Автор Тема: Brick fest 2013 в Сердика Център  (Прочетена 9895 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен alex

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 301
  • Пол: Мъж
    • Александър
  • Набор: 1989
Re: Brick fest 2013 в Сердика Център
« Отговор #30 -: 04, Юни, 2013, 08:23:26 pm »
Аз като бях се движиха жълтия влак и червения около модулните къщи ... също и крана ... нооо малко, нещо имаше с кабелите му :D
Освидетелстван Lego маниак - http://www.brickset.com/search/?ownedBy=alezzi1

Неактивен Akeyzerr

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 163
  • Пол: Мъж
    • Ангел Топорчев
Re: Brick fest 2013 в Сердика Център
« Отговор #31 -: 04, Юни, 2013, 11:59:07 pm »
Заповядайте този уйкенд. Ще има кой да отговаря на всички въпроси, а при влаковете и в техник секцята ще има стабилно раздвижване  :)

Неактивен lamqtacufi

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 137
  • Пол: Жена
    • Цветелина Щадлер
Re: Brick fest 2013 в Сердика Център
« Отговор #32 -: 05, Юни, 2013, 01:00:40 am »
НЕВЕРОЯТНО
Този форум уж е за това, а не борса за пластмаса - господа опортюнисти!
Отказвам да участвам в някаква изкуствена общност.
Успех с 'хобито ви'
Добре казано...когато се регистрирах във форума имах съвсем други очаквания, но явно хората не възприемат думата "общност" по този начин...благодарение на Владо и Митко още прелиствам темите и черпя енергия от нещата, които виждам тук...Честно казано очаквах цялата тази пищност на феста да е обърната повече към детската аудитория...няма дупло, примо, куатро, а само стандартно лего.... децата редяха тухличките на къщата, а един младеж ги цензорираше...много малко части имаше отделени за изработване на собствени модели и снимките, които направиха в мое присъствие изобщо не видях във феисбук-страницата им, а нещата, които бяха направили децата около нас бяха впечатляващи...Иначе всичките модели бяха на ниво, направих добра фотосесия... и моите поздравления за машинката с ръката-робот... :)
« Последна редакция: 05, Юни, 2013, 01:02:21 am от lamqtacufi »

Неактивен Martini

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 217
  • Пол: Мъж
    • Мартин Спасов
  • Набор: 1991
Re: Brick fest 2013 в Сердика Център
« Отговор #33 -: 06, Юни, 2013, 01:41:07 am »
От името на главният виновник за феста: :)




Здравейте! Казвам се Борислав Михайлов. Някои от вас ме познават лично, други - може би по nickname от разни форуми - MetroiD. Ambassador съм на Българския LEGO Клуб Lebgo и по презумция се явявам персона нон грата в този форум - нещо, което ми беше напомнено отново преди няколко часа, след като получих моментален бан по IP, защото регистрирах името си (в съответствие с желанията на собственика на форума) и се опитах - безуспешно - да пусна мнение в тази тема.

Може би се досещате, че не проявявам интерес към активно участие в настоящия форум, но желанието ми да коментирам тук е продиктувано от простичкия факт, че гледам на Serdika Brickfest 2013 като на нещо твърде ценно с оглед безумните количества пот, пари и нерви, отишли си безвъзвратно за реализацията му. Тъй като не ми беше дадена възможност да споделя мнението си по нормален начин, се налага да използвам подобни откровено обидни методи, за да споделя с вас своите размисли - но c'est la vie. Предварително използвам за пореден път възможността да благодаря на Марто, че ще помогне думите ми да стигнат до вас, както и успоредно с това да помоля собственика на форума да прояви мъжество, като се въздържи от моментално изтриване на настоящото мнение. Заедно с това, се извинявам за предстоящия въздългичък post - но ако го намерите за отегчителен, просто не четете .

С този коментар нямам абсолютно никакво намерение да споря относно това, колко струва или не струва Брикфестът. Ако изложението не ви харесва, уважавам напълно мнението ви - само ви приканвам да го споделите директно с хората, които направихме този event възможен, а не да отправяте вопли към небитието.

Като споменах "хората, които направихме този event възможен", нека само вметна, че общата бройка участници в Serdika Brickfest 2013 наброява точно 12 - ни повече, ни по-малко. Като интелигентни хора, съм сигурен, че сте в състояние да си представите какво представлява като организация подобно мащабно събитие за такава бройка хора. Имайте го предвид, когато заявявате желанията си за повече МОС-ове; разхождащи се life-size Дарт Вейдъри или наредени хиляди минифигурки на принцеса Лея .

Глупостите настрана, първият извод от изложението, до който води горната бройка, е, че има ли желание - има и начин. Затова намирам за абсолютно ненужни обясненията в тази тема на хора, взимащи активно участие в изложението - нямате нито за какво, нито пред кого да се извинявате. Аз самият мога да седна да пиша тиради какви МОС-ове съм искал / щял да изложа и защо не съм успял да ги завърша навреме - сигурен съм, за това на никого не му пука и само би дало повод за недоволстване. Важното е какво _има_ на етаж -1 в Сердика Център - а то е: най-голямото LEGO изложение, правено някога в България, точка.

