Автор Тема: Некоректен продавач  (Прочетена 2937 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Некоректен продавач
« -: 16, Март, 2022, 09:43:22 pm »
Радвам се че колегата е доволен, но при мен нещата се случиха точно обратно, като стечение на обстоятелствата, явно нямам късмет.

Смятам подадената обява за некоректна, а Наско, съжалявам другарю, но се опитах неколкократно да ти дам шанс да оправим работата, като ти върна сета, който ми прати, а именно 7636: Combine Harvester – сета закупих за супер цената от 90 лв. до тук супер, питах в лична комуникация дали всичко му е наред, стикерите са налични, частите изрядни, получих сета разглобен, и в офиса на куриера нямаше как да установя какво е реалното положение на стикерите и частите, а и честно казано не съм очаквал да има проблеми. В крайна сметка в сета се установиха:
1.   Спукана част и части със следи от зъби
2.   Мръсни части, не знам изцапани с какво
3.   Части които не са оригинални, поради което не си стоят на местата и падат – в комуникацията в последствие разбрах, че сета е бил взет от предишен собственик с части менте, които са били подменяни с оригинални, явно тези са останали.
4.   Стикери, в състояние в което е по-добре да ги няма, криво залепени, повредени, скъсани, разпадащи се – всичкото го има на снимки, състоянието им е такова, че не подлежат на прелепване.

Може да се прегледат в този албум - https://www.flickr.com/gp/189083431@N05/491f1j


Във връзка с горните изразих желанието си да върна сета и да ми бъде възстановена сумата, след излишно продължителна за мен комуникация ми се предложиха 15 лв. компенсация за нови стикери – реплика (оригиналните струват 30-40 лв.). Това не ме удовлетворява и поради тази причина продължавам да искам да върна сета, а сумата ми да бъде възстановена. Тази опция ми я отказна от Наско. Което ме кара и да пиша настоящото публично съобщение, след като личната и дипломатична кореспонденция няма да доведе до нищо, поне да се знае и от другите потребители, за да си го имат предвид. А 15-те лева си ги задръж, пари си имам и то достатъчно, не ми е за парите човеко, а за отношението.

Цитат от личната ни комуникация -
vladunov: „Сега и аз да обобщя, отказваш да си приемеш сета и да ми възстановиш сумата така ли ? Или взимам 10те кинта дето ми предлагаш или това е?“ (в този момент все още ми се предлагат 10 лв компенсация)
DeMonica : „За да отговоря на последния ти въпрос - да, това крайното ми предложение. То покрива изцяло разходите по нови стикери, които изглежда са нещото, което най-много те фрустрира.“ – тук вече сумата за компенсация е 15 лева за да не остане неразбрано.
Цялата комуникация с Наско я пазя, при нужда ще я публикувам, в не редактиран вариант."
vladunov: „Привет, Наско, Държа да ти върна сета и да ми възстановиш средствата за него. Как може да го организираме? По-практично от това не мога да предложа."
DeMonica : „Здравей колега, за съжаление не мога се съобразя с желанието ти.
Предложих ти адекватка компенсация, която да покрие 100% от цената на стикерите, от които се оплакваш. Това предложение все още е в сила."

Втори момент е свързан със сета 7990 – бетонобъркачката, хронологически събитията там се случват преди тези за комбайна – май трябваше още там да ми светне лампата ама... За този сет питах и исках да го взема заедно с комбайна. Друг колега беше го запазил, но се отказа, от него, направих си труда да питам колегата, защо се е отказал – до този момент твърдението ти Наско, беше че всичко си му е ок на въпросния сет, освен липсващите стикери, с което нямам проблем, щом го и знам. Оказа се че една част е сменена, за което ми каза след като директно го попитах има ли сменени части, защото вече знаех това - частта струва 20+ лв за да се набави, това не е упоменато в обявата, след като се установи това разминаване в инвентара писах и на Наско да си коригира обявата, за да не се подведе някой, както аз щях да направя, което и към момента не е сторил, което също смятам за некоректно.

