Автор Тема: Как да оправим тези досадни разхлабени китки...  (Прочетена 2245 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен shoker

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 181
И така, искам да споделя едно мое откритие. Първото нещо което трябва да знаете обаче е че аз съм непоправим маняк на тема минифигурки. За мен лего е 80% минифигурки и 20 процента части. Та аз пазя минифигурките си страшно много. Гледам да не мърдам краката, ръцете и китките им излишно с цел да ги запазя. Да правя си МОКове и понякога даже си правя битки, но пак гледам да не ги мърдам много много. Обаче съм взимал лего на старо... И се оказва че мнооооого малко хора споделят тези мои възгледи за пазенето на минифигурките. Ефекта е ужасяващ (няма ли да направят агенция за закрила на минифигурките ;D). И аз реших да експериментирам. Първите ми опити бяха прости- залепвах самата китка със секундно лепило, но се получава статична минифигурка без възможност да си движи китките... Следващата ми идея обаче реши всичките ми проблеми. Замислих се аз, защото фигурките които щях да "поправям" трябваше и да могат да мърдат китките си за да могат да седнат на спийдърите си. В крайна сметка реших да опитам на 1 размазана минифигурка. А ето го и метода: На клечка за зъби или игла се слага малко секундно лепило, маха се китката от ръката и вътршната част на ръката се обмазва с лепилото, оставя се да престой известно време за да се втвърди лепилото и си имате напълно оправена фигурка. ВНИМАНИЕ!!! ДА СЕ ВНИМАВА С КОЛИЧЕСТВОТО ЛЕПИЛО ЗА ДА НЕ НАПРАВИТЕ РЪКАТА АБСОЛЮТНО БЕЗПОЛЕЗНА.ПЪРВО ОПИТАЙТЕ СЪС БЕЗПОЛЕЗНИ МИНИФИГУРКИ А НЕ С НАЙ- РЕДКИТЕ И СКЪПИТЕ СИ. АВТОРЪТ НА ТЕМАТА НЕ НОСИ НИКАКВА ОТГОВОРНОСТ ЗА ПРОИЗШЕСТВИЯТА!!!
Сега за малко по- увредените фигурки- ако в ръката имат пукнатина и пак китката е хлабава. Правите по- горното и слагате китката в "поправената" ръка ( пукнатината ще стане по-голяма) сложете пак секундно лепило в пукнатината и махнете китката. След което с клечка за зъби или кърфица махнете лепилото от вътрешната част на ръката ако има такова. Оставете известно време. Има и 1 друг проблем- може да има пукнатина в торса по мишницата и самата ръка да е хлабава. За да поправите това ви трябват силни пръсти или клещи. Ако пукнатината е голяма сложете малко лепило направо в нея, извадете ръката и стиснете с пръсти/клещи като при 2-рия вариант внимавате да не повредите фигурката естествено. Дръжте указаното на опаковката време и пуснете. Ако пукнатината е малка ползвайте игла за да вкарате лепило в нея. И ВНИМАВАЙТЕ ДА НЕ ПРЕКАЛИТЕ С ЛЕПИЛОТО, МОЖЕ ДА ОЦАПАТЕ ФИГУРКАТА МНОГО! Това е от мен дано да съм бил полезен. ;D

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re:Как да оправим тези досадни разхлабени китки...
« Отговор #1 -: 04, Март, 2010, 09:48:18 pm »
По време на съхненето на лепилото, от изпаренията на лепилото, не остават ли бели следи по пластмасата? И точно какво лепило използваш или си пробвал с различни?

Неактивен shoker

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 181
Re:Как да оправим тези досадни разхлабени китки...
« Отговор #2 -: 04, Март, 2010, 09:56:58 pm »
Ами използвам български лепила. Преди имах 1 много добро от Австрия- лепеше като че ли направо ги запояваше. А бели следи ако не се прекали с лепилото не се появяват. Трябва да внимаваш с количествата лепило. Ако се прекали остават грозни следи, но дори с тях (почти прозрачни са) фигурките пак стават. Ако имаш някакви по ненужни фигурки може да пробаш с тях. Първите няколко пъти обикновено се прекалява с дозата  :D но после свикваш. Аз си оправих с това 3 супер хубави и стари минифигурки, които получих наскоро и съм много доволен.

Неактивен Nathrezim

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 362
Re:Как да оправим тези досадни разхлабени китки...
« Отговор #3 -: 04, Март, 2010, 09:58:43 pm »
Самата пукнатина в торса или ръката ще се заличи след като е залепена?

Неактивен MONKI6

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 149
Re:Как да оправим тези досадни разхлабени китки...
« Отговор #4 -: 04, Март, 2010, 10:21:25 pm »
Е нали се слага лепилото във ръката,как ще се залепи торсото?Предполагам,че същия метод важи и за торсото,аз имам няколко фигурки със пукнатини отстрани на торсото,ще пробвам и ще пиша за резултата ;)
Симеон Ангелов

Неактивен shoker

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 181
Re:Как да оправим тези досадни разхлабени китки...
« Отговор #5 -: 04, Март, 2010, 10:53:06 pm »
Пукнатината си седи за жалост...Може да се оправи само с бои на Citadel, но и тогава ефекта не е гарантиран. Но все пак няма да е хлабава фигурката :D. Имааааам нов начин  ;D. Слага се лепило върху китките ( по- назад) и се слагат в ръцете. Оставят се малко и след това се слага в самата китка нещо- пистолет или пушка- да можете да хванете добре и силно се завърта лепилото (ако не сте сложили сууууууупеееееееерррррррррр мноооооооогооооо) ще се пропука и китката ще се завърти, като си върне част от старата здравина и междувременно може да се върти. Мога да кажа че ефекта е около 85% от оригиналната здравина на фигурката се връща (това е минимума  :D)

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re:Как да оправим тези досадни разхлабени китки...
« Отговор #5 -: 04, Март, 2010, 10:53:06 pm »