Вторият извод е, че истинските LEGO ентусиасти се познават независимо от изкуствено насаждани деления и детски вражди. В организацията и провеждането на изложението много сериозно участие взеха редица хора, които са активни членове единствено на настоящия форум и почти никога не са идвали на срещи на Lebgo. Митко, Мартин и Жоро - дори не съм сигурен за точните им nick-ове тук - са истински пичове, тъй като разбраха за идеята, въодушевиха се и не само донесоха свои модели, но даже останаха с нас по безумни часове на денонощието и помогнаха безкрайно много, за да направят Сердика Брикфест 2013 възможен. Шапки долу за вас, момчета!

Третият извод е, че всичко хубаво става с търпение и постоянство. Да, като бройка (за съжаление) сме малко поради ред причини, но пък поне сме един наистина задружен клуб, който знае какво иска и как да го постигне. Tазгодишният Serdika Brickfest не беше самоцел; той се явява връхна (към момента) точка в постепенното развитие на Българския LEGO Клуб. От малко изложенийце в таванска стая на читалище през 2009 до двуседмичен event в един от най-големите молове, за който през юни 2013 се тръби къде ли не - и всяка една от тези две крайни точки поне за мен лично се явява сбъдната мечта. Първата беше мечтата в България изобщо да съществува LUG, който да извършва дейност и да организира event-и; а втората - този LUG да е способен да създаде наистина сериозно мероприятие. Виждам, че отбелязаният напредък ви кара да искате много повече - което от своя страна може само да ме радва. Гарантирам ви съвсем отговорно, че Brickfest 2014 ще е още по-сериозен и с още много нови неща за гледане.

Набързо да отговоря и на някои от конкретните въпроси - "спонсори" няма; всичко, изложено на Брикфест-а, е дело / собственост на TFOLs / AFOLs от Lebgo (казвам го, тъй като всеки един, участвал в Brickfest 2013, вече е абсолютно неразделна част от Българския LEGO Клуб). По отношение на организационни въпроси, договорености със Сердика Център, рекламна дейност и т.н., надявам се, не очаквате наистина който и да било да ви публикува информация на всеослушание насред нета. Елате и ме питайте, ако живо ви интересува.

По въпроса с "обединяването" за изложения, коментиран по-горе: желанието на всички в Lebgo винаги е било общността на LEGO феновете в България да е единна, обединена и подкрепяща се, особено що се отнася до публични LEGO изяви. Още с първите изложения и конкурси, организирани от Lebgo, покани за участие бяха отправяни винаги и към членовете на този форум - обратната връзка обаче продължава да се губи и до днес - освен в случаите, когато успеем да се видим на живо, когато - както отбелязах и по-горе - крайният ефект е повече от страхотен . От тук нататък навлизаме в деликатния въпрос, породил немалко банове, триенета и т.н., а именно - на какво точно се дължи настоящото неадекватно деление - отговор на който мисля, че никой от нас не може да даде. За да го избегна, само ще отбележа, че вратата винаги остава отворена за всеки един AFOL, който иска да участва в бъдещи изложения и изобщо в дейността на Lebgo.

И за да има освен горните анализи и един конкретен повод за пускането на това мнение - било то и чрез Мартин - позволете ми да поканя всички истински фенове на LEGO на 11. юни между 18:30 и 19:30 в Сердика Център, на етаж -1, при Голямата Ротонда. Тогава със Сердика Център ще организираме коктейл парти по случай финала на Brickfest-a, на което официално ще "представим" къщата от 15-те хиляди тухлички, построена от децата в Сердика Център и ще споделим впечатления от мероприятието. Както може би някои от вас вече знаят, тогава за пръв път в България ще ни гостува и Ян Байер, координатор за LEGO Community-тата в Европа и Азия - сигурен съм, че той ще се зарадва да се срещне с колкото се може повече възрастни фенове на датските тухлички и да обмени информация с нас. Не на последно място - на коктейл партито ще имате възможност и лично да ни споделите от какво не сте доволни; какво искате да се промени / подобри в рамките на следващи изложения - а може би и с какво вие самите бихте допринесли. Надявам се да се видим там!

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Brick fest 2013 в Сердика Център
« Отговор #34 -: 06, Юни, 2013, 08:11:38 am »
и по презумпция се явявам персона нон грата в този форум

Да, знаеш, че е така и то не от днес или вчера. След като аз се явявам такъв в Лебго, съвсем резонно и ти да получаваш същото отношение тук.
« Последна редакция: 06, Юни, 2013, 02:04:16 pm от vladoniki »

Неактивен le60head

  • Нов потребител
  • Публикации: 8
Re: Brick fest 2013 в Сердика Център
« Отговор #35 -: 18, Юни, 2013, 10:42:33 am »
Изложението приключи!

За тези от вас, които не са имали възможност да го посетят, ето галерия със снимки:

https://www.facebook.com/Lebgo/photos_stream

Поздрави на всички, и до следващият път!

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Brick fest 2013 в Сердика Център
« Отговор #35 -: 18, Юни, 2013, 10:42:33 am »