Като заключение, ако някой колега си го хареса комбайна в това състояние, и с гореописаните обстоятелства за сумата от 90 лв.+ доставка, както и аз съм го получил, мога директно да му го препратя, а съм и издействал, Наско да прати на въпросния желаещ 15 лв за нови стикери - реплика.  :)
« Последна редакция: 16, Март, 2022, 10:04:42 pm от vladunov »

Неактивен hooky

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 324
  • Пол: Мъж
    • Николай Алексиев
  • Набор: 88
Re: Некоректен продавач
« Отговор #1 -: 16, Март, 2022, 10:38:16 pm »
Позволявам си да коментирам, въпреки че не сме чули позицията на Атанас. Да откажеш обаче да си приемеш сет, ако купувачът не е доволен (независимо по каква причина) е изключително грозно и не прави чест на продавача. Особено когато той явно е напълно наясно с проблемите с частите...

ПС Вече прочетох поста на Атанас и прикачената кореспонденция. Очевидно е, че Атанас не е подвел Владо нарочно. Но просто не мога да проумея как приемането на сета обратно не е вариант?! И още нещо - ако бяха спазени правилата на раздела - по-конкретно за реални снимки - може би една идея щеше да е по-малко вероятно някой да се подведе.
« Последна редакция: 16, Март, 2022, 10:55:04 pm от hooky »
Николай Алексиев
Brickset колекция

Неактивен DeMonica

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 593
  • Пол: Мъж
  • Набор: 1982
Re: Некоректен продавач
« Отговор #2 -: 16, Март, 2022, 10:41:25 pm »
При такова изложение на фактите, за мен ще е предизвикателство да защитя позицията си. Затова не ми се иска да се увличам в напоителни коментари, а бих помоли, който проявява интерес към този случай да се запознае с цялата нередактирана кореспонденция, която ще прикача като файл. Умишлено съм пропуснал няколко съобщения, в които се уточнява доставката. Ако след това имате въпроси, ще се радвам да отговоря.
Атанас Каприев, гр. София

http://brickset.com/sets/ownedby-DeMonica

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: Некоректен продавач
« Отговор #3 -: 16, Март, 2022, 11:47:43 pm »
Ок, както и аз самия предложих, публикувам абсолютно цялата кореспонденция, от момента в който съм писал и в настоящата тема, без данни за трети лица и лични данни отвъд видимите към момента.



Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Некоректен продавач
« Отговор #4 -: 17, Март, 2022, 05:39:57 am »
Позволявам си да коментирам, въпреки че не сме чули позицията на Атанас. Да откажеш обаче да си приемеш сет, ако купувачът не е доволен (независимо по каква причина) е изключително грозно и не прави чест на продавача. Особено когато той явно е напълно наясно с проблемите с частите...

ПС Вече прочетох поста на Атанас и прикачената кореспонденция. Очевидно е, че Атанас не е подвел Владо нарочно. Но просто не мога да проумея как приемането на сета обратно не е вариант?! И още нещо - ако бяха спазени правилата на раздела - по-конкретно за реални снимки - може би една идея щеше да е по-малко вероятно някой да се подведе.

+1!

A за щастлив и коректен завършек, Наско, вземи си сета обратно и върни парите.
Приведи темата във приемлив вид!

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Некоректен продавач
« Отговор #5 -: 17, Март, 2022, 04:11:48 pm »
Разбрахте ли се?

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: Некоректен продавач
« Отговор #6 -: 17, Март, 2022, 04:34:21 pm »
Все още Наско не се е свързал с мен, предполагам скоро ще го стори, виждам че вече е премахнал от темата споменатите от мен сетове.
« Последна редакция: 17, Март, 2022, 04:36:54 pm от vladunov »

Неактивен DeMonica

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 593
  • Пол: Мъж
  • Набор: 1982
Re: Некоректен продавач
« Отговор #7 -: 17, Март, 2022, 07:31:53 pm »
Наистина ще се опитам да съм кратък:

В обявата сета беше описан в много добро състояние, като изрично бях посочил, че аз не съм първи собственик. Заставам изцяло зад написаното, по-долу ще поясня защо. Докато не го взе от мен никъде не сме обсъждали стикерите конкретно. Не съм използвал и думата „изрядно“, това бе въпрос на колегата, на който аз отговорих с „Да“ без да предполагам, че според него това означава едва ли не ново. Това е сет на 13 години, аз не съм първи собственик, абсурдно е да се очаква да изглежда все едно сега е изваден от кутията.

След това той се свърза с мен с оплакване за многобройни дефектни части и стикери в отчайващо състояние. Тъй като вечерта преди да изпратя сета го бях сортирал за липси и не си спомням такива страхотии, го помолих за снимки. Междувременно колегата настояваше за покриване на разходите за чисто нови стикери, като сумата първоначално беше 30 лв., а след това скочи на 40 лв.

