Автор Тема: Покупка на Lepin конструктор - откъде?  (Прочетена 9871 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jaxx

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 11
  • Пол: Мъж
    • Милен Иванов
  • Набор: 1980
Покупка на Lepin конструктор - откъде?
« -: 27, Август, 2018, 11:44:47 am »
Здравейте
Бих искал да пробвам конструктор на Лепин. Има ли откъде в България да се купуват такива конструктори?
Ако пазарувате онлайн (примерно aliexpress) има ли конкретни търговци които бихте препоръчали, които са най-коректни и доставят най-бързо? Има ли възможност да се поръчва до България с безплатна доставка през DHL или нещо подобно, което не изисква 30-40 дни чакане?

Благодаря

Неактивен mnachevg

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 366
  • Пол: Мъж
Re: Покупка на Lepin конструктор - откъде?
« Отговор #1 -: 27, Август, 2018, 12:04:08 pm »
За доставка от Китай с DHL ще платиш 4 пъти конструктора.  :)
В OLX е пълно с обяви за Менте Лего, както и на Илиенци съм виждал доста.
Но ако търсиш нещо много конкретно си остава Ali-то...

Аз лично съм много предубеден към тези продукти...
« Последна редакция: 27, Август, 2018, 12:07:05 pm от mnachevg »

Неактивен javor

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 153
  • Пол: Мъж
    • Явор Шиков
  • Набор: 1982
Re: Покупка на Lepin конструктор - откъде?
« Отговор #2 -: 27, Август, 2018, 12:38:49 pm »
Аз лично съм поръчвал Lepin от Aliexpress. Няма нищо общо с "Менте Лего" от Илиенци. Качеството на тухлите е много добро. Единствено някои минифигурки не са особено качествени. Има един основен проблем с поръчването от Китай обаче - трябва да се разбереш с китаеца да обяви цена по-малко от 15 евро. Тогава би трябвало нещото да ти пристигне без проблем и с пощата, и с DHL, стига да не се заяде някой за очевидно несъответствие в цената (поръчал си нещо огромно за уж 15 евро). Ако тръгнеш да го освобождаваш от митница на реалната цена, на която си го купил, се приготви да платиш 20% ДДС. Ако е с DHL и не си в София ще ти вземат и 24 лева за транзит до митническо бюро по избор в страната. Освен това си има и ходене по мъките...

При мен 3 поръчки на Lepin за предната Коледа се наложи да ги отработя по 3 различни начина  :D Един 10210 Imperial Flagship дойде с DHL с обявена реална цена и с цялото освобождаване от митницата ми излезе към 130 лева, което на фона на цена в Бриклинк от минимум 850 лева си е ОК, а качеството е супер. Освен това зарадвах две хлапета с по един Millenium Falcon за по 75 лева с доставката (единия дойде с DHL, а другия по пощата, но и двата не минаваха митница). На хлапетата грам не им дремеше, че на пъпките не пише Lego, а пак качеството на тухлите не отстъпваше с много на оригинала.

Иначе предпочитан магазин от Aliexpress нямам. Поръчвал съм от тези, на които ми излиза най-изгодно. Поръчвал съм си релси, минифигурки от Хари Потър пак за децата, защото не мога да им обясня, че Луна Лъвгуд струва 40 лева само една фигурка и всякакви други дреболии. Някои са с добро качество, други с не толкова, но като цяло са съвсем ок и са далеч от най-долнопробните имитации на Лего (например като тия лайна, които се продават в Билла в момента).
Явор Шиков, гр. Ямбол
http://brickset.com/search/?OwnedBy=jshikov

Неактивен DeMonica

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 593
  • Пол: Мъж
  • Набор: 1982
Re: Покупка на Lepin конструктор - откъде?
« Отговор #3 -: 27, Август, 2018, 02:04:21 pm »
Престраших се пролетта да поръчам един детективски офис на Lepin от Али-то. Магазина беше много точен, дойде бързо, доставката беше безплатна. По тогавашния курс ми излезе малко над 100 лв. за нов при цена на оригинала - минимум 300 втора употреба. Преди да го поръчам направих малко проучване за марката, оказа се че те са най-близо до оригинала, като качество на платмасата, точни цветове и т.н.
Това, което дойде, надмина и най-големите ми очаквания. Перфектно качество на пластмасата, нямаше "косъмчета" от калъпите, разминаване или криви тухли. Цветовете - едно към едно. Сглобката е по-здрава от днешното лего, с неговите разпадащи се модели, уж направени за да са по лесни за децата. Има какво да се желае от прозрачните части - Lepin не си правят много труда да ги пакетират отделно и имаше няколко драскотини, но нищо ужасно. Принтовете също бяха доста добри.
Иначе казано, за голям и скъп сет, който не можете да си позволите в оригинал - определено си заслужава. Трябва обаче да се внимава, не всеки магазин, обявил, че продава Lepin, го прави.  Докато проучвах, попаднах на доста такива случаи, в които човека беше получил някаква друга марка. След известно дебнене попаднах на един магазин с много продажби и почти изцяло позитивен фийдбек. Ако имаш интерес ми пиши - ще ти изпратя името му. 
Атанас Каприев, гр. София

http://brickset.com/sets/ownedby-DeMonica

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Покупка на Lepin конструктор - откъде?
« Отговор #4 -: 27, Август, 2018, 02:06:40 pm »
Иначе предпочитан магазин от Aliexpress нямам. Поръчвал съм от тези, на които ми излиза най-изгодно. Поръчвал съм си релси, минифигурки от Хари Потър пак за децата, защото не мога да им обясня, че Луна Лъвгуд струва 40 лева само една фигурка и всякакви други дреболии.

