Автор Тема: REVIEW: Lego Technic 42093: Chevrolet Corvette ZR1  (Прочетена 3287 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GTS

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 254
  • Пол: Мъж
    • Георги Костадинов
  • Набор: 1989
REVIEW: Lego Technic 42093: Chevrolet Corvette ZR1
« -: 03, Февруари, 2019, 12:12:47 pm »
Lego Technic 42093: Chevrolet Corvette ZR1

Година: 2019 г.
Части: 579 бр.
Цена: около 90 лв.
Съотношение цена/части: 0,15 лв./бр.

Първо ревю. Обичам всичко, което се движи от мотор /освен корабите, те са ми скучни/. И да пиша доста...
Гледайки новите сетове за 2019-та, бях супер на кантар колко ще е як тазгодишният Шевролет. Престраших се и не съжалявам!
Супер голям бонус за мен е наличието на Hot-Rod B-model, както и на C-model състезателен камион
//.

Бидейки ревю ревю - ето кутията само отпред:


Съдържанието на кутията:


Рандом страница от ръководството:


Не съм снимал новите части, но вътре са тези:

Функционално моделът ползва синята зъбчатка сходно с 42037 за предаване на завиването ПРЕЗ механизма който върти буталата /42039 b-model и тн/.
Имаме и нови джанти и тесни гуми, които им прилягат. За тях в коментара накрая.

Разсипани на бюрото частите изглеждат така:


Около 40 минути след началото моделът вече има диференциал и предстои да се сдобие с преден мост. Двигателят си има колянов вал, но бутала - не.
За ориентир - предницата е в лявата част, стърчушката в дясната ще бъде контрола за завиване.


Около 20-30 минути по-късно вече имаме и преден мост.
И форма на предница също. Двигателният отсек започва да се строи спираловидно отдясно наляво.
Самите бутала се слагат мноооооого късно. Но пък имаме и седалки вече и преден спойлер  ;)
Също така - ще ме прощава ръководството, но обичам да избързвам и да си сложа гумите още щом имам работещи мостове...


Говорейки за двигателя и буталата - ето го мястото му ПРЕДИ да го спуснем вътре.
Доколкото знам това е първият модел след MACK Anthem-a, който ползва този тип бутала официално от Lego.
Явно четат форуми като нашия  :D


След поставянето на двигателя и новите калници получаваме една от първите супер яки гледки от строенето според мен.


Оттам нататък следва "обличането" на останалата част от модела.


От Lego не са казали ясно дали е задължително да си сложим спойлера или не.
В инструкциите е буквално последната стъпка преди колелата...
Преценете сами кой вариант ви кефи повече.


Завършеният вариант е този /със спойлера/.


Бидейки в ценовия диапазон около 90 лева - ето как седи като мащаб спрямо Гражданската Защита от 2018-та /42075 - First responder/.


ПФУ, свършиха снимките!

ЛИЧНО МНЕНИЕ
0. НА ЖИВО МОДЕЛЪТ Е КРАСИВ!

1. Моделът ми отне около 3 часа за сглобяване с подреждането на частите, Sariel как ги прави за два пъти по-късо време?????
2. Оранжево/черно разцветката ме кефи, Lego имат готино оранжево в Technic серията.
3. По-малко е от лаптоп, става да си го занесете в офиса и да ви живее на бюрото някакво време.
4. Пропорциите са леко криви за спойлера, според мен трябва да е една пъпка по-надолу, при интерес ще покажа MOD guide КАК :)
5. В дизайна на предницата има още малко какво да се желае - черната част на спойлера може да бъде разширена с пъпка напред.
6. Калниците събират по-високи гуми /отзад, но трябва да ги изнесете доста извън калника за да не опират.
Не е невъзможно обаче ;)  Тези от 42075 се събират и се въртят, 42034 balloon tires - влизат, но не се въртят. Снимал съм 42075 гумите.

7. Гумите/джантите са супер яки, но ми идват твърде тесни за да са пропорционални /личи си в сглобяването/.

8. Покривът е супер як, накара ме да се замисля и за кабрио вариант. Ъгълът на предното "стъкло" е супер.
9. Ако сериозно сте прочели тази точка - ударете един коментар долу с реплика "оцелях :D" и мнението си

ПЛЮСОВЕ:
Малък модел, бърз за правене, в момента е СУПЕР ЕВТИН /edigital…/ и има готини преработки. Супер донор за части, калниците са супер!
Много детайли от реалната кола.Як механизъм за завиване. Наклонът на задницата е готин и сравнително верен с оригинала

МИНУСИ:
Странни пропорции, доста дупки в шасито, само две функции. Вратите не се отварят...
Трудно завиване - ограничено въртене на предните колела и много чувствителен контрол /т.е. бързо се стига от крайно ляво до крайно дясно - около 1/3 оборот/.

МЕХ:
Лека нотка на недовършеност. оставя поле за Mad Max промяна на ходовата част.


Вериги в стил Taxi не се събират, сводовете са твърде тесни, но ми мина през главата


КРАЙ!
Моите алтернативни модели -> https://rebrickable.com/users/kostq/mocs/
Галерия към тях -> https://bricksafe.com/pages/kostq

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: Lego Technic 42093: Chevrolet Corvette ZR1
« Отговор #1 -: 03, Февруари, 2019, 12:22:24 pm »
Страхотно предсртавяне, изчетох го с голям кеф! Оранжевите части и тесните гуми са най-ценното от сета. Ако го комбинираш с 2-3 броя 42088 получаваш много полезни оранжеви части.

