Автор Тема: Липсващи части и „проблемни” инструкции в запечатан сет  (Прочетена 938 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ванка

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 110
  • Пол: Мъж
    • Иван Йорданов
  • Набор: 1999
Здравейте, колеги!

Днес имах възможността най-накрая да се докосна до така чакания от мен сет 76917. Още щом видях обявяването на автомобилчето бях сигурен, че ще го имам в колекцията, и мой приятел ми го подари за рождения ден, знаейки колко много му се радвах. Днес седнах да го сглобявам, но уви процесът не прочете по най-гладкия начин. Първият проблем, с който се сблъсках, бе в 40 и 41 стъпка на инструкциите. На тях някои от частите са в друг цвят - вместо в син, са в лилав. Като на 42 стъпка проблемът е отстранен и всички части са си в синьо. Не ми се бе случвало досега да има какъвто и да е проблем в инструкции и макар да не е нещо кой знае какво, реших, че ще е интересно да го споделя. Следващият проблем дойде в стъпка 76, където на моделчето трябва да се прибавят два броя 407026. Но в сета и в пликчето има само 1 налична бройка. Гледах в кутията, по пликчетата, огледах стаята да не е паднал чаркът някъде, но... Частта просто си липсва. Интересно е, че при сглобен модел освен резервните части ми остана и една плочка 3069b (Bright Light Orange Tile 1 x 2 with Groove), която въобще не трябва да присъства в този сет. Липсата на въпросната една бройка от 407026 не пречи на сглобяването на моделчето, въпреки че в завършен вид панелчето, което играе роля на врата на автомобила, е хлабаво. Досега веднъж ми се бе случвало да имам липси в сет, и то на 2 части, които просто ги нямаше никъде. Но тук предполагам, че жълто-оранжевата плочка е заместила в пличкето липсващата частичка. И последният проблем идва на стъпка 101 от инструкциите, страница 90, където под Нисан-а прозират части от друг build.

Прикачвам и снимки на проблемите.

Неактивен uscheto

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 47
  • Пол: Мъж
    • Мартин В
  • Набор: 1981
здравей Ванка,

за липсващите части има опция да ги поръчаш от Лего като такива, ако ти се занимава:

https://www.lego.com/en-us/service/replacementparts/missing/choose-brick

Може би трябва държавата да нагласиш, въвеждаш ноемра на сета, избираш часта/частите (може да има няколко страници с части), даваш адрес и пишеш какво не е ок (липсва, счупена, не работи и тн) ... и след известно време идват. Аз няколко пъти съм поръчвал, малки (техник ос) и не чак толкова малки като цена (техник пневматична помпа) части и идват.

Идват с обикновена поща което малко прави доставката бавна, дори ми се е случвало да не дойде и от техният съпорт ми отговориха да поръчам нова направо.

Така поне ще имаш всички части

поздрави

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Току-що отворих един 42129 - лисва една гума:



 :o

Веднага я поръчах, ще пиша какво се случва, ако има развитие.
« Последна редакция: 20, Януари, 2023, 10:51:29 am от vladoniki »

Неактивен Dmitri

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 79
  • Пол: Мъж
    • Дмитрий Харизанов
  • Набор: 1981
  • Телефон: 0889912650
Току-що отворих един 42129 - лисва една гума...
Владо, те тези гуми и без това плачат за MOD  :D

Неактивен Nathrezim

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 362
Случи ми се със 75280 миналата година. Чисто нов, запечатан - подарък, най-вероятно закупен от хиполенд или озон, а една част липсваше. Бях доста учуден. Това с поръчката през сайта на Лего не го знаех. Много благодаря на колегата, че ме светна!

Неактивен Nathrezim

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 362
Така, значи опцията си действа. Приеха ми съобщението за липсващата част някъде около 20 януари. На 30 януари пратката пристигна директно на работното ми място. Доставката беше за тяхна сметка. Изключително коректно отношение! Още едно благодаря на колегата, че ме светна!

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Току-що отворих един 42129 - лисва една гума:



 :o

Веднага я поръчах, ще пиша какво се случва, ако има развитие.

Гумата пристигна. Даже е в пощата от началото на февруари, но известието чак днес пристигна. :)

Неактивен Ванка

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 110
  • Пол: Мъж
    • Иван Йорданов
  • Набор: 1999
Добре, че все пак са се свързали с теб. На мен 2 поръчки от Дания на части ми ги върнаха на подателите... Голяма разправия, още не мога да си ги взема.

БрикМания БГ - Лего обществото на България