Автор Тема: Малко "ENLIGHTEN" и от мен  (Прочетена 14755 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Spongebob

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 13
  • Пол: Мъж
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #15 -: 27, Декември, 2012, 04:47:43 pm »
Релсите са направени от по-качествена пластмаса, огъват се при сглобяване и разглобяване , просто перфектни. За тях оценката ми е 10/10,  не делят от Лего.Днес поръчах още един сет релси и един вагон .
Драгомир Минков

Неактивен Flankerivo

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 40
  • Пол: Мъж
    • Иво Банчев
  • Набор: 1981
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #16 -: 27, Декември, 2012, 05:28:08 pm »
Тогава нелего релси са истината.

Неактивен Spongebob

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 13
  • Пол: Мъж
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #17 -: 28, Декември, 2012, 10:10:27 am »
Току що дойде още един вагон и сет релси  :D

« Последна редакция: 28, Декември, 2012, 10:39:26 am от Spongebob »
Драгомир Минков

Неактивен texis

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 33
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #18 -: 03, Февруари, 2013, 04:34:14 pm »
Влакът продава ли се  ???  Пиши на лс

Неактивен kagpid

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 149
  • Пол: Мъж
    • KAGPID - animation
  • Набор: 1980
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #19 -: 03, Февруари, 2013, 08:38:38 pm »
Искам да си купя и да тествам едни релси  "ENLIGHTEN" всички които са ги пипнали казват че стават за заместител на Lego релси - да пробвам и аз , знаете ли каде в БГ се продават в кои вериги магазини? Благодаря

Неактивен Craigy

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 187
  • Пол: Мъж
    • Стоян Витеков
  • Набор: 1979
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #20 -: 03, Февруари, 2013, 09:16:58 pm »
Искам да си купя и да тествам едни релси  "ENLIGHTEN" всички които са ги пипнали казват че стават за заместител на Lego релси - да пробвам и аз , знаете ли каде в БГ се продават в кои вериги магазини? Благодаря

http://rayatoys.com/searcher.php?f=42&q=%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80

Неактивен kagpid

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 149
  • Пол: Мъж
    • KAGPID - animation
  • Набор: 1980
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #21 -: 04, Февруари, 2013, 10:14:57 am »
Много благодаря вече поръчах за проба.

Неактивен kagpid

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 149
  • Пол: Мъж
    • KAGPID - animation
  • Набор: 1980
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #22 -: 11, Февруари, 2013, 12:31:07 pm »
Да споделя: Аз НЕ ОБИЧАМ ИМИТАЦИИ НА ЛЕГО но поръчах от "ENLIGHTEN" - тъмнокафявите релси за проба .Пакетът доиде от Варна и бях изумен от качеството на релсите.Пасват перфектно с лего релси, гъвкави са , отделят се със същата лекота както лего релсите.Строих вече върху тях някакви гари и мостове стъбилни са и с лего тухлички и plates.Не знам дали на многоброини строенета ще издържат колкото ЛЕГО но спрямо цената - са СУПЕР.8x прави и 8x криви са 10лв Който му трябва метраж да ВЗИМА ПО МНОГО.Още веднъж и пъпките и вдлъбнатините пасват идеално.

Неактивен Spongebob

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 13
  • Пол: Мъж
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #23 -: 12, Февруари, 2013, 08:29:35 pm »
Казах аз  :D :D :D
Драгомир Минков

Неактивен vaseto_lego

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 60
  • Пол: Мъж
    • Васил Дечков
  • Набор: 2001
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #24 -: 02, Ноември, 2013, 10:02:05 pm »
Колега ,Здравей .
Извини ме ,че ще се намеся в темата ти с двата крака но малко да разкажа.Влака който показваш изглежда страхотно и сигурно детенцето вече е на върха на Играта.Което е СТРАХОТНО и е най- голямата част от крайния резултат- детето да е щастливо!!!
Обаче за някои хора всичко е до гледна точка. Преди половин година сглобих Вълчата крепост - 6074 - LEGO модел от 1988.Най- вероятно частите са отливани през 87ма.25ГОДИНИ конструктор.Всички части бяха на лице и ЕДИНСТВЕНИТЕ разлики с едно време от мойто детство бяха - една отронена щипка на знаме и доста развъртяни главички на човечетата. Всичко друго след едно хубаво миене е като чисто ново.В лего проблемни места са видимото изхабяване на прозрачни повърхности , много разхлабване на въртящи се елементи - и ТОВА Е!!!Lego - то се води качество на пластмасата № 10  и за това е доста според мойте възможности СКЪПО.Съмнява ме 350части за 24 лв че са качество 8,5 от 10 .Да вмъкна че на снимките които си пратил се виждат не добре захванати елементи.Бакугани ; toop - пумпали и тн са сигурно качество №1 .При тях трика е че правят много TV и принт реклама и за  това са на тея цени.Преди месец построих 8855 при който нямам забележка по нито една част( освен полепналата прах ) .Важното е да се съхраняват играчките ДОБРЕ.Вчера вечерта построихме 7938 и сам мега доволен от вида на строенето и от решенията вътре в модела - за първи път се сблъсках с PF влак.
Всичко е въпрос на гледна точка - при мен лично нещата от миналото започват сега да се превръщат в ХОБИ със старите модели.И все пак не трябва да подценяваме и ЦЕНАТА.Тя е доста важен фактор. Аз избирам ЛЕГО.

