Автор Тема: REVIEW: Lego 6988 Alpha Centauri Outpost - Лего 6980  (Прочетена 3528 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Stey

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 187
  • Пол: Мъж
  • Набор: 1982
REVIEW: Lego 6988 Alpha Centauri Outpost - Лего 6980
« -: 27, Март, 2011, 02:10:02 pm »
Здравейте,
Космос серията е една от най-дълго и качествено развитите лего теми, въпреки безславния и завършек през 1996. Тя се нарежда до Град и техник, като любима на поколения лего фенове. Темата се развива от 1978 и умира през 1998( за мен последния хубав модел е 1996 експлориенс). Лего прави опити и сега да я съживи, но или липса на ресурс, или замяната която направиха с стар уорс през 1999, ги обрича на провал.

Днес имаме 6988 Alpha Centauri Outpost от Блектрон 2, която се явява следващ модел на 6987 Message Intercept Base. Най-големият комплект от серията, включващ и светлина. Двумодулен с доста голям кораб и 5 човечета. Лего прави интересна история с Blacktron, M-tron, Spacepolice, Spyrius и Ice Planet. Блектрон са лошите крадци, М-трон са нещо като миньори, спейс полис са полиция, а айс планет са един вид затвор за лошите.
Късметиля съм да притежавам изключително запазен комплект сглобен два пъти :) Частите взе още миришат на пластмаса и са без драскотина за 20-те си години.




Светлинния модул



Доста големия кораб

Задно отделение с малко космическо бъги


Разбира се страхотните класически човечета


Лошите обирджии на М-трон


Явно лего имат само много добри спомени от тези славни години и правят реплики на космическите злодей ( жалко, че си останаха само с репликите вместо да направят развитие на серията)


Ето и деградацията


Плюсове +

+ Много интересен комплект с рядки за намиране части.
+ 5 човечета
+ Светлинни тухли
+ Голям и много приятен модулен кораб
+ 2 големи плочи

Минуси -

- скъп за 380 части
- не мога да си кривя душата и да каже, че ще достигне славата на неговия предшественик 6987


За мен това е впреки протичоречивите мнения в нета, страхотен комплект. Задължителен за всеки лего фен. А самата серия Блактрон 1-2, просто няма аналог в серията космос.
« Последна редакция: 15, Септември, 2013, 07:45:09 pm от vladoniki »
Стоян В.Б.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

REVIEW: Lego 6988 Alpha Centauri Outpost - Лего 6980
« -: 27, Март, 2011, 02:10:02 pm »