Автор Тема: Тракинг Австрийски пощи  (Прочетена 1766 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Тракинг Австрийски пощи
« -: 30, Септември, 2022, 09:33:10 am »
Някой знае ли с кой куриер идват пратки от австрийските пощи ?
По техния тракинг пратката е вече в България (София) (лего,лего,лего :) ), но от там нататък следите се губят
Почти съм сигурен че не е с БГ Пощи, защото щеше да излезе и на техния тракинг сайт.

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Тракинг Австрийски пощи
« Отговор #1 -: 30, Септември, 2022, 05:31:10 pm »
Не мога да помогна, но ако разбереш пиши.

Имам пратка влязла на 20ти септември, две фиктивни посещения и нямам представа кой ги доставя.

Спиди казват не са, БГ пощи също, DHL, UPS, GLS и USPS не откриват проследяващия номер ;D

Неактивен bee_curtain

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 628
  • Пол: Мъж
    • Боян Илиев
  • Набор: 1984
Re: Тракинг Австрийски пощи
« Отговор #2 -: 30, Септември, 2022, 06:49:47 pm »
Пробвайте МнБМ. При тях имаше още някаква измислена фирма.

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Тракинг Австрийски пощи
« Отговор #3 -: 01, Октомври, 2022, 01:00:10 pm »
Почти сигурно е че са M&BM. Тези са уникум.
Звъня няколко дни на 0700 телефона им - никой
Звъня на Централния им офис - никой.
Вчера почнах да звъня на телефоните в клоновете им. Вдигнаха ми само от един. Момичето беше любезно, каза ми че почти сигурно е при тях, но не може да го провери по австрийския тракинг. Даде ми телефона на клона, който отговаря за квартала ни (на мего също не вдигат). В понеделинк в 9 ще отида на място в клона им. И при мен имам фиктивни посещения.

Седмица преди това, при същите тези, но под името Express One, ми попадна по незнайна причина пратка от Алиекспрес с телефонен номер и адрес. Вместо да я донесат на адрес, получих SMS, че пратката ми се намира в клон на EasyPay в квартала. След много опити, успях да се свържа и казах че искам пратката да ми дойде на адрес (пишеше в смс-а, че може). Чаках няколко дни - к..р. Нкарая си е я взех от изпей
« Последна редакция: 01, Октомври, 2022, 01:04:08 pm от mamun »

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Тракинг Австрийски пощи
« Отговор #4 -: 03, Октомври, 2022, 12:50:04 pm »
Такаааа. Сапунен сериал епизод 2 :
Днес късметът ми беше на макс (трябва да пусна тото) и на третия път сутринта ми вдигнаха от телефон 0700 (на M&BM).
Мацката беше учтива и спокойна, но не можа да намери пратката по тракинг. Обясни ми, че трябва да иде да провери в друга система и обеща да ми звънне.
Наистина след 10 мин ми звънна и каза, че е намерила пратката. Намира се в офиса в Овча купел, даде ми и техния номер на товарителница.
Вариантите, които ми предложи бяха или да си я взема от там, или с въведения ми вече тел. номер, да ми я донесе куриер ... някой ден.
Казах, че предпочитам да си я взема, защото не вярвам куриер да ми я донесе скоро и попитах дали наистина може да си я взема от офиса, тъй като на сайта им пише, че не работи с крайни клиенти. Мацката ми каза че няма проблем и работи.
Таааа отивам преди малко аз в офиса, влизам в помещение на 2 етажа, в който се разхождат две женици на преклонна възраст. Обясних им, че съм за пратка и че от 0700 са ме насочили да дойда да я взема. Още докато обяснявам, едната жена изчезна, а другата почна да гледа паникьосано купчините пратки. Попита ме за името и почна да гледа пратки. Каза их, че е от Австрия, но тя продължи да търси в пратки от books.bg и topshop.bg. След 2 минути се отказа и ми предложи аз да почна да търся с нея. Обърнах целия склад (и двата етажа) и не я намерих. Попитах дали по номер на товарителница няма да я намерят все пак. Провериха го единствено за да потвърдят, че по товарителница е в склада. Куриерът Ивайло я е бил върнал в петък. Той обаче не си давал gsm-a и те не могат да му звъннат,за да го попитат дали знае къде я е оставил и дали случайно не я е взел отново с него.
Записаха ми телефона и обещаха да предадат на куриера да ми звънне като се появи в склада.
Край на епизод 2. Очаквайте епизод 3

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Тракинг Австрийски пощи
« Отговор #5 -: 03, Октомври, 2022, 01:44:27 pm »
Намериха я. Сега ходих отново и я взех

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Тракинг Австрийски пощи
« Отговор #6 -: 03, Октомври, 2022, 04:04:14 pm »
Моята също беше доставяна от горепосочената компания.

