Автор Тема: REVIEW: и MOD: Lego Technic 42095: Remote-Controlled Stunt Racer  (Прочетена 9405 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
REVIEW: и MOD: Lego Technic 42095: Remote-Controlled Stunt Racer
« -: 09, Януари, 2019, 07:42:03 pm »
Lego Technic 42095: Remote-Controlled Stunt Racer
Година: 2019 г.
Части: 324 бр.
Цена: около 170 лв.
Съотношение цена/части: 0,53 лв./бр.

Един сет, който си заслужава! Сигурен съм, че ще запали много хора, подобно на 42065 RC Tracked Racer.

Кутията отпред. Power Functions - приемник, дистанционно, кутия за батерии и мотори


Кутията отзад.


Съдържанието на кутията - инструкция, стикери и няколко торби с части.


Изключително богат набот от PF елементи, предвид 324-те части на сета.


Всички части.


Най-интересните 2 части - нови колела за верига с 40% по-големи от старите: 7 пъпки в диаметър, срещу едва 5 на старите. Това са и частите, заради които купих сета.


Екстра частите.


Нищо кой знае какво като визия - на снимка с лепенките изглежда значително по-добре, но аз няма да сложа лепенките. Конструкцията е малка и куха. Идеята е теглото да е възможно най-малко, за да постига висока скорост.


Задницата е леко грозновата. Малките колелца опират в земята, когато при рязко тръгване се изправи на задните си колела - много добре "вирка" предница. Мисля, че с по-големи колела, евентуално и с гуми, ще е по-добре (идея за модификация).


Отдолу си личи кухата конструкция и се виждат мощните L мотори, които доставят невероятен въртящ момент на модела.


Най-интересната част от целия сет! Зъбните предавки (16 зъба към 16 зъба), които доставят въртящия момент от мотора към колелата. Тези предавки съвсем лесно могат да бъдат заменени с 20 зъба към 12 зъба, за да повишим скоростта (въртящият момент ще падне). Или 12 зъба към 20 за повече мощност и по-ниска скорост. Обезателно ще си поиграя!




Видео:



Сетът и богатият инвентар дават изключително много възможности за модификации и измисляне на изцяло нови творения. Сетът разполага с пълен набор електрически елементи за направата на какви ли не моторизирани и дистанционно управлями творения. Новите големи колела за верига са най-ценната част тук.
Играта с тази умопомрачително бърза играчка е зарибяваща. Дисбалансът, който е постигнат е приятен, макар че управлението е леко трудно.

Б-моделът също изглежда добре. Много по-стабилен е от основния модел и е по-бавен, което го прави по-лесно управляем. От друга страна смяната на предните със задните колела, ще даде с 40% по-висока скорост, заради по-големия им диаметър - отново има много възможности за модификации.

:)
« Последна редакция: 03, Март, 2019, 10:41:19 am от vladoniki »

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: REVIEW: Lego Technic 42095: Remote-Controlled Stunt Racer
« Отговор #1 -: 09, Януари, 2019, 09:32:33 pm »
Браво Владо, честито.
Ще взема и аз един май.

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: REVIEW: Lego Technic 42095: Remote-Controlled Stunt Racer
« Отговор #2 -: 09, Януари, 2019, 11:03:27 pm »
 Мда визуално е като бръмбар,42065 е по състезателно излъчващ,но заради частите ще го вземам и аз,нямам Л-ки а и наистина най-важен набор са новите колела с които се постига и по високата скорост,гледах клип с Б-модела на който електромоторите задвижват малките колела отпред и скороста е ниска...добро ревю,чакаме модификации  :)

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: Lego Technic 42095: Remote-Controlled Stunt Racer
« Отговор #3 -: 10, Януари, 2019, 07:43:31 am »
Мерси!

Възможно е да се направи базата на 42065 с L мотори и 4 от новите големи колела. Ще има скорост, мощност и спорната визия на 42065.

Неактивен mishon

  • Нов потребител
  • Публикации: 5
  • Пол: Мъж
    • Владислав Василев
  • Набор: 1974
Re: REVIEW: Lego Technic 42095: Remote-Controlled Stunt Racer
« Отговор #4 -: 10, Януари, 2019, 11:55:08 am »
Имам всички части без големите колела. Гледах любителска сборка с колело 64711, заради което разглобих дозерчето (42071) на хлапето, ама не пасват добре. Адаш знаеш ли какъв е номера на големите колела да ги сърчна в Bricklink, че там сета е все още без описание на частите?

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: Lego Technic 42095: Remote-Controlled Stunt Racer
« Отговор #5 -: 10, Януари, 2019, 11:56:52 am »
Имам всички части без големите колела. Гледах любителска сборка с колело 64711, заради което разглобих дозерчето (42071) на хлапето, ама не пасват добре. Адаш знаеш ли какъв е номера на големите колела да ги сърчна в Bricklink, че там сета е все още без описание на частите?

Още не са вкарани в брикалинк - първи сет, който има такива. И аз ги чакам, за да напазарувам допълнителни. :)

С колето, което си сложил и аз пробвах, но веригата трака ужасно, не пасва добре.

