Автор Тема: Препоръчани и лоши магазини в BRICKLINK  (Прочетена 25617 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Препоръчани и лоши магазини в BRICKLINK
« Отговор #15 -: 30, Юли, 2013, 10:40:06 am »
Предвид последните поръчки е редно да кажем и НЕдобри думи и за KiSebA
Доста липсващи части и несериозно отношение...до колкото разбрах от Наско...поправете ме, ако греша.  ::)

Добавих го!

Неактивен DeMonica

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 593
  • Пол: Мъж
  • Набор: 1982
Re: Препоръчани и лоши магазини в BRICKLINK
« Отговор #16 -: 31, Юли, 2013, 08:02:13 am »
Мисля, че не е правилно да се добави Кисеба към лошите, просто защото е избрал такъв начин за компенсация (купон за отстъпка). В общите условия на бриклинк никъде не е уточнено по какъв начин трябва да се реваншира един продавач за даден пропуск от негова страна.
Като цяло частите му бяха много добро качество, вярно - с някои липси. Но реално погледнато една бъдеща отстъпка е на много по-голяма стойност от рефънд на момента.
От друга страна, не моите части липсват, така че не съм пряко засегнат.
Атанас Каприев, гр. София

http://brickset.com/sets/ownedby-DeMonica

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Препоръчани и лоши магазини в BRICKLINK
« Отговор #17 -: 31, Юли, 2013, 08:07:28 am »
Мисля, че не е правилно да се добави Кисеба към лошите, просто защото е избрал такъв начин за компенсация (купон за отстъпка). В общите условия на бриклинк никъде не е уточнено по какъв начин трябва да се реваншира един продавач за даден пропуск от негова страна.
Като цяло частите му бяха много добро качество, вярно - с някои липси. Но реално погледнато една бъдеща отстъпка е на много по-голяма стойност от рефънд на момента.
От друга страна, не моите части липсват, така че не съм пряко засегнат.

Веднага го вмъкнах в "Средно положение".  ;) При този обем на общите поръчки отстъпката би била доста прилична. А сортирането на такъв обем части е не лека задача и не е изключено да се допусне грешка при броенето. В крайна сметка, който не работи, само той не греши. Важното е човек да има доблест да признае и поправи грешките.

Неактивен lamqtacufi

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 137
  • Пол: Жена
    • Цветелина Щадлер
Re: Препоръчани и лоши магазини в BRICKLINK
« Отговор #18 -: 01, Август, 2013, 11:51:08 pm »
Веднага го вмъкнах в "Средно положение".  ;) При този обем на общите поръчки отстъпката би била доста прилична. А сортирането на такъв обем части е не лека задача и не е изключено да се допусне грешка при броенето. В крайна сметка, който не работи, само той не греши. Важното е човек да има доблест да признае и поправи грешките.

Аз не съм съгласна с Наско и Владо, просто защото аз лично не бих пробвала втори път да поръчам от магазин, който набира клиенти с отстъпки за липси   ;)  ...не вярвам и другите засегнати да рискуват, при положение, че могат спокойно да си напазаруват на сигурно (от препоръчаните магазини)

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Препоръчани и лоши магазини в BRICKLINK
« Отговор #19 -: 02, Август, 2013, 05:12:02 pm »
Аз също не бих купил повече от магазин, който оправя нещата с купон, без да дава допълнителни опции. Да върне пари или да прати липсващите части, избора би трябвало да е на купувача, не на продавача. Разбира се ако не е изрично посочено в условията на магазина :)

Неактивен Craigy

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 187
  • Пол: Мъж
    • Стоян Витеков
  • Набор: 1979
Re: Препоръчани и лоши магазини в BRICKLINK
« Отговор #20 -: 18, Август, 2013, 08:14:09 pm »
Един лош магазин и от мен - 1-2-3 More Bricks.
Частите бяха в плачевно състояние, и не подлежаха на реставрация.
Мръсни, стопени на места, изпочупени.
В общи линии при мен поръчката на 80% замина в коша.

Неактивен Vasi

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 153
  • Пол: Мъж
    • Васил Пейчев
  • Набор: 1991
Re: Препоръчани и лоши магазини в BRICKLINK
« Отговор #21 -: 20, Август, 2013, 12:15:09 pm »
Един лош магазин и от мен - 1-2-3 More Bricks.
Частите бяха в плачевно състояние, и не подлежаха на реставрация.
Мръсни, стопени на места, изпочупени.
В общи линии при мен поръчката на 80% замина в коша.

