Автор Тема: MOC: Влекач  (Прочетена 1617 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
MOC: Влекач
« -: 07, Октомври, 2014, 06:30:06 pm »
Привет отново,
след като си взех новия багер на Техник, реших да направя нещо, с което да го транспортирам. Творението е камион с ремарке. Самият камион е много прост като изпълнение, няма ПФ, окачване и т.н., но се опитах да го докарам като визия. Платформата на ремаркето се спуска с линейно бутало, което се сваля и вдига посредством врътка. Ето и снимки. Надявам се да Ви хареса.























Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: MOC: Влекач
« Отговор #1 -: 07, Октомври, 2014, 06:59:19 pm »
Жестоко се е получило, браво! От доста време ми се върти в главата да спретна някое дълго ремарке. Искам да те помоля да направиш и някоя снимка на ремаркето отдолу, ще ми е полезно да черпя идеи.

Камионът се е получил супер. От няколко дни съм захванал един жълт камион, но някак не се получава както си го представям, макар, че направих сравнително прилична кабина. :)

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: MOC: Влекач
« Отговор #2 -: 07, Октомври, 2014, 08:47:09 pm »
Заповядай





Като цяло не е нищо особено. Има един бъг, който не съм оправил, защото възнамерявам да го преправя на нещо такова:





При такъв вариант ремаркето ще стане още по-внушително. Причината да го преправя е, че багера не може сам да се изкачи. Започва да се пързаля. Идеята при втория вариант е, товарната част между предните и задните оси да се снижи максимално и багера да се качва странично и след това да се намества. Не знам обаче кога ще ми дойде музата пък и от бачкане не ми остава почти никакво време. Чакам и твоя камион. Може да почерпя някоя идея от теб  :).

Поздрави!

Неактивен edwardo

  • Нов потребител
  • Публикации: 7
Re: MOC: Влекач
« Отговор #3 -: 07, Октомври, 2014, 11:04:21 pm »
Браво много добре се е получило, няма значение че е само на визия, пак си е труд и техника  :D  Адмирации  ;)

Аз се мъча да направя влекач (само на дигиталния дизаинер за сега), но си е доста трудно...
Едуард Хампарян, гр. София

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: MOC: Влекач
« Отговор #4 -: 20, Октомври, 2014, 10:46:43 am »
Ето нещо като продължение на ремаркето. В този вариант мисля, че е по-добре. Дължината стана внушителна. Товарната платформа е достатъчно ниска за да може багера да се изкачи странично. Единственото, което трябва да добавя е закачването към влекача.


БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: MOC: Влекач
« Отговор #4 -: 20, Октомври, 2014, 10:46:43 am »