Здравей, от 7 години имам комплект на Enlighten Полицейска станция и човечетата и частите са като нови! При това аз бях на 5 години и не разбирах много, но все пак съм си играл. Не е като да е седял непокътнат. Не отричам, че Легото са най-качествени, но АБСОЛЮТНО НЕ СИ ЗАСЛУЖАВАТ!!!! На скоро един приятел си купи Междузвездни Войни комплект за 36 лв. който съдържа: 2 клонинга, 2 унищожители и една малка машинка. Е тва не си заслужава просто. Полицейската Станция беше 18.53 лв. Двойно по-евтино, двойно повече си заслужава! И аз бих предпочел Лего, но с тия цени... ДРУГ ПЪТ!!! Това е от мен.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
ОФФ-че
« Отговор #25 -: 02, Ноември, 2013, 10:14:55 pm »
Не отричам, че Легото са най-качествени, но АБСОЛЮТНО НЕ СИ ЗАСЛУЖАВАТ!!!!

Интересно в такъв случай какво те доведе тук!?! Надали друг, освен теб, тук, във форума е на това мнение...  :D :D :D

П.П. Има друга тема в която сме говорили за и против имитациите, не мисля, че е нужно да спамим тази тема.
« Последна редакция: 02, Ноември, 2013, 10:16:49 pm от vladoniki »

Неактивен vaseto_lego

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 60
  • Пол: Мъж
    • Васил Дечков
  • Набор: 2001
Re: Хмм..
« Отговор #26 -: 02, Ноември, 2013, 10:37:19 pm »
Интересно в такъв случай какво те доведе тук!?! Надали друг, освен теб, тук, във форума е на това мнение...  :D :D :D

П.П. Има друга тема в която сме говорили за и против имитациите, не мисля, че е нужно да спамим тази тема.

Ами, всъщност аз съм голям фен на Лего-то и винаги се възползвам по празниците  :D :D, но все пак всички знем че е много скъпо.

Неактивен Akeyzerr

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 163
  • Пол: Мъж
    • Ангел Топорчев
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #27 -: 04, Ноември, 2013, 04:25:55 pm »
Само аз ли съм лудия, който НЕ смята легото за скъпа играчка? Приемам го като инвестиция и при добро пазене то има възвръщаемост колкото златото. Прочетете по-горе Иво какво е написал за гумите. Попрочетете за ROI и да смятаме пак кое колко е скъпо. Не съм толкова богат, че да си купувам евтино. Ако имам дете някой ден, друго освен Duplo няма да види.

Неактивен vaseto_lego

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 60
  • Пол: Мъж
    • Васил Дечков
  • Набор: 2001
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #28 -: 04, Ноември, 2013, 05:14:47 pm »
Само аз ли съм лудия, който НЕ смята легото за скъпа играчка? Приемам го като инвестиция и при добро пазене то има възвръщаемост колкото златото. Прочетете по-горе Иво какво е написал за гумите. Попрочетете за ROI и да смятаме пак кое колко е скъпо. Не съм толкова богат, че да си купувам евтино. Ако имам дете някой ден, друго освен Duplo няма да види.

1. Да, легото е хубаво.
2."Не съм толкова богат, че да си купувам евтино" богат-евтино? не разбирам не би ли трябвало да е богат-скъпо беден-евтино.
3. Защо само дупло?

Неактивен DeMonica

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 593
  • Пол: Мъж
  • Набор: 1982
Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #29 -: 04, Ноември, 2013, 05:29:56 pm »
1. Да, легото е хубаво.
2."Не съм толкова богат, че да си купувам евтино" богат-евтино? не разбирам не би ли трябвало да е богат-скъпо беден-евтино.
3. Защо само дупло?

2. Мисля, че колегата има предвид, че евтиното в крайна сметка излиза скъпо (купуваш, то се скапва много по-бързо - купуваш пак...).
3. Дуплото е детската серия на Лего. Но тук да споделя моя опит. Малкия еднакво се заплесва и по дупло и по разни китайски евтинджоси. Едва след 4-5та годинка може да се мисли за насочване на интереса му към нещо по-стойностно.
Атанас Каприев, гр. София

http://brickset.com/sets/ownedby-DeMonica

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Малко "ENLIGHTEN" и от мен
« Отговор #29 -: 04, Ноември, 2013, 05:29:56 pm »