Неактивен GTS

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 254
  • Пол: Мъж
    • Георги Костадинов
  • Набор: 1989
Re: REVIEW: Lego Technic 42093: Chevrolet Corvette ZR1
« Отговор #2 -: 04, Февруари, 2019, 03:26:00 pm »
https://www.eurobricks.com/forum/index.php?/forums/topic/170003-mod-42093-chevrolet-corvette-zr1/

Колегите са направили модификациите за които говорих и/ли си мислех докато го строя...
За задните гуми боц 43 X 22 и пропорциите стават чудни.


Моите алтернативни модели -> https://rebrickable.com/users/kostq/mocs/
Галерия към тях -> https://bricksafe.com/pages/kostq

Неактивен Technic_fen

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 135
  • Пол: Мъж
    • Росен Кирилов
  • Набор: 1981
Re: REVIEW: Lego Technic 42093: Chevrolet Corvette ZR1
« Отговор #3 -: 04, Февруари, 2019, 09:41:29 pm »
Страхотно ревю!

Единственият недостатък е, че много вдигна очакванията към следващото ти   ;)

Неактивен GTS

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 254
  • Пол: Мъж
    • Георги Костадинов
  • Набор: 1989
Re: REVIEW: Lego Technic 42093: Chevrolet Corvette ZR1
« Отговор #4 -: 19, Февруари, 2019, 12:21:51 pm »
B MODEL REVIEWWWWWWWWW
Преди да продам сета на един колега - реших да пробвам хотрода.
Снимките се цъкат към оригиналния размер.


Хотрода използва доста от сглобките, на корвета, но освен двигателя - всичко останало се разглабя.

Строежа започва от задницата, която си е кухичка... НО ПРОПОРЦИОНАЛНА. На края на поста повече за това.


Построявате шасито и закачате двигателя.


Завършено и с големите гуми от 42061 става истински хотрод.


Неизползваните части са МНОГО. Чак е тъжно.


Изглед отгоре.


Изглед отдолу.


Според вас с кои гуми стои по-добре? /малко дневна светлина/



ЛИЧНО МНЕНИЕ /т.е. ревю ревю частта/

0. Иска ми се да имаше как да го подобря, но свършиха сините 3L конектори. 2L - бол!
1. БЪРЗ БИЛД! Направих го за час и малко. /билд тип още едно ниво и си лягам.../
2. Седи готино на бюро и не заема толкова място, колкото Корвета.
3. Тънките гуми стават само за предни за такъв тип возило. За задните си трябват някакви валяци.
4. Тавана е яко на дупки и си проси доработка. За да се запазят линиите обаче ще трябва ДОСТА доработка, а на мен ми се спеше.
5. ОСТАВАТ СУПЕР МНОГО ПАНЕЛИ и оранжеви части.  + или - си решете вие.
6. Задницата е супер куха /и тъпа/, но с всички останали части става нещо непропорционално и по-тъпо.  Затова не съм я и снимал много много.
7. Радиусът на завиване пак е трагичен, но това е нещо нормално за хот родите.
8. Няма HoG, което при Корвета беше разбираемо, но тук предвид, че и СЕДАЛКИ няма - нямаше да е нещо твърде набиващо се на очи или развалящо модела.
9. Под врътката за завиване в задницата има гол вал от двигателя, който си се върти докато карате. It's not a bug, it's a feature. Лесно се покрива с 1L spacer-че, ама за чий??
10. КАЛНИЦИТЕ НЕ СЕ ПОЛЗВАТ ЗА НИЩО КРЕАТИВНО В ТОЯ БИЛД. Стават за багажник, но врътката няма откъде да излезе...

11. Стига съм мрънкал, хотрода е як. Иска ми се да беше по-як. Все някъде сета ще е намален нов. Стреляйте, няма какво да сбъркате.
Моите алтернативни модели -> https://rebrickable.com/users/kostq/mocs/
Галерия към тях -> https://bricksafe.com/pages/kostq

Неактивен rumbeza

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 49
  • Пол: Мъж
    • Румен Каменов
  • Набор: 198х
Re: REVIEW: Lego Technic 42093: Chevrolet Corvette ZR1
« Отговор #5 -: 24, Април, 2019, 11:08:26 pm »
Хот рода е наистина много добър. Донякъде ми харесва повече от "А" модела, защото предлага много възможности за доработки с помощта на оставащите части. По начало завива лошо и купето не е изискано, абе грозно си е. Експериментирах доста с купето, докато стигна до задоволителен за мен резултат, включително и удължавах шасито с два отвора.

Снимков материал с част от доработките.

Скоро се очакват инструкциите за алтернативен модел grohl666.



« Последна редакция: 24, Април, 2019, 11:10:29 pm от rumbeza »

Неактивен rumbeza

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 49
  • Пол: Мъж
    • Румен Каменов
  • Набор: 198х
Re: REVIEW: Lego Technic 42093: Chevrolet Corvette ZR1
« Отговор #6 -: 02, Май, 2019, 08:20:09 pm »
Допълних снимковия материал от линкът в горното ми мнение с нова доработка. Този път скъсих хот рода с два отвора и промених покрива.




Неактивен rumbeza

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 49
  • Пол: Мъж
    • Румен Каменов
  • Набор: 198х
Re: REVIEW: Lego Technic 42093: Chevrolet Corvette ZR1
« Отговор #7 -: 22, Май, 2019, 10:12:22 am »
Вече има инструкции за формулата:


БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: REVIEW: Lego Technic 42093: Chevrolet Corvette ZR1
« Отговор #7 -: 22, Май, 2019, 10:12:22 am »