Автор Тема: Lego Atlantis  (Прочетена 5117 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Antonio

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 228
    • Антонио Тодоров
  • Набор: 1997
Lego Atlantis
« -: 12, Ноември, 2009, 09:51:00 pm »
Ами нямам търпение, но вижте - http://atlantis.lego.com/ - Атлантис!
« Последна редакция: 12, Ноември, 2009, 10:11:41 pm от vladoniki »

Неактивен man4est

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 58
  • Пол: Мъж
Re:Lego Atlantis
« Отговор #1 -: 18, Януари, 2010, 02:24:48 pm »
Сайта е доста хубав и сетовете не изглеждат зле,жалко че не ходих да гледам аватар  тая година да си жзема един чифт 3д цайси  :D

Неактивен victorcito

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 215
Re:Lego Atlantis
« Отговор #2 -: 18, Януари, 2010, 02:49:56 pm »
Ако има нещо, което да ме дразни в съвременно Лего е именно това - смахнати цветове на блокчетата, шантави елементи, които можеш да използваш само с даден сет. НЕ могат съвременните сетове да се комбинират! Ако вземеш едно ЛЕго Хари Потър, едно Атлантис и един закъм ще имаш ... 50-ина различни цвята, с нюанси и прочее!

Лоша работа - а преди имаше бели, жълти, сини, зелени, червени, сиви, черни, кавяфи и светът беше едно по-добро място :)

Неактивен Plamen1466

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 289
  • Пол: Мъж
Re:Lego Atlantis
« Отговор #3 -: 18, Януари, 2010, 02:56:41 pm »
Еха, най-накрая да съм съгласен с теб :) Не знам дали разгледа колекцията ми, но тя е пълна със модели от серията Ексо-форс и в момента частите о повечето сетове, не мога да ги ползвам почти никъде. Има малко части, с които съм си направил нещо и дори не мога да си сглобя оригиналния сет, защото съм ги ползвал за нещо друго. и така си стоят в кутията  ;D
Пламен Диков

Неактивен victorcito

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 215
Re:Lego Atlantis
« Отговор #4 -: 18, Януари, 2010, 03:09:44 pm »
Мда :)

МОят личен фаворит е Бионикъл - най-тъпото Лего на света, смело го заявявам. Дал съм сигурно хиляда лева за 30-ина робота, които след седмица игра стоят в един кашон разглобени, заедно с остатъци от няколко рицаря ... Мъка :)

Неактивен Plamen1466

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 289
  • Пол: Мъж
Re:Lego Atlantis
« Отговор #5 -: 18, Януари, 2010, 03:27:11 pm »
Я разгледай новите Бен 10. Те са по-зле и от Бионикъл, направо не приличат на лего.
Пламен Диков

Неактивен victorcito

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 215
Re:Lego Atlantis
« Отговор #6 -: 18, Януари, 2010, 03:30:35 pm »
Ужас!

Наистина - това е малка трагедия! Дано серията пропадне бързо вдън земя. Впрочем, като гледам по сайтовете - в ибей стари бионикъл се продават 1:5 спрямо старо лего - като себестойност.

Като се замисля, и и аз имам един чувал бионикъли ... трябва да се отърва от него.

Неактивен man4est

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 58
  • Пол: Мъж
Re:Lego Atlantis
« Отговор #7 -: 18, Януари, 2010, 05:38:30 pm »
Вие да видите тея hero factory по ужасни са и от бен 10

Неактивен Plamen1466

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 289
  • Пол: Мъж
Re:Lego Atlantis
« Отговор #8 -: 18, Януари, 2010, 05:46:26 pm »
Е, за мен надеждата окончателно умря. С умиление ще си спомням добрите стари времена, когато все още съществуваха Лего блокчетата. На къде тръгнаха нещата Бен10, Бионикъл и hero factory са серии, където няма въобще тухлички или плочки. Атлантис, Ексо форс, Хари Потър и Междузвездни войни имат тухлички и плочки, но в много малко количеснво. Е, явно в скоро време наистина тези части, които са символ на ЛЕГО ще изчезнат.
Пламен Диков

Неактивен victorcito

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 215
Re:Lego Atlantis
« Отговор #9 -: 18, Януари, 2010, 06:04:47 pm »
Според мен пазарът ще ги убие тези серии - както става в Белвил преди време, както е с Дупло и досега, както е с Бейсик, както е и с техникс с електромотори - просто това са друг вид играчки за други марки. Лего са двойни тухлички и това е. Bricks - а не изкелифинчени чарколяци без мисъл :)


Неактивен shoker

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 181
Re:Lego Atlantis
« Отговор #10 -: 10, Февруари, 2010, 12:52:12 am »
Абе да ви кажа забелязах как лего систем се обособиха на 2 течения - такива за деца (не бебета - дупло) от 5-12 и такива за по възрастни - 12+. Ето на пример имаме ги Бен 10 еми да ви кажа братовчед ми си ги купи всичките и си умира от кеф. Той е фен и на бионикле. Какво да направиш че им се кефат децата. Така и лего видели пазарната ниша са се наместили. За радост ги има и другите сетове - не си преставям некои дете да си земе Тадж Махал или Милениум фалкона ( тва се само за полудели чичковци и батковци като нас :D). И така аз не виждам кой знае какво лошо в това Лего да си имат такива серий. А за чарколяците... еми аз сам фен на неща който са от сложни части но са систем а не техник. Да си призная техника хич не ме кефат. И за тва се дразних на 2007 Стар Уорс... То беше 50 на 50 техника и система - система беше само отгоре като покривка а скелета от техник...

Неактивен bqlicheren

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 32
    • Ангел Апостолов
  • Набор: 1987
Re:Lego Atlantis
« Отговор #11 -: 16, Февруари, 2010, 11:56:17 am »
Напълно прави сте. Аз като фен на серията "Пирати" не харесвам кой знае колко новия дизайн на преиздадената миналата година серия - липсват големите основни плочи, униформите на войниците също ми се виждат по-шарени, отколкото би трябвало (с изключение на герба горе на фуражките), за пиратите да не говорим. Намръщеният череп ме убива от смях.
Jolly Roger Forever!

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re:Lego Atlantis
« Отговор #11 -: 16, Февруари, 2010, 11:56:17 am »