Автор Тема: Айде и малко историйки от моите лего преживявания :)  (Прочетена 3491 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен shoker

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 181
Първо да започна аз сам главно фен на Стар Уорс и имам много голяма част от сетовете. Който от вас се занимават с тази серия знаят че сетовете хич не са от най ефтините в лего ... кофти касмет. Та да ви кажа за някой от моите сетове :



     7128 е един от най-старите сетове, и аз го имам от далечната 1999 тогава бех 1 лапе на 11 години дето не знаеше къде е. Та всичко започна когато отидохме на гости на 1 приятели с по-голям син ( някъде кам 18-19) и отивам аз стеснителен в тях влизам и какво да видя всичките лего пиратски кораби - от баракудата до крос боне клипер та и ченето ми пада. Аз гледам в захлас всичко това и тогава се появява въпросния "батко" а той 1 такъв много любезен и ми казва ако искам да си поиграя понеже на него са му писнали всичките тези легота и сега само събират прах. Аз веднага се хващам за Баракудата и започвам да си джиткам. И в мен тайиничко се заражда мисълта ами ако го помоля да ми даде нещо от тия сетове. Яко нахална мисъл но малък сам бил :) все пак тогава се кефех на единственото си лего 6763 с индианците. И тръгвам аз към хола и влиза и всички седят и пият ракийка. Та сядам аз и си мисля как да го накарам да доиде в другата стая та да го попитам понеже пред техните ме е срам. И както си седя се почва темата как съм си играл с легото. Ето го моя шанс казвам си и аз и започвам плахо да обяснявам как много ми харесва и тъкмо си казвам че 1 корабче ми е в кърпа вързано и майката на баткото казва, еми ние щяхме да ви дадем всичко но сме го обещали на братовчед му и следващата седмица ще му го дадем. Да бяхте до6ли по рано... Зави ми се свят... не знам как спрях сълзите и минаха още 2 часа и ние си зтръгвахме. Аз трябваше да стана от красивите корабчета и да тръгна към вкъщи при скучните индианци... Но на излизане баткото доиде и ми даде малка кутия като ми каза - "Споко малкия не винаги получаваш каквото искаш но поне ето ти 1 утешителна награда а пък ако братовчед ми ме ядоса и 1 корабче 6те получиш." .Тези думи бяха като лъч светлина в мрака... Като се прибрахме вкъщи аз отворих кутията и в нея намерих чисто ново 7128, чакащо ме да го отворя. Когато с треперещи пръсти сложих и последното парченце, това малко лего ми се видя много много по хубаво от огромната баракуда или от красивия 6286. Толкова много си ирах с него, че чак стигнах до битки между индианците и Люк :)


    Следващата история ни пренася 2 години напред, в 2001. Беше преди Коледа и аз не се прибирах вкъщи - по цял ден бях на пързалки или да се бия със снежни топки. Та дядо ми идва при мен в 1 от малкото моменти през които съм си вкъщи и ме пита какво искам за рождения ден. Аз още тогава се бях ориентирал към Стар Уорс и му казах да ходи в 1 от магазините на Витошка, където се продава лего и да ми вземе нещо на стар уорс. Тои казва добре пали колата и тръгва. Аз очаквах нещо мъничко и хубаво, но когато дядо ми се прибра видях че носи огромен (така ми се е сторил тогава) кашон. Аз го питам деде нали ми взе лего. Тои казва да и аз замалко не подскочих от радост. Веднага го разопаковах понеже дядо ми ни си пада по всичките формалности около Коледа и под елхата и али бали (не казвам нищо против традицийте, ама на кой му се чакат 3 дена??) и вътре намирам невероятното и сега 7186 с рядката фигурка на Уато. Нямате си на представа как съм се кефил на този уникален сет. И до сега нямам нито 1 загубена частичка от него даже и резервите си стоят.