В крайна сметка получих снимките само на частите (тези на стикерите ги видях снощи, заедно с всички вас). На тях имаше точно 6 (шест) части: две повредени, две неоригинални и две изцапани с нещо, което прилича на пластелин. Поднесох извиненията си за неудобството и му предложих 10лв. за покриване на частите. Предложението ми беше категорично отказано, колегата каза че не желае нито да му изпратя заместители на частите, нито гореспомената сума.

Скоро стана ясно, че основния проблем за него са стикерите. За пореден път подчертах, че не аз съм ги полагал, нито пък съм ги размествал. Това е състоянието, в което бяха когато закупих сета. Давам си сметка, че това е субективно за всеки, но на снимките аз поне не видях такова кошмарно състояние, явно прага ми на поносимост е по-нисък.

Като последно предложение и понеже колегата отказа категорично парите за частите, му предложих 15 лв., които покриваха поръчката на нови стикери от ebay заедно с доставката. По всяка вероятност те не са оригинални, но аз съм използвал такива и мога със сигурност да твърдя, че качеството им не се различава от другите.
Това предложение също беше отхвърлено, като на този етап купувача вече настояваше, че единственото решение, което го устройва е да върне сета и да му възстановя сумата за него плюс транспортните разходи.

Нека ви обърна внимание, че сета е продаден на цена с 30% по ниска от най-евтината в bricklink. Съдържа 360 части, от които под въпрос са 6. Стикерите са налични, а оценката за състоянието им е крайно субективна.

Смятам, че се постарах да намеря компромисно решение, което да удовлетворява и двете страни, така че не намирам изискването за връщане на сета на базата на шест части и разместени стикери за адекватно решение.

Предложението ми към купувача все още е валидно.

П.П. Не успях да съм кратък 😊
 

Атанас Каприев, гр. София

http://brickset.com/sets/ownedby-DeMonica

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Некоректен продавач
« Отговор #8 -: 17, Март, 2022, 07:38:59 pm »
Наистина ще се опитам да съм кратък:

В обявата сета беше описан в много добро състояние, като изрично бях посочил, че аз не съм първи собственик. Заставам изцяло зад написаното, по-долу ще поясня защо. Докато не го взе от мен никъде не сме обсъждали стикерите конкретно. Не съм използвал и думата „изрядно“, това бе въпрос на колегата, на който аз отговорих с „Да“ без да предполагам, че според него това означава едва ли не ново. Това е сет на 13 години, аз не съм първи собственик, абсурдно е да се очаква да изглежда все едно сега е изваден от кутията.

След това той се свърза с мен с оплакване за многобройни дефектни части и стикери в отчайващо състояние. Тъй като вечерта преди да изпратя сета го бях сортирал за липси и не си спомням такива страхотии, го помолих за снимки. Междувременно колегата настояваше за покриване на разходите за чисто нови стикери, като сумата първоначално беше 30 лв., а след това скочи на 40 лв.

В крайна сметка получих снимките само на частите (тези на стикерите ги видях снощи, заедно с всички вас). На тях имаше точно 6 (шест) части: две повредени, две неоригинални и две изцапани с нещо, което прилича на пластелин. Поднесох извиненията си за неудобството и му предложих 10лв. за покриване на частите. Предложението ми беше категорично отказано, колегата каза че не желае нито да му изпратя заместители на частите, нито гореспомената сума.

Скоро стана ясно, че основния проблем за него са стикерите. За пореден път подчертах, че не аз съм ги полагал, нито пък съм ги размествал. Това е състоянието, в което бяха когато закупих сета. Давам си сметка, че това е субективно за всеки, но на снимките аз поне не видях такова кошмарно състояние, явно прага ми на поносимост е по-нисък.

Като последно предложение и понеже колегата отказа категорично парите за частите, му предложих 15 лв., които покриваха поръчката на нови стикери от ebay заедно с доставката. По всяка вероятност те не са оригинални, но аз съм използвал такива и мога със сигурност да твърдя, че качеството им не се различава от другите.
Това предложение също беше отхвърлено, като на този етап купувача вече настояваше, че единственото решение, което го устройва е да върне сета и да му възстановя сумата за него плюс транспортните разходи.

Нека ви обърна внимание, че сета е продаден на цена с 30% по ниска от най-евтината в bricklink. Съдържа 360 части, от които под въпрос са 6. Стикерите са налични, а оценката за състоянието им е крайно субективна.

