Автор Тема: MOC: SS Discovery MOC  (Прочетена 2735 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен alex

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 301
  • Пол: Мъж
    • Александър
  • Набор: 1989
MOC: SS Discovery MOC
« -: 03, Януари, 2013, 10:48:58 pm »
Здравейте, от както съм фен на Star Wars, винаги съм мразил факта, че големите кораби имат по 1-2 стайчки за набутване на 1-2 войничета. И поради тази причина реших да направя нещо мое. Представям ви Space Ship Discovery - Class- Light Weapon Science Cruiser.

И преди да сте казали че е адски квадратен,  имах няколко основни точки, по който го измислях.
1- Да има само лесни за намиране и не скъпи части, за да е максимално евтин. ... мисля че се справих
2- Да се доближава до реално възможен кораб ( ако има такъв да позволява реален живот на кораба) ... само тоалетна не направих :D
3- Да има възможност за скачване с дропшип ... в случая успях да направя 2 с капацитет за 5 човечета (пилот и 4'ма .... някакви :D )
4- Да има склад и телепорт .... това малко от стар трек го взаймствах :D

И така излезна този красавец (е не много красавец)
Въоражението:  4 лазерни батерии от двете страни, 2 плазмени оръдия, 3 многоцелеви каратечници Гатлинг. (както и огъжейна с 3 по-малки гатлинга, малко пушки и т.н)
Екипаж: предполагам 2 главни пилоти за кораба и двама за дропшипите, 8 командоси, 4 научки спецйалисти, 2 механици ... на пръв поглед това са .... сиг около 18-20 .... но факта е че ще си поделят 3 легла :D
Части: 2482 .... и при средна цена 23 стотинки на една част, ще излезна 570 лв. .... най верочтно по-по малко, понеже има от масовите части на цени от по 5-10 стотинки а това яко намаля. Аз предполагам че ще е около 360
Крайна дата: След изчисление на финансийте ми (семестриална такса, телефон, нормални разходи и ненормални около приятелката ми :D i t.n.)
Предполагам че 1 май ... а изчислено около това кога и какви доставки ще има от бриклинк ... тук и кристалното кълбо не помага :D

Ще прокача файла с ЛДД макета, а на този линк има 10'ина снимки -> http://imageshack.us/f/818/ssdiscovericlasslightwe.png/
Щв съм благодарен за всякаки коментари с съвети и критики, сега почвам и по голям ... батълