Автор Тема: Нови сетове през 2013г.  (Прочетена 44007 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Re: Нови сетове през 2013г.
« Отговор #30 -: 07, Ноември, 2012, 05:23:21 pm »
Е, ти пък, то голяма част от дъртите феновете (т.нар. AFOL) не си падат по MOC-ове, а предпочитат оригиналните модели. :)
Освен това нарочно слагат във всеки сет по нещо уникално за него, само и само да си го вземеш. Та и да правиш МОС ти трябват сетове. А какъв колекционер си ако не кажеш, че имаш  цялата серия Black Falcons, Imperial armada или Blacktorn.
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
Re: Нови сетове през 2013г.
« Отговор #31 -: 07, Ноември, 2012, 05:24:01 pm »
Е, ти пък, то голяма част от дъртите феновете (т.нар. AFOL) не си падат по MOC-ове, а предпочитат оригиналните модели. :)
Малко се очудих на таз мисла, значи са просто едни колекционерчета?
Да разбирам че като одъртееш мозъчната ти дейност започва да скърца и по-добре само да пазаруваш и редиш във витража.

Е и аз имам няколко (10ина) "вечни" сета, които и децата нямат достъп до тях.
« Последна редакция: 07, Ноември, 2012, 05:29:56 pm от iorun »

Неактивен hooky

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 324
  • Пол: Мъж
    • Николай Алексиев
  • Набор: 88
Re: Нови сетове през 2013г.
« Отговор #32 -: 07, Ноември, 2012, 05:27:15 pm »
Стандартните фабрични сетове вече ми изглеждат "бебешки" и загубих афинитет към тях.

Не мисля, че предпочитанията сред по-големите фенове към "фабричните модели" се дължат на нещо друго, освен на някогашния им копнеж да притежават определени сетове, които по една или друга причина не са можели да си позволят. Аз лично сдобия ли се с някой сет "от каталозите" (сещате се кои имам предвид) почти никога не го пипам. Това не ми пречи разбира се да оценявам и МОК-ове, както и самият аз да си цъкам в ЛДД-то или да си строя с излишните части.

Малко се очудих на таз мисла, значи са просто едни колекционерчета?
Да разбирам че като одъртееш мозъчната ти дейност започва да скърца и по-добре само да пазаруваш и редиш във витража.

Далеч съм от тази мисъл и аз на свой ред съм изненадан, че разбираш така думите ми. Не случайно съм написал "голяма част", а не "всички". Вече обясних защо точно така стоят нещата според мен. ;)
« Последна редакция: 07, Ноември, 2012, 05:30:07 pm от hooky »
Николай Алексиев
Brickset колекция

Неактивен Alkoholiker

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 293
  • Пол: Мъж
    • Стефан Стефанов
  • Набор: 1985
Re: Нови сетове през 2013г.
« Отговор #33 -: 07, Ноември, 2012, 05:31:30 pm »
Цитат
Е, ти пък, то голяма част от дъртите феновете (т.нар. AFOL) не си падат по MOC-ове, а предпочитат оригиналните модели.

Например аз се запалих по оригиналните лего сетове като бях малък, но в момента ми е много по приятно да седна да измисля и направя нещо, защото ще е както аз си го представям ;) Пък и започвайки да правиш MOC-ове и да се чудиш как да направиш това, което искаш, развиваш и мисленето си.

Цитат
Не мисля, че предпочитанията сред по-големите фенове към "фабричните модели" се дължат на нещо друго, освен на някогашния им копнеж да притежават определени сетове, които по една или друга причина не са можели да си позволят. Аз лично сдобия ли се с някой сет "от каталозите" (сещата се кои имам предвид) почти никога не го пипам.

Напълно съм съгласен с горния цитат от менението на hooky. Аз като фен на старите рицарски лега не ги смесвам, а им държа частите разделени по пликчета и кутии, а за MOC-ове си купувам отделно части :)

Неактивен Flankerivo

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 40
  • Пол: Мъж
    • Иво Банчев
  • Набор: 1981
Re: Нови сетове през 2013г.
« Отговор #34 -: 08, Ноември, 2012, 03:31:38 pm »
Явно ни е обща болест, защото пазя сетовете, които ми бяха купувани или сам съм си ги купувал в рамките на 90-те години (когато бях дете) още с кутиите и упътванията/книжките. И дори когато играех с тях, си спомням, че не съм си позволявал да смесвам повече от 2-3-4 сета по време на игра и после преди да приключа с играта изпълнявах процедури по сглабяне и разглабяне на оригиналните сетове с цел проверка за липси/загуба по килими, одеяла и прочие. Това винаги ме е дразнило, защото съм се самоограничавал с тъпата ми схема за опазване на частите, а това подтиска въображението и не ми позволяваше да използвам пълния потенциал на фигурките и елементите. Затова е най-добре да имам една торба с резервни/излишни части, които спокойно да разцъквам (каквато и имам, но за съжаление с не достатъчно части).

Неактивен l-donovan

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 237
  • Пол: Мъж
  • Набор: 85'
Re: Нови сетове през 2013г.
« Отговор #35 -: 08, Ноември, 2012, 05:44:34 pm »
Явно ни е обща болест, защото пазя сетовете, които ми бяха купувани или сам съм си ги купувал в рамките на 90-те години (когато бях дете) още с кутиите и упътванията/книжките. И дори когато играех с тях, си спомням, че не съм си позволявал да смесвам повече от 2-3-4 сета по време на игра и после преди да приключа с играта изпълнявах процедури по сглабяне и разглабяне на оригиналните сетове с цел проверка за липси/загуба по килими, одеяла и прочие. Това винаги ме е дразнило, защото съм се самоограничавал с тъпата ми схема за опазване на частите, а това подтиска въображението и не ми позволяваше да използвам пълния потенциал на фигурките и елементите. Затова е най-добре да имам една торба с резервни/излишни части, които спокойно да разцъквам (каквато и имам, но за съжаление с не достатъчно части).
Моите почти всички сетове са разглобени и частите са сортирани в кутии,защото обичам като започна някой мок всички части  да са ми под ръка.А за останалото аз съм същият-понеже като малък загубих доста части и сега проверям по няколко пъти под,маса покривам ги да ги пазя от слънцето и други щуротии,които са ме обсебили и ми пречат да се отпусна и развихря както се казва ;)
Иван Веселинов Христов
http://brickset.com/search/?OwnedBy=l-donovan

Неактивен SGB

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 124
  • Набор: '86
Re: Нови сетове през 2013г.
« Отговор #36 -: 08, Ноември, 2012, 07:47:10 pm »
Не мисля, че предпочитанията сред по-големите фенове към "фабричните модели" се дължат на нещо друго, освен на някогашния им копнеж да притежават определени сетове, които по една или друга причина не са можели да си позволят. Аз лично сдобия ли се с някой сет "от каталозите" (сещате се кои имам предвид) почти никога не го пипам. Това не ми пречи разбира се да оценявам и МОК-ове, както и самият аз да си цъкам в ЛДД-то или да си строя с излишните части.
Напълно подкрепям това мнение. Като знам някои сетове колко много съм ги искал, просто няма как да тръгна да ги разглобявам или да ги преправям. Последно време ако имам толкова голямо желание за преправяне на някой сет, гледам да си намеря още една бройка от него, за да може единия да бъде в оригиналния си вид, но при цените на сетовете, това не е от най-лесните неща ;D.
P.S. И за да не е съвсем спам, от сетовете в тази тема единственото, които някога бих си взел са костенурките. Не защото сетовете са хубави, даже според мен обратното, а заради фигурките.
« Последна редакция: 08, Ноември, 2012, 07:49:28 pm от SGB »
Благой Миланов
My Sets - http://brickset.com/search/?ownedBy=SGB

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Re: Нови сетове през 2013г.
« Отговор #37 -: 22, Ноември, 2012, 09:02:02 am »
В Brickset се появиха каталожните номера на 5 нови сета от Castle.
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

Неактивен Alkoholiker

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 293
  • Пол: Мъж
    • Стефан Стефанов
  • Набор: 1985
Re: Нови сетове през 2013г.
« Отговор #38 -: 22, Ноември, 2012, 02:09:40 pm »
Цитат
В Brickset се появиха каталожните номера на 5 нови сета от Castle.

Малко повече информация ще дадеш ли, че аз нямам идея къде точно да ги видя? :)

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Нови сетове през 2013г.
« Отговор #39 -: 22, Ноември, 2012, 02:21:59 pm »
Малко повече информация ще дадеш ли, че аз нямам идея къде точно да ги видя? :)

То все още няма почти никаква информация - ЛИНК.

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Re: Нови сетове през 2013г.
« Отговор #40 -: 25, Ноември, 2012, 10:01:46 am »
Новите Space изглеждат обещаващо добре. Като гледам във всеки сет има по едно извънземно, човек и робот и всичките различни - пак фигурки за събиране.
http://www.brickset.com/browse/years/?year=2013&Theme=Space
Първите два Space Swarmer и Swarm Interceptor май отиват в списъка със сетовете за закупуване.
« Последна редакция: 25, Ноември, 2012, 10:06:38 am от IRadev »
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Re: Нови сетове през 2013г.
« Отговор #41 -: 26, Ноември, 2012, 11:46:03 pm »
Series 9 minifigures
http://www.flickr.com/photos/hmillington/8220721417/#
Виждам рицар 100%, съдия или поне бялата накъдрена перука. Има нещо, което ми прилича на гледачка с карти таро. Русалка 100% и кокоши костюм, руса актриса (Монро?), елфка.
« Последна редакция: 26, Ноември, 2012, 11:51:26 pm от IRadev »
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

Неактивен taskbg

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 47
  • Пол: Мъж
    • Стоян Капитанов
  • Набор: 1980
Re: Нови сетове през 2013г.
« Отговор #42 -: 27, Ноември, 2012, 09:14:38 am »
"We have uncovered a list of the upcoming Series 9 Minifigures due to be released at the start of 2013. There are currently no pictures other than a picture of the box, but it is likely some will be revealed soon enough. This series will have silver packaging and have set number 71000.
Alien Trooper
Chicken Suit Guy
Maid Marion
Heroic Knight
Cyclops
Mermaid
Fortune Teller
Dr. Splitz
Roller Derby Girl
Judge
Battle Mech
Caesar
Downtown Cop
Plumber
Waiter
Hollywood Starlet

 
 Unlike previous series, this series appears to have many completely new minifigures, rather then just changed genders."

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Re: Нови сетове през 2013г.
« Отговор #43 -: 27, Ноември, 2012, 10:19:46 am »
То било циклоп (зеленото с бухалката.) Поне познах за съдията и актрисата. Елфката се оказа лейди Мериан. Цезар е приятна изненада. Мек-а явно го пробутват покрай новата космическа серия.
Досега си харесвах 2-3 фигурки от серия, но с тази направо избиват рибата. Нови снимки - другия понеделник (може би)
От днес сетовете от Хобитът са по магазините в САЩ, Канада и кралството.
« Последна редакция: 27, Ноември, 2012, 10:37:50 am от IRadev »
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

Неактивен Emperor

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 140
  • Пол: Мъж
  • Incredible mastery of the Dark Side of the Force!
    • Борислав Илиев
  • Набор: 1989
Re: Нови сетове през 2013г.
« Отговор #44 -: 27, Ноември, 2012, 01:29:57 pm »
Нов сет и от серията STAR WARS:

LEGO 75014 - Битва на планете Хот
Отправляйся вместе с Люком Скайуокером на покрытую льдом планету Хот на его снеговом спидере! Берегись траншей командного центра с Командиром Риканом и поймай Имперских пилотов снеговых спидеров, атакующих силы обороны повстанцев. Стреляй из башенной пушки! Помоги Повстанцам победить силы Галактической Империи в битве за планету Хот из фильма «Звёздные войны: Эпизод V. Империя наносит ответный удар»! В набор входят 5 минифигурок с разнообразным оружием и аксессуарами: Люк Скайуокер в одежде для снегового спидера, Генерал Рикан, повстанец-пехотинец с планеты Хот и 2 пилота снеговых спидеров.

Останови атаку сил Империи с помощью Люка Скайуокера и его снегового спидера!

Помоги Командиру Рикану и Люку Скайуокеру на снеговом спидере защитить силы обороны повстанцев от имперских снежных пехотинцев!

В набор входят 5 минифигурок с разнообразным оружием и аксессуарами: Люк Скайуокер в одежде для снегового спидера, Генерал Рикан, повстанец-пехотинец с планеты Хот и 2 пилота снеговых спидеров Особенности: снеговой спидер, спидер-цикл, бластер E-Web, зонд-дроид сил Империи, башенная пушка, командный центр, траншея и таунат Снеговой спидер оснащён открывающейся кабиной и буксирным крюком с тросом Башенная пушка может стрелять В набор входят 6 единиц оружия: световой меч, бластерный пистолет, 2 бластера и 2 бластерных винтовки Аксессуары: лопата, кирка и ветроуказатель Отрази атаку сил Империи! Выпусти снаряды! Размеры снегового спидера: высота более 6 см, длина 18 см, ширина 13 см Размеры траншеи: длина более 20 см, ширина 11 см, высота 10 см




And another couple of upcoming Lego Star Wars books, one for "Attack of the Clones" and one for "Revenge of the Sith":


New upcoming Lego Star Wars book, titled "Yoda's Chronicles". Will also include a exclusive-mini-figure, probably something from either Attack of the Clones or Revenge of the Sith.
« Последна редакция: 27, Ноември, 2012, 01:36:51 pm от Emperor »
LEGO Star Wars collector!

"The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural."
―Supreme Chancellor Palpatine

"Why, Master Yoda, what a delightful surprise! Welcome! Let me be the first to wish you Happy Empire Day!"
―Palpatine, to Yoda

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Нови сетове през 2013г.
« Отговор #44 -: 27, Ноември, 2012, 01:29:57 pm »