Автор Тема: Lego Script  (Прочетена 2945 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен NicotineLL

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 70
  • Пол: Мъж
    • Георги Демирев
Lego Script
« -: 29, Март, 2010, 06:48:10 pm »
Принципно с това се занимавам (интернет дизайн и програмиране) и си мислих дали няма да е интересно да направя скрипт в който всеки да може да си води статистика на частите? Или нещо друго интересно. В момента имам свободно време и ми се работи върху някакво такова проектче. Дайте идеи тук в тази тема и ще се опитам да направя нещо което да е както интересно така и полезно.

Може би ще е добре да е нещо което го няма, а ще ви е приятно да го има :)

Както и да е, ето какви идеи имам:

- може да има и галерия в която всеки да качва снимки на собствените си модели (flickr)
- може да има и база със всички лего сетове и всеки да може да си направи списък (brickset)
- може да има инструкции за сглобяване (peeron, brickfactory)
- всеки може да си направи профил и да си направи лист със собствените си части
- всеки регистриран потребител може да добавя номера, картинки, информация относно лего частите, сетовете, галерията, въобще всичко.
 
Тези неща ги има някъде из интернет, но въпроса е да се обединят в един скрипт. Пак казвам, ако имате идеи и искате нещо такова споделете го в тази тема, ще направя един разбор накрая и ще МОК/на :) нещо което да е полезно на всички ни :)

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re:Lego Script
« Отговор #1 -: 29, Март, 2010, 06:57:05 pm »
Хм, интересна идея. Повечето неща, както ти каза съществуват.

Една идея:

До момента не съм открил добре работещ начин, чрез който са направя пълен списък от частите си които имам (на база сетове). В Бриксет има опция за експорт към Пирон - експортват се, стават във формата на списък с някакви номера и кратки обяснения, но липсва снимка. Липсата на снимка е пагубна и целият списък се обезмисля. Да не говорим колко дълга и тромава е процедурата до извличането му.

Случвало ми се е да са ми нужни 2-3 точно определени части, без списък трябва да претърся внимателно сетовете си, за да видя дали имам нужния ми брой такива части.

Не съм наясно дали и как би могло да стане нещо такова - ти си на ход.  ;D


Неактивен Nathrezim

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 362
Re:Lego Script
« Отговор #2 -: 29, Март, 2010, 07:07:12 pm »
Сметни.

Неактивен georgivar

  • Нов потребител
  • Публикации: 7
  • Пол: Мъж
    • Георги Варзоновцев
    • сайт
  • Набор: 1980
Re:Lego Script
« Отговор #3 -: 29, Март, 2010, 09:14:20 pm »
Има една програма, която прави това.

http://www.brickforge.de/software/brickstore/

можеш да импортваш цели списъци с части от бриклинк - за сетове или поръчки. има и снимки и цени.
а и в самия бриклинк можеш да си направиш магазин, но да не продаваш
DO LESS. LIVE LONGER.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re:Lego Script
« Отговор #4 -: 29, Март, 2010, 09:22:21 pm »
Има една програма, която прави това.

http://www.brickforge.de/software/brickstore/

можеш да импортваш цели списъци с части от бриклинк - за сетове или поръчки. има и снимки и цени.
а и в самия бриклинк можеш да си направиш магазин, но да не продаваш
Свалих я и инсталнах. Интересна изглежда, ще я разуча. На 1-во четене намирам различни сетове и частите от сета, но не мога да ги вкарам като колекция, за да станат повече от 1 сет. Може ли да стане това?

Неактивен NicotineLL

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 70
  • Пол: Мъж
    • Георги Демирев
Re:Lego Script
« Отговор #5 -: 29, Март, 2010, 11:27:15 pm »
Имаш в предвид всички сетове да имат база на частите и когато избереш кои сетове имаш, да ти излезе лист на всичките ти части? Да може да стане, никакъв проблем :) Само, че няма да стане за 1 вечер защото за да се направи тази база, трябва да се включат всички желаещи и пак ще стане доста бавно докато се въведат достатъчно сетове :)

Все пак аз предлагам само. Ако има нещо което искате, мога да го направя, само идеи ми трябват :)

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re:Lego Script
« Отговор #6 -: 30, Март, 2010, 08:11:21 am »
Имаш в предвид всички сетове да имат база на частите и когато избереш кои сетове имаш, да ти излезе лист на всичките ти части? Да може да стане, никакъв проблем :)

Това имах предвид. :) Явно трябва да се прави нова БД и да се вкарват всички сетове и части от начало, което явно няма смисъл и би отнело прекалено много време (години според мен). Варианта е ако има възможност да се използва БД на Бриксет, така ще имаме достъп до всички стари и нови сетове, но предполагам това не е възможно.

Ако се свалят (като картинка) частите от пирон и се експортне колекцията от бриксет към пирон? - там излиза пълен списък с частите. Тези списъци да се въвеждат (директно от файла) и да ти излизат с картинките, без да се прави БД на сетове и части? Тоест определено име да отговаря на картинка - добавящи се. Ама и това май изисква сериозна БД...

Не съм наясно кое как се случва, затова питам. :)

Неактивен NicotineLL

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 70
  • Пол: Мъж
    • Георги Демирев
Re:Lego Script
« Отговор #7 -: 30, Март, 2010, 10:31:41 am »
Можеш ли да ми покажеш кои са тея листи?

Варианта който виждам аз е, да се вземе дадения лист като от него ще са нужни 3 параметъра - номера на частта, цвета и количеството. От там нататъка може да се направи всичко без проблеми. Всичко ще става във един скрипт, който ще чете файла (ако е .xml - идеално, но става и .txt) и ще си изкарва нужната информация.

Колкото до съхраняването на информацията - може да стане по 2 начина. Във DB или отделни файлове, като първото е за препоръчване.

Не знам точно как ще влязат тези работи в таблица обаче, може да е TEXT като всяка отделна част ще бъде на нов ред. Само, че проблема ще е когато отделния потребител иска да види частите си от всичките си сетове. Тога ще се наложи да се прати пратят няколко заявки и да се изреди един доста дълъг скрипт, който по мои изчисления е не нужен и ще натовари сървъра (ако има много посещения естествено :) ). Над това ще се наложи да помисля още малко.

Единственото което ще се наложи да стана ръчно е добавянето на всички части, както и картинките към тях. Иначе ще бъдат просто номер с цветови код :D

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re:Lego Script
« Отговор #8 -: 30, Март, 2010, 10:40:14 am »
Това е текстовият файл със списък до който достикам аз. Експортвам сетовете от Бриксет в Пирон и от там запазавам текстови файл с описание на всичките части от наличните ми сетове в Бриксет. Ако трябва всички части да се качват 1 по 1 - задачата е прекалено трудна. :)

[прикачен файл изтрит от администратор]

Неактивен NicotineLL

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 70
  • Пол: Мъж
    • Георги Демирев
Re:Lego Script
« Отговор #9 -: 30, Март, 2010, 10:00:57 pm »
Прав си че ще е доста трудоемко и при наличието на толкова много сайтове които правят подобни неща - е даже и непрактично :|

Все пак ако на някой му хрумне някаква идея (ограничена до интернет програмиране PHP, MySQL, а може и дизайн), да ми драсне и да измислим нещо :)

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re:Lego Script
« Отговор #9 -: 30, Март, 2010, 10:00:57 pm »