Автор Тема: Липсващи части и „проблемни” инструкции в запечатан сет  (Прочетена 198 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ванка

• Утвърден маниак
  • Публикации: 105
    • Иван Йорданов
  • Набор: 1999
Здравейте, колеги!

Днес имах възможността най-накрая да се докосна до така чакания от мен сет 76917. Още щом видях обявяването на автомобилчето бях сигурен, че ще го имам в колекцията, и мой приятел ми го подари за рождения ден, знаейки колко много му се радвах. Днес седнах да го сглобявам, но уви процесът не прочете по най-гладкия начин. Първият проблем, с който се сблъсках, бе в 40 и 41 стъпка на инструкциите. На тях някои от частите са в друг цвят - вместо в син, са в лилав. Като на 42 стъпка проблемът е отстранен и всички части са си в синьо. Не ми се бе случвало досега да има какъвто и да е проблем в инструкции и макар да не е нещо кой знае какво, реших, че ще е интересно да го споделя. Следващият проблем дойде в стъпка 76, където на моделчето трябва да се прибавят два броя 407026. Но в сета и в пликчето има само 1 налична бройка. Гледах в кутията, по пликчетата, огледах стаята да не е паднал чаркът някъде, но... Частта просто си липсва. Интересно е, че при сглобен модел освен резервните части ми остана и една плочка 3069b (Bright Light Orange Tile 1 x 2 with Groove), която въобще не трябва да присъства в този сет. Липсата на въпросната една бройка от 407026 не пречи на сглобяването на моделчето, въпреки че в завършен вид панелчето, което играе роля на врата на автомобила, е хлабаво. Досега веднъж ми се бе случвало да имам липси в сет, и то на 2 части, които просто ги нямаше никъде. Но тук предполагам, че жълто-оранжевата плочка е заместила в пличкето липсващата частичка. И последният проблем идва на стъпка 101 от инструкциите, страница 90, където под Нисан-а прозират части от друг build.

Прикачвам и снимки на проблемите.

Неактивен uscheto

• Младши маниак
  • *
  • Публикации: 32
    • Мартин В
  • Набор: 1981
здравей Ванка,

за липсващите части има опция да ги поръчаш от Лего като такива, ако ти се занимава:

https://www.lego.com/en-us/service/replacementparts/missing/choose-brick

Може би трябва държавата да нагласиш, въвеждаш ноемра на сета, избираш часта/частите (може да има няколко страници с части), даваш адрес и пишеш какво не е ок (липсва, счупена, не работи и тн) ... и след известно време идват. Аз няколко пъти съм поръчвал, малки (техник ос) и не чак толкова малки като цена (техник пневматична помпа) части и идват.

Идват с обикновена поща което малко прави доставката бавна, дори ми се е случвало да не дойде и от техният съпорт ми отговориха да поръчам нова направо.

Така поне ще имаш всички части

поздрави

Неактивен vladoniki

• Администратор
  • Супер маниак
  • Публикации: 4831
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Току-що отворих един 42129 - лисва една гума:

:o

Веднага я поръчах, ще пиша какво се случва, ако има развитие.
« Последна редакция: 20, Януари, 2023, 10:51:29 am от vladoniki »

Неактивен Dmitri

• Утвърден маниак
  • Публикации: 68
    • Дмитрий Харизанов
  • Набор: 1981
  • Телефон: 0889912650
Току-що отворих един 42129 - лисва една гума...
Владо, те тези гуми и без това плачат за MOD  :D

Неактивен Nathrezim

• Супер маниак
  • Публикации: 327
Случи ми се със 75280 миналата година. Чисто нов, запечатан - подарък, най-вероятно закупен от хиполенд или озон, а една част липсваше. Бях доста учуден. Това с поръчката през сайта на Лего не го знаех. Много благодаря на колегата, че ме светна!

БрикМания БГ - Лего обществото на България