Какви релси :) Дай инфо

Неактивен javor

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 153
  • Пол: Мъж
    • Явор Шиков
  • Набор: 1982
Re: Покупка на Lepin конструктор - откъде?
« Отговор #5 -: 27, Август, 2018, 08:29:31 pm »
Какви релси :) Дай инфо
Прави релси по 1$ бройката с безплатна доставка. Така като си гледам историята на поръчките съм поръчвал на два пъти по 15 броя. Само че сега точно такива оферти не намирам (по 5 бройки на лот). Сега виждам по 50 и 100 броя. Излизат доста по-евтино от 1$, но става по-скъпа поръчка и влизат правилата за митницата и избягването ѝ  ;)
Явор Шиков, гр. Ямбол
http://brickset.com/search/?OwnedBy=jshikov

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Покупка на Lepin конструктор - откъде?
« Отговор #6 -: 27, Август, 2018, 08:48:48 pm »
Мерси !

Неактивен HarryTO

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 179
  • Пол: Мъж
    • Християн Иванов
  • Набор: 1984
Re: Покупка на Lepin конструктор - откъде?
« Отговор #7 -: 28, Август, 2018, 12:26:49 am »
За релси ако има оферта, бих участвал :-)

Неактивен jaxx

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 11
  • Пол: Мъж
    • Милен Иванов
  • Набор: 1980
Re: Покупка на Lepin конструктор - откъде?
« Отговор #8 -: 28, Август, 2018, 09:20:48 am »
Съвместими ли са частите на Лего и Лепин?
В случай че липсват някакви части в поръчката, могат ли да се поръчат само те оригинални от някой сайт продаващ индивидуални парченца лего?

Неактивен javor

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 153
  • Пол: Мъж
    • Явор Шиков
  • Набор: 1982
Re: Покупка на Lepin конструктор - откъде?
« Отговор #9 -: 28, Август, 2018, 09:21:45 am »
Да, напълно съвместими са.
Явор Шиков, гр. Ямбол
http://brickset.com/search/?OwnedBy=jshikov

Неактивен Ванка

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 110
  • Пол: Мъж
    • Иван Йорданов
  • Набор: 1999
Re: Покупка на Lepin конструктор - откъде?
« Отговор #10 -: 28, Август, 2018, 08:30:55 pm »
Не знам на какво са попадали хората от форума, които са купували Лепин, но доколкото знам често се случва да липсват части или да има сбъркани цветове.

Неактивен GTS

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 254
  • Пол: Мъж
    • Георги Костадинов
  • Набор: 1989
Re: Покупка на Lepin конструктор - откъде?
« Отговор #11 -: 29, Август, 2018, 10:53:31 am »
Аз си взех от aliexpress - сортирано по поръчки и оценки - 42011 - камион/състезателна кола.
Оплакването ми е че някои части влизаха по-трудно, други бяха хлабави и трябваше да мислиш къде е декоративно и къде структурно значима дадена част.
Особено за Х греда 2х1 - тези бяха малко зле.

Technic ГРЕДИТЕ СА 100% ок. Там няма разминавания, но осите са малко странни.
Пиновете се разминават с една идея в толерансите - някои искат повече убеждение, други влизат супер лесно.
Добър източник на редки цветове джанти и/ли панели.
23$ за 42011 си е ок за топване на крачето в имитациите.
Ако ще стои за прахосъбирачка и няма да се пипа повече - разликата в парите е оправдана. Особено за Star Wars...

Виждал съм обаче нинджаго копия които се разпадаха на 2. И деца си играеха с тях. Това беше трагично. За постоянна игра не ги препоръчвам.
Моите алтернативни модели -> https://rebrickable.com/users/kostq/mocs/
Галерия към тях -> https://bricksafe.com/pages/kostq

Неактивен jaxx

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 11
  • Пол: Мъж
    • Милен Иванов
  • Набор: 1980
Re: Покупка на Lepin конструктор - откъде?
« Отговор #12 -: 30, Август, 2018, 12:17:51 am »
Има един основен проблем с поръчването от Китай обаче - трябва да се разбереш с китаеца да обяви цена по-малко от 15 евро. Тогава би трябвало нещото да ти пристигне без проблем и с пощата, и с DHL, стига да не се заяде някой за очевидно несъответствие в цената (поръчал си нещо огромно за уж 15 евро). Ако тръгнеш да го освобождаваш от митница на реалната цена, на която си го купил, се приготви да платиш 20%

Значи ако са написали под 15 евро, може дори през DHL да не ти поискат ДДС?

Неактивен javor

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 153
  • Пол: Мъж
    • Явор Шиков
  • Набор: 1982
Re: Покупка на Lepin конструктор - откъде?
« Отговор #13 -: 30, Август, 2018, 09:29:50 am »
Ако са написали под 15 евро е по-вероятно през DHL да не ти поискат ДДС. През пощите може да решат да го оставят все пак на митницата да ти изискват Paypal разпечатки и прочие. Докато DHL мисля, че са по-склонни да си затварят очите и да ги прекарват нещата само по това, което е написал продавача.
Явор Шиков, гр. Ямбол
http://brickset.com/search/?OwnedBy=jshikov

Неактивен todordenov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 150
  • Пол: Мъж
  • LEGO...
    • Тодор Денов
  • Набор: 1980
Re: Покупка на Lepin конструктор - откъде?
« Отговор #14 -: 30, Август, 2018, 10:44:54 am »
Последната ми поръчка от Алито беше на стойност около 240 долара и тежеше 12 кг. Доставиха го с DHL без никакъв проблем.  ;) Естествено, че на кашона пишеше 15 долара  :D :D :D

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Покупка на Lepin конструктор - откъде?
« Отговор #14 -: 30, Август, 2018, 10:44:54 am »