Автор Тема: Legoland Dubai 2018  (Прочетена 790 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Legoland Dubai 2018
« -: 11, Март, 2018, 08:37:19 am »
И аз имах щастието да направя едно посещение на Леголенд Дубай.
Много съм доволен.
Сега се боря със сървър където да кача снимките. Надявам се да имам успех. Ще пусна линк скоро.
Ще разкажа и аз какви са ми впечатленията и дали се е променило нещо от посещението миналата година на колегата ''Vladun''

Ето линка, беше голяма борба с качването, имам доста клипове но нямах успех с качването им.

https://ibb.co/album/i64YVa/?sort=date_asc&page=1&params_hidden%5Blist%5D=images&params_hidden%5Bfrom%5D=album&params_hidden%5Balbumid%5D=i64YVa




Повечето неща сигурно ще се повтарят с тези на колегата който вече е бил, но са част от историята и няма как да не ги спомена 😊
Избрахме понеделник като ден за посещение и се оказа много добра идея. Там петък и събота са почивни дни и има повече хора.
Хотела ми беше до Emirates mall в Дубай и до Леголенд го дава около 40км Гугъл, мисля че на апарата показваше 34км. Платих 75+85 дирхама за двете посоки. ( 1дирхам = 0,43лв, 10 дирхама = 4,30лв )
Няма нужда да казвам че и ние бяхме първи, нямаше опашка за касите -  235 дирхама (около 100лв ) е единичен билет, може срещу определена сума ( 35 дирхама ) да се добави посещение на още един увеселителен парк в комплекса ( Motiongate ).
Четох в трипадвайзор че персонала не е обучен и че не са любезни и бях подготвен за простотии, но нищо такова. Имаше Супер много персонал, главно азиатци 99%, всички с усмувки до ушите. На входа не са ни проверявали багажа. Иначе за цената на храната и напитките колегата добре го е казал, една мака кола е 10 дирхама, един сандвич 30.
Почнахме под ред. Първо с главната зала където са макетите на Дубай и след това по тематичните зони. Закритите зони са климатизирани. Посетих всяко магазинче, да, всичко е дебело като цена , но е по-евтино от магазина на Лего в Emirates mall  примерно. На снимките има някои сетове и може да се сметне лесно колко пари излиза в бг пари. Спечелиха ме с гравираните тухлички. Може да си избереш тухла и да ти напишат името. Голямата е 15 дирхама, малката 10дирхама.
Има много зони за почивка, килограми лего части с които децата да си редят по масите докато родителите почиват.
Хванахме и ние 4Д киното, беше супер емоция.
На изхода от парка минах през мини фабриката, правят подарък по една запечатана тухличка с логото на парка.
До фабриката има голям магазин където персонала са повече от клиентите 😊
Може да си купиш части по избор , мисля че малката кутия беше 55 , а голямата 95 дирхама.
Може да си правиш минифигурки по избор като може да си купиш и display case за тях.
Сигурно забравям нещо, но като се сетя ще допълня.

Мисля да ходя на разходка до Англия и ми минава през акъла да посетя и тамошния Леголенд ако има време.
« Последна редакция: 11, Март, 2018, 10:30:13 am от opellego »

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Legoland Dubai 2018
« -: 11, Март, 2018, 08:37:19 am »