Смятам, че се постарах да намеря компромисно решение, което да удовлетворява и двете страни, така че не намирам изискването за връщане на сета на базата на шест части и разместени стикери за адекватно решение.

Предложението ми към купувача все още е валидно.

П.П. Не успях да съм кратък 😊

Бла-бла-бла. Къде е проблемът да ти върне сета и да му върнеш парите? Толкова просто решение. Не е нужно да има причина, след като си купил нещо, да го върнеш, при положение, че е в същото състояние, като при покупката, нито е минало много време. Пак питам - къде е проблемът? Всичко описано до тук говори за абсолютно осъзната ИЗМАМА от твоя страна!!!

Срам ме е от хора като теб!

Неактивен bee_curtain

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 628
  • Пол: Мъж
    • Боян Илиев
  • Набор: 1984
Re: Некоректен продавач
« Отговор #9 -: 17, Март, 2022, 07:50:06 pm »
Тук малко като в детската градина стана. Защо просто не си върнеш сета и не потърсиш друг купувач? Толкова ли са жизнено важни тези пари?? Съвсем нормално е поне хората във форума да си помагаме.

Неактивен DeMonica

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 593
  • Пол: Мъж
  • Набор: 1982
Re: Некоректен продавач
« Отговор #10 -: 17, Март, 2022, 07:54:34 pm »
По същата логика мога да попитам защо купувачът не иска да приеме моето предложение? То покрива разходите по неговите забележки.

Давам си сметка, че решението ми е непопулярно, но стоя зад него.

Атанас Каприев, гр. София

http://brickset.com/sets/ownedby-DeMonica

Неактивен OneOfAll

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 162
  • Пол: Мъж
  • I AM ME
    • Александър Мищенков
    • BricksLog
  • Набор: 1987
Re: Некоректен продавач
« Отговор #11 -: 17, Март, 2022, 09:52:29 pm »
Наско, това според теб добре залепени стикери ли са ? Не мисля, че ти си държиш така стикерите на твоите сетове.

https://www.flickr.com/photos/189083431@N05/51941629731/in/album-72177720297395188/ https://www.flickr.com/photos/189083431@N05/51941949669/in/album-72177720297395188/

Аз мога да предложа и друг вариант. Щом не иска vladunov стикери, които не са от LEGO, които дори може да са ултра мега по яки оригиналните и никога няма да се разпелят защо не му набавиш частите със залепени стикери ? Както се вика всеки луд с номера си, едни дават много пари за фигурки други пък искат всичко да им е оригинално дори да не се забелязва, а други правят големи модели и режат брикове с макетно ножче и ги пръскат със спрей. Всички сме с различни отклонения.

Аз също не разбирам какъв е проблемът за връщане и да си го пуснеш със снимки с тези стикери и някой да го вземе, който не са му толкова важни те или просто да ги разкара като го вземе.
It's a new era. No rules, no destiny. Just utter and complete freedom.


Неактивен hooky

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 324
  • Пол: Мъж
    • Николай Алексиев
  • Набор: 88
Re: Некоректен продавач
« Отговор #12 -: 18, Март, 2022, 12:12:18 am »
Атанас, приеми сета обратно и върни парите. Това е единственото решение. Иначе изглежда, че логиката ти е "кьорав карти не играе". Поведението ти е много грозно, не ти прави чест.
Николай Алексиев
Brickset колекция

Неактивен COBATA

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 83
  • Пол: Мъж
    • Лъчезар Драгнев
  • Набор: 1977
Re: Некоректен продавач
« Отговор #13 -: 18, Март, 2022, 12:19:14 am »
Атанас, приеми сета обратно и върни парите. Това е единственото решение. Иначе изглежда, че логиката ти е "кьорав карти не играе". Поведението ти е много грозно, не ти прави чест.

100% Подкрепям!!!
Върни парите.

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: Некоректен продавач
« Отговор #14 -: 19, Март, 2022, 10:20:35 am »
Колеги не се излагайте, тук се броим на пръсти останали, а сега и да се минаваме един друг за смешни работи.
Нека и двамата направят по ''крачка назад'' и да намерят комромисен вариант. То е ясно , че за следващ път и двамата ще са по внимателни.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Некоректен продавач
« Отговор #14 -: 19, Март, 2022, 10:20:35 am »