В такъв случай не е ли по-добре да снимаш частите и да му ги пратите да види за какво става въпрос и да те компенсира с нови или да измислите нещо по въпроса. Не, че той не е наясно с това какво ти е пратил, но все пак...

Неактивен DefQon1

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 27
  • Пол: Мъж
    • Даниел
  • Набор: 1990
Re: Препоръчани и лоши магазини в BRICKLINK
« Отговор #22 -: 09, Септември, 2013, 01:44:06 am »
 Тъй като не ми се отваря нова тема пиша тук.Има няколко магазина които от край време съм си набелязал,но не искам да рискувам с качеството и доставката,затова ще ви помоля ако има някой познат магазин от листата,от който сте поръчвали преди или сте чували добри или лоши думи,моля споделете  :)

1. Brickstore - от този ми трябва най-вече една част,но е единственият магазин в Европа който я има !
2. Brick A Brack - този има доста от сетовете в wanted list-ата ми като половината от тях са с най-ниските цени в Европа (обаче ме съмнява много качеството им).
3. BBBricks - тук има няколко сета които се движат по ръба на границата от пари които бих дал за тях,проблемът е че човекът е от Белгия и въобще не знам как стоят нещата с транспорта от там.
4. Finis Tes Modeles - отново горепосоченият проблем със шипинга (нещо скъпичко ми се вижда обявеният такъв и търся алтернативни методи както е в случая с Габко от Германия) и освен това в магазина има дълго мечтаният от мен сет 6991 Monorail Transport Base на доста добра цена така че тук трябва да съм АБСОЛЮТНО сигурен че магазинът е добър,че не ми се дават 4 стотака просто ей така  ;)
5. La Caverne De La Brique - пак френски магазин,пак същият проблем като предният магазин.Този има най-ниските цени за сетове,но май май шипинга променя нещата тотално.Пък и фийдбекът му не е от високите.

 Благодаря предварително.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Препоръчани и лоши магазини в BRICKLINK
« Отговор #23 -: 09, Септември, 2013, 07:40:52 am »
Тъй като не ми се отваря нова тема пиша тук.Има няколко магазина които от край време съм си набелязал,но не искам да рискувам с качеството и доставката,затова ще ви помоля ако има някой познат магазин от листата,от който сте поръчвали преди или сте чували добри или лоши думи,моля споделете  :)

1. Brickstore - от този ми трябва най-вече една част,но е единственият магазин в Европа който я има !
2. Brick A Brack - този има доста от сетовете в wanted list-ата ми като половината от тях са с най-ниските цени в Европа (обаче ме съмнява много качеството им).
3. BBBricks - тук има няколко сета които се движат по ръба на границата от пари които бих дал за тях,проблемът е че човекът е от Белгия и въобще не знам как стоят нещата с транспорта от там.
4. Finis Tes Modeles - отново горепосоченият проблем със шипинга (нещо скъпичко ми се вижда обявеният такъв и търся алтернативни методи както е в случая с Габко от Германия) и освен това в магазина има дълго мечтаният от мен сет 6991 Monorail Transport Base на доста добра цена така че тук трябва да съм АБСОЛЮТНО сигурен че магазинът е добър,че не ми се дават 4 стотака просто ей така  ;)
5. La Caverne De La Brique - пак френски магазин,пак същият проблем като предният магазин.Този има най-ниските цени за сетове,но май май шипинга променя нещата тотално.Пък и фийдбекът му не е от високите.

 Благодаря предварително.

Аз не бих поръчал от:
- finis tes modèles
- LA CAVERNE DE LA BRIQUE
- BBBricks
Само и прочети фийдбека. :(

Неактивен alex

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 301
  • Пол: Мъж
    • Александър
  • Набор: 1989
Re: Препоръчани и лоши магазини в BRICKLINK
« Отговор #24 -: 09, Септември, 2013, 06:36:28 pm »
Тъй като не ми се отваря нова тема пиша тук.Има няколко магазина които от край време съм си набелязал,но не искам да рискувам с качеството и доставката,затова ще ви помоля ако има някой познат магазин от листата,от който сте поръчвали преди или сте чували добри или лоши думи,моля споделете  :)