     Последната история е леко комична бих казал... Правим 1 скок във времето и стигаме близката 2009. Аз съм станал 19 годишен мъж но страстта ми към лего все така си остава силна (даже гаджета са ме зарязвали не 1 или 2 пъти като влезнат вкъщи и видат всичките космически кораби по секциите). От година и 2 месеца ходех на фитнес редовно и вече имах перфектната за мене фигура... но да не ви занимавам с тъпотии. И седя си аз на млечния бар във фитнеса и си пия разбита сметана да кача маса и си играя с ключодържателя ми на Дарт Вейдър и гледам тв. По 1 време до мене сяда ма истинска горила - обиколката на ръката му беше около 56 см .... смятайте и започва да се дзвери в мене. Аз неволно потрепервам и започвам още по барзо да въртя клячодържателя . След 5 минути напрегната тишина той ми казва "Ае пич ти кефиш ли се са Стар Уорс" аз си викам лили са ако му кажа да и му кажа че имам и лего тиа във фитнеса вс ще започнат да ми се подиграват та... Обаче подтикнат от необичаина честност аз му казвам " Да" След което тои ме пита " А кефиш ли се на лего Стар Уорс" аз пак машинално казвам "Да". Тои ме погледжда странно и аз започвам да се пота, моля се пода да ме погълне ... и тогава като гръм от ясно небе идва "Ми и аз" в първия момент не ми се вярва нещо и казвам " И ти какво?" " Ми и аз имам Лего Стар Уорс ма нещо сам сваршил парите и ако искаш да ти продам нещо..." Ушите ми писват. "Ами да" пак машинално казвам аз. От там натакът всичко е ясно - отиваме до тях и аз виждам супер редките и скъпи 7163 , 7153 и 10123 той ми казва 7163 цената му е 120 лв (аз пак не вярвам на ушите си ) на 7153 му е 70 лв а на 10123 150 лв. ще ти продам или 7163 и 7153 или 10123 идва дилемата... кое да зема всичките са супер редки и красиви след 5 минути се спирам на 10123. отидох до нас взех пари и го купих. чак вкъщи осъзнах какъв  съм късметлия. В последствие с човека (Жоро) станахме приятели и си ходим заедно по дискотеките (като е с мене даже и скинарите прават път :) ) та той ми даде и другите 2 срещу моя много стар индиански сет 7363.
Дано историйките да не са били отекчителни но да знаете това е 100% вярно.


В българския език има "ш", "щ" и "ч", моля не ги заменяй с "6", "6т" или "4". Следващо такова мнение няма да бъде поправяно, а изрито.
« Последна редакция: 31, Януари, 2010, 10:14:09 am от Plamen1466 »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re:Айде и малко историйки от моите лего преживявания :)
« Отговор #1 -: 31, Януари, 2010, 08:51:05 am »
Хе-хе... случката във фитнеса ме разби.  ;D

Неактивен victorcito

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 215
Re:Айде и малко историйки от моите лего преживявания :)
« Отговор #2 -: 31, Януари, 2010, 10:08:07 am »
Да! Определено уникални истории. Тази във фитнеса може даже да стане разказ! Невероятно! Браво, браво!

Неактивен Nathrezim

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 362
Re:Айде и малко историйки от моите лего преживявания :)
« Отговор #3 -: 31, Януари, 2010, 05:31:28 pm »
Де и аз като ходя на фитнеса ми идват такива оферти... Интересни историйки :)

Неактивен Nathrezim

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 362
Re:Айде и малко историйки от моите лего преживявания :)
« Отговор #4 -: 31, Януари, 2010, 05:41:07 pm »
Между другото кои е този сет 7363 нещо не мога да го открия из нета?
« Последна редакция: 31, Януари, 2010, 07:01:00 pm от Nathrezim »

Неактивен Antonio

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 228
    • Антонио Тодоров
  • Набор: 1997
Re:Айде и малко историйки от моите лего преживявания :)
« Отговор #5 -: 31, Януари, 2010, 06:45:01 pm »
При мене в училище ако разберат за легото сички ми се подиграват  :'(.Те не разбират...
хубави истории  ;)