Всичко произлиза от продавача, който бях помолил да ми добави телефонния номер на етикета, но не го е направил  :(

В офиса на Хубавка цареше хаос, описвам накратко. Първо ме отпратиха, понеже техните проследяващи номера не започвали с CD... Все пак бяха така добри да проверят по трак, който не отговаря на техните, излезе че би следвало да е при тях. Почна едно търсене около 15 мин, през които си казах имената поне 7 пъти и адреса около 5 пъти. Обаждаха се и на отговарящия за моя район, той спомена че е доставил пратката в петък, при което аз останах изненадан. Дадоха ми да говоря с него, при което се оказа че всъщност, си спомня погрешно, било друг адрес. В крайна сметка ми намериха пратката, по скоро случайно.

Били оставяли лепенки на входната врата! Питаха ме дали случайно някой не я е отлепил. При това за две посещения!  :o

Надявам се друг път да не се налага да ходя при тях

П.С. Всъщност, продавача е добавил тел. номер, но са залепили етикет отгоре и е нечетим >:(
« Последна редакция: 03, Октомври, 2022, 04:07:23 pm от Боби »

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Тракинг Австрийски пощи
« Отговор #7 -: 03, Октомври, 2022, 06:32:41 pm »
Пробвайте МнБМ. При тях имаше още някаква измислена фирма.

Благодаря за инфото!  :)

Неактивен bee_curtain

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 628
  • Пол: Мъж
    • Боян Илиев
  • Набор: 1984
Re: Тракинг Австрийски пощи
« Отговор #8 -: 03, Октомври, 2022, 06:35:52 pm »
Благодаря за инфото!  :)

Моля.  :)
Като си има човек вземане - даване с подобни услуги, почва да оценява Еконт.  :)

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Тракинг Австрийски пощи
« Отговор #9 -: 14, Януари, 2023, 05:41:31 pm »
Поръчах Лего от Амазон.ДЕ. Пише, че е изпратено - Delivery By FAN Courier. В See all updates излиза, че пратката е в Германия, тоест явно не е Румънският FAN Courier, но друг с такова име, не намирам. Съответно и не знам къде да проследвам пратката, както и кой куриер ще я достави в България. Някакви идеи?

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Тракинг Австрийски пощи
« Отговор #10 -: 19, Януари, 2023, 02:02:12 pm »
Поръчах Лего от Амазон.ДЕ. Пише, че е изпратено - Delivery By FAN Courier. В See all updates излиза, че пратката е в Германия, тоест явно не е Румънският FAN Courier, но друг с такова име, не намирам. Съответно и не знам къде да проследвам пратката, както и кой куриер ще я достави в България. Някакви идеи?

Пристигна с Еконт. :)

Неактивен Ванка

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 110
  • Пол: Мъж
    • Иван Йорданов
  • Набор: 1999
Re: Тракинг Австрийски пощи
« Отговор #11 -: 26, Януари, 2023, 05:23:03 pm »
Привет, пиша в темата, за да не отварям нова, но ако е проблем, моля - кажете.

Имам 2 немалки поръчки на части от Дания (от 2 различни магазина). И двете са пуснати с postnord на 09.01.2023 г., на едната имам тракинг. Все още никой не се е свързал с мен, а на тракинга от вчера пише неправилен адрес...

Съвет?

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Тракинг Австрийски пощи
« Отговор #12 -: 26, Януари, 2023, 08:11:28 pm »
Привет, пиша в темата, за да не отварям нова, но ако е проблем, моля - кажете.

Имам 2 немалки поръчки на части от Дания (от 2 различни магазина). И двете са пуснати с postnord на 09.01.2023 г., на едната имам тракинг. Все още никой не се е свързал с мен, а на тракинга от вчера пише неправилен адрес...

Съвет?

Там, където ти излиза ингормацията, не пише ли къде е пратката? Къде я проследяваш?

Неактивен Ванка

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 110
  • Пол: Мъж
    • Иван Йорданов
  • Набор: 1999
Re: Тракинг Австрийски пощи
« Отговор #13 -: 26, Януари, 2023, 09:43:26 pm »
Там, където ти излиза ингормацията, не пише ли къде е пратката? Къде я проследяваш?

Всичко става през сайта на postnord. Изтеглих си и приложението, направих си и акаунт. Опитах се да се свържа по всякакъв начин с тях - имейли, чат бот, през сайта, през приложението. Уви, може би само с телефонно обаждане би станало, но пък ще е трудно, тъй като всичко си е на датски. Като цяло доста неудобен интерфейс на програмата, с 300 зора първо разбрах, че „Адресът е грешен” и че няма да ми доставят пратката. След това ми пратиха съобщение, че имат проблем със системата за пратки и поставените етикети с баркод са грешни... Извиняват се за неудобството и все пак доставките ще бъдат доставени, но със закъснение. На техния тракинг пише, че пратката е пратката е пристигнала в България на 16 януари. Това са 10-ина дни и предполагах, че ще я прехвърлят на нашите пощи. Адрес, телефон, всичко съм дал. Но днес си изписа на тяхната система като ъпдейт, че адресът е невалиден...

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Тракинг Австрийски пощи
« Отговор #14 -: 26, Януари, 2023, 09:49:01 pm »
В БГ пощи по същия бар код не я ли намира?

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Тракинг Австрийски пощи
« Отговор #14 -: 26, Януари, 2023, 09:49:01 pm »