1. Brickstore - от този ми трябва най-вече една част,но е единственият магазин в Европа който я има !
2. Brick A Brack - този има доста от сетовете в wanted list-ата ми като половината от тях са с най-ниските цени в Европа (обаче ме съмнява много качеството им).
3. BBBricks - тук има няколко сета които се движат по ръба на границата от пари които бих дал за тях,проблемът е че човекът е от Белгия и въобще не знам как стоят нещата с транспорта от там.
4. Finis Tes Modeles - отново горепосоченият проблем със шипинга (нещо скъпичко ми се вижда обявеният такъв и търся алтернативни методи както е в случая с Габко от Германия) и освен това в магазина има дълго мечтаният от мен сет 6991 Monorail Transport Base на доста добра цена така че тук трябва да съм АБСОЛЮТНО сигурен че магазинът е добър,че не ми се дават 4 стотака просто ей така  ;)
5. La Caverne De La Brique - пак френски магазин,пак същият проблем като предният магазин.Този има най-ниските цени за сетове,но май май шипинга променя нещата тотално.Пък и фийдбекът му не е от високите.

 Благодаря предварително.

От Франция и Холандия очаквай нереален шипинг. Бих заложил от 5'те на BBBricks .... Фиидбека а е добре, цени нз, транспорта средна работа :/
Освидетелстван Lego маниак - http://www.brickset.com/search/?ownedBy=alezzi1

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Препоръчани и лоши магазини в BRICKLINK
« Отговор #25 -: 29, Септември, 2013, 11:27:09 am »
Искам да включа в препоръчаните магазини Ice Bricks. Снощи направих бърза поръчка, днес частите пристигнаха при мен. Магазинът е в София и доставката е светкавична. Качеството на частите - ОТЛИЧНО!

Васко, успех с новото начинание!  ;)

Неактивен DeMonica

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 593
  • Пол: Мъж
  • Набор: 1982
Re: Препоръчани и лоши магазини в BRICKLINK
« Отговор #26 -: 29, Септември, 2013, 11:34:51 am »
Искам да включа в препоръчаните магазини Ice Bricks. Снощи направих бърза поръчка, днес частите пристигнаха при мен. Магазинът е в София и доставката е светкавична. Качеството на частите - ОТЛИЧНО!

Васко, успех с новото начинание!  ;)

Наистина е супер като цени, благодаря Владо, че го сподели. А някой иска ли да се комбинираме за поръчка, защото не покривам минимума като цена?
Атанас Каприев, гр. София

http://brickset.com/sets/ownedby-DeMonica

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Препоръчани и лоши магазини в BRICKLINK
« Отговор #27 -: 29, Септември, 2013, 04:47:31 pm »
Наистина е супер като цени, благодаря Владо, че го сподели. А някой иска ли да се комбинираме за поръчка, защото не покривам минимума като цена?

Принципно имам още части, които бих взел от там, но преди това искам да си изясня какво значи "pat pend" към описанието на частите - някаква идея?

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Препоръчани и лоши магазини в BRICKLINK
« Отговор #28 -: 29, Септември, 2013, 05:13:08 pm »
Принципно имам още части, които бих взел от там, но преди това искам да си изясня какво значи "pat pend" към описанието на частите - някаква идея?

Лего променя логотата си в течение на времето. Pat pend не съм сигурен кой период обхваща, но е някъде около 80-90г на миналия век. По принцип тези части са леко по-захабени и със следи от употреба, но това е лесно обяснимо предвид старостта им. В доста от случаите, когато са запазени са и по-скъпи. Частите са описани по този начин, защото е добре това да се знае, както и има хора, които търсят именно такива части за автентичност на сетовете им. Надявам се да е ясно вече  :)

Неактивен alex

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 301
  • Пол: Мъж
    • Александър
  • Набор: 1989
Re: Препоръчани и лоши магазини в BRICKLINK
« Отговор #29 -: 30, Септември, 2013, 10:33:10 pm »
Ако някой ще поръчва да ме брой. Нямам профил все още в Брика и няма как да си поръчам от Айс Брикс :(
Освидетелстван Lego маниак - http://www.brickset.com/search/?ownedBy=alezzi1

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Препоръчани и лоши магазини в BRICKLINK
« Отговор #29 -: 30, Септември, 2013, 10:33:10 pm »