Неактивен shoker

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 181
Re:Айде и малко историйки от моите лего преживявания :)
« Отговор #6 -: 31, Януари, 2010, 06:45:41 pm »
Имам предвид 6766. Съжалявам обаче не си направих труда да проверя в бриксет, а писах по спомен, че и нали вече го нямам. Е пиша бързо... Не мога да се старая да пиша вярно, а това червено много ме дразни.
« Последна редакция: 31, Януари, 2010, 06:50:58 pm от shoker »

Неактивен shoker

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 181
Re:Айде и малко историйки от моите лего преживявания :)
« Отговор #7 -: 31, Януари, 2010, 06:47:39 pm »
Оф и аз бех така помна как една най яката ***** в даскало я забих и ходихме 1 седмица и я вода в нас ма от радост забраих да прибера всичките екс уингове и славе 1 та та тя като ги видя просто ми каза чао и си излезе после като ме видеше ми се хилеше.............. мн са тапи хората понякога

vladoniki:
Слагай препинателни знаци!
Това мнение няма как да го редактирам, защото дори нямам идея какво си искал да кажеш... Нищо не разбрах!


Много съжалявам за правописа, но се надявам поне тук да не се налага да пиша изцяло вярно, защото не ми се ще да пиша цял ден. Все пак това е форум. Да ние смятаме, че до някъде сме по- грамотни от многото други места, но все пак... Хайде малко повече толеранс все пак, ако искам да ви пиша всичко вярно цял ден трябва да кисна пред компютъра и да пиша. Все едно в работата не ми стига...
« Последна редакция: 31, Януари, 2010, 06:58:03 pm от shoker »

Неактивен shoker

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 181
Re:Айде и малко историйки от моите лего преживявания :)
« Отговор #8 -: 31, Януари, 2010, 06:52:23 pm »
О, аз за сега сам само на кратки връзки, а между тях легото ми прави компания.  ;D

Неактивен Nathrezim

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 362
Re:Айде и малко историйки от моите лего преживявания :)
« Отговор #9 -: 01, Февруари, 2010, 07:08:28 pm »
Толкова много си играх с него, че чак стигнах до битки между индианците и Люк :)

Те - индианците - използват Тъмната страна на силата :D :D :D
« Последна редакция: 01, Февруари, 2010, 10:21:42 pm от victorcito »

Неактивен C-3po

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 155
  • Пол: Мъж
  • =3
При мене в училище ако разберат за легото сички ми се подиграват  :'(.Те не разбират...
хубави истории  ;)
        Аз съм от твоето училище и не ти се подигравам!Познавам още 4 души които знаят но не ми се подиграват! :)Но другите не ги коментирам! :(
Божидар Иванов или БДЖ

Неактивен mirbg

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 184
  • Пол: Мъж
    • Иван К.
Владо...абе много тинейджърски взе да става тук- кой каква мадама сдрускал, па как Легото забравил- секса изпуснал...аз друга представа имах за понятието AFOL.. :o

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Извън темата
« Отговор #12 -: 12, Април, 2010, 10:33:25 pm »
Владо...абе много тинейджърски взе да става тук- кой каква мадама сдрускал, па как Легото забравил- секса изпуснал...аз друга представа имах за понятието AFOL.. :o


Не сме само дъртаци тук, трябва си и свежа, млада мисъл!  ;D

Уважавам и подкрепям Лего любителите от всички възрастови групи.  ;D
« Последна редакция: 13, Април, 2010, 07:48:49 am от vladoniki »

Неактивен mirbg

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 184
  • Пол: Мъж
    • Иван К.
Абе свежа и млада мисъл че си трябва- трябва си, но и посока ако има.. :D
Но определено не подкрепям младите групи от Лего- фенове, които заради Легото или кой знае какво друго са изтървали сериозен материал по Български език...
« Последна редакция: 12, Април, 2010, 10:57:35 pm от mirbg »

БрикМания БГ - Лего обществото на България