Неактивен mishon

  • Нов потребител
  • Публикации: 5
  • Пол: Мъж
    • Владислав Василев
  • Набор: 1974
Re: REVIEW: Lego Technic 42095: Remote-Controlled Stunt Racer
« Отговор #6 -: 10, Януари, 2019, 12:04:04 pm »
: ) Ами ако ще си ги пазаруваш, поръчай и за мен един комплект, пък аз да си ги купя после със следващата си поръчка от прекрасния ти магазин?  ;)

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: Lego Technic 42095: Remote-Controlled Stunt Racer
« Отговор #7 -: 10, Януари, 2019, 12:44:11 pm »
: ) Ами ако ще си ги пазаруваш, поръчай и за мен един комплект, пък аз да си ги купя после със следващата си поръчка от прекрасния ти магазин?  ;)

Ще направим една поръчка, само да се появят. ;)

Неактивен javor

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 153
  • Пол: Мъж
    • Явор Шиков
  • Набор: 1982
Re: REVIEW: Lego Technic 42095: Remote-Controlled Stunt Racer
« Отговор #8 -: 13, Януари, 2019, 07:37:30 pm »
Май ще разменям App-controlled батмобила за това  :D Дребния нещо не си го харесва толкова, колкото RCTracked Racer-а на сестра му. Няма същата маневреност и проходимост, нищо че издава някакви безумни звуци от телефона  :) А това тук има в добавка и скорост, така че ще му пасне тъкмо на разрушителните наклонности.
Явор Шиков, гр. Ямбол
http://brickset.com/search/?OwnedBy=jshikov

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: Lego Technic 42095: Remote-Controlled Stunt Racer
« Отговор #9 -: 13, Януари, 2019, 07:46:36 pm »
Май ще разменям App-controlled батмобила за това  :D Дребния нещо не си го харесва толкова, колкото RCTracked Racer-а на сестра му. Няма същата маневреност и проходимост, нищо че издава някакви безумни звуци от телефона  :) А това тук има в добавка и скорост, така че ще му пасне тъкмо на разрушителните наклонности.

Батмобилът може да се управлява и с Powered Up Bluetooth Speed Remote Control Unit - с него е по-яко.

Обаче големите  колела на 42095 са незаменими. Сглобил съм Б-модела с доста промени, слагам големите колелета директно към моторите, без предавки - супер скорост + значителна стабилност, моделът е по-управляем, в сравнение с основни модел. Ще го довърша и ще има снимки и видео.

Неактивен javor

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 153
  • Пол: Мъж
    • Явор Шиков
  • Набор: 1982
Re: REVIEW: Lego Technic 42095: Remote-Controlled Stunt Racer
« Отговор #10 -: 13, Януари, 2019, 08:15:01 pm »
Батмобилът може да се управлява и с Powered Up Bluetooth Speed Remote Control Unit - с него е по-яко.
Да, с едно такова от новия пътнически влак го управлява. Иначе от телефон с тъчскрийна е много досадно. От приложението е готина функцията, че може да му програмираш последователност от команди и батмобилът сам да се движи, завива и да издава безумните си звуци  :D
Явор Шиков, гр. Ямбол
http://brickset.com/search/?OwnedBy=jshikov

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
MOD: Lego Technic 42095: Remote-Controlled Stunt Racer
« Отговор #11 -: 22, Януари, 2019, 04:55:54 pm »
Готов съм с първата модификация на сета. Всъщност това е базата на Б-модела. Шасите е модфицирано и удълженото с една пъпка. Купето е все още така просто и леко. Сложил съм 4 от големите колела и моделът е доста бърз.












Неактивен ziggy

  • Нов потребител
  • Публикации: 8
  • Пол: Мъж
    • Христо
  • Набор: 1974
Re: REVIEW: Lego Technic 42095: Remote-Controlled Stunt Racer
« Отговор #12 -: 22, Януари, 2019, 06:40:24 pm »
Добре е станало. Чакам си моето да пробвам и аз туй-онуй :)

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: REVIEW: Lego Technic 42095: Remote-Controlled Stunt Racer
« Отговор #13 -: 24, Януари, 2019, 07:41:53 pm »
 Днес си взех и моя и веднага се захванах с придобивките,оригинала въобще не го почнах защото така или иначе най-важни ми бяха L-моторите(нямах такива) и големите задвижващи колела,ето какво скалъпих до преди малко,лека конструкция и малко спортен характер  :)

 Движи се по всякаква повърхност без да се вири,затова кутията е по напред а виригите повдигнати също,отностно сета смятам че е слаб донор на части,дори и веригите са къси,но дава пълен ел.пакет  :D
 
« Последна редакция: 24, Януари, 2019, 07:47:02 pm от Shifta »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: Lego Technic 42095: Remote-Controlled Stunt Racer
« Отговор #14 -: 24, Януари, 2019, 07:52:13 pm »
Много добра идея да изпозлваш още 2 колела. Направи още някоя снимка и отдолу примерно. Скоростта как ти се вижда с оригиналните L-ки и големите колела?

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: REVIEW: Lego Technic 42095: Remote-Controlled Stunt Racer
« Отговор #14 -: 24, Януари, 2019, 07:52:13 pm »