части не са добри, че има и такива по около 10лв ;)

Неактивен Antonio

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 228
    • Антонио Тодоров
  • Набор: 1997
Re: Оценка на лего 6067 Guarded inn
« Отговор #6 -: 16, Октомври, 2015, 09:18:40 pm »
Благодаря за съветите.Най-вероятно ако не се намери някой да го купи в сегашното му състояние ,ще го възстановя и тогава ще се опитам да го продам отново :).

Зависи кои части не са добри, че има и такива по около 10лв ;)

Основно са блокчетата и плочките,а не специалните части,иначе от минифигурките и аксесоарите има заменени/счупени.Утре ще кача снимки

Неактивен Antonio

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 228
    • Антонио Тодоров
  • Набор: 1997
Re: Оценка на лего 6067 Guarded inn
« Отговор #7 -: 17, Октомври, 2015, 10:38:49 am »
http://imgur.com/a/ZxvcO

Снимките са направени с телефон тъй като имам достъп само до това в момента,извинявам се за лошото качество.
Вчера измих и замених които мога части и като цяло бих казал че състоянието на сета е станало по-добро от преди.Не всички части са пожълтели а от тези със следите от зъби останаха малко.Повечето черни,жълти (с изключение на плочката),зелени и червени са почти нови,само сивото си е старото сиво.
Флагът ,който виси отпред пред сградата, е счупен,но съм го залепил за пръта,така че не може да падне.
Едната част 3044 е заменена с подобна (3048).
Единият меч 3847 е леко огънат (този най-вдясно където съм снимал мечовете).
Заменил съм щита с лъвчето за още един щит със сокол,но този вместо жълта външна ивица има синя.
Торсото на синия рицар съм го заменил с червено (същия принт има отпред,но просто торсото като цяло е червено).Перото на каската му е заменено с друго жълто.
Торсото на стрелеца е със символ на лъвче вместо 2 пики.
Дръжката за аксесоари на седлото на коня е счупено.
Страницата която е посредата на инструкциите се е откачила от телбота в долната си част.
Едната страна на кутията е леко скъсана (предполагам при отварянето) ,а като цяло горния край на кутията е смачкан.

Неактивен MorphyD

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 256
  • Пол: Мъж
    • Васил Асенов
  • Набор: 1983
Re: Оценка на лего 6067 Guarded inn
« Отговор #8 -: 17, Октомври, 2015, 02:29:48 pm »
http://imgur.com/a/ZxvcO

Снимките са направени с телефон тъй като имам достъп само до това в момента,извинявам се за лошото качество.
Вчера измих и замених които мога части и като цяло бих казал че състоянието на сета е станало по-добро от преди.Не всички части са пожълтели а от тези със следите от зъби останаха малко.Повечето черни,жълти (с изключение на плочката),зелени и червени са почти нови,само сивото си е старото сиво.
Флагът ,който виси отпред пред сградата, е счупен,но съм го залепил за пръта,така че не може да падне.
Едната част 3044 е заменена с подобна (3048).
Единият меч 3847 е леко огънат (този най-вдясно където съм снимал мечовете).
Заменил съм щита с лъвчето за още един щит със сокол,но този вместо жълта външна ивица има синя.
Торсото на синия рицар съм го заменил с червено (същия принт има отпред,но просто торсото като цяло е червено).Перото на каската му е заменено с друго жълто.
Торсото на стрелеца е със символ на лъвче вместо 2 пики.
Дръжката за аксесоари на седлото на коня е счупено.
Страницата която е посредата на инструкциите се е откачила от телбота в долната си част.
Едната страна на кутията е леко скъсана (предполагам при отварянето) ,а като цяло горния край на кутията е смачкан.

Според мен и така да пуснеш сета ще има кой да го прилапа.

Неактивен vvass

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 406
  • Пол: Мъж
    • Васко Василев
    • Ice Bricks
  • Набор: 1968
Re: Оценка на лего 6067 Guarded inn
« Отговор #9 -: 17, Октомври, 2015, 02:48:43 pm »
Моето мнение като фен на легото и човек, които събира лего е:

- мисля, че цената на този твой сет ще е далече от продажната
- има много заменени части
- най лошото е, че има залепени части ( това е недопустимо )

Най добре инвестирай някой лев и направи сета с оригинални части.
И си го остави за себе си. ;)
"Always two there are, no more, no less. A master and an apprentice" Yoda about the Sith.

https://store.bricklink.com/vaskatavass#/terms
https://brickset.com/sets/ownedby-vaskatavass

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Оценка на лего 6067 Guarded inn
« Отговор #10 -: 17, Октомври, 2015, 03:11:51 pm »
Васко го каза, мен ме мързеше да го напиша същото ;)

Или поне ако се продава, да няма кофти, счупени или лепени части!

Неактивен Antonio

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 228
    • Антонио Тодоров
  • Набор: 1997
Re: Оценка на лего 6067 Guarded inn
« Отговор #11 -: 17, Октомври, 2015, 06:57:42 pm »
Флагчето е единствено залепено,защото щипките са счупени и няма как да се задържи,сега погледнах в бриклинк и най-евтините всички са със счупени щипки освен на чеха.. :D
На мен сета не ми трябва ,независимо колкото и симпатичен да е ,предпочитам да го продам и да си набавя друг сет ,който помня че съм гледал всеки ден по каталози.

Неактивен HarryTO

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 179
  • Пол: Мъж
    • Християн Иванов
  • Набор: 1984
Re: Оценка на лего 6067 Guarded inn
« Отговор #12 -: 18, Октомври, 2015, 12:26:55 am »
Задъкжително оправи щита, няма как принта на фигурката да е един, а щита друг. Не е сериозно. В момента състоянието му е далеч от колекционерско и потенциалният ти пазар са родители, който да го вземат за дете. Проблема ти е, че там не можеш да разчиташ на кой знае колко добра цена, защото за детето няма никакво значение на колко години е сета и колко рядък е той. Успех.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Оценка на лего 6067 Guarded inn
« Отговор #12 -: 18, Октомври, 2015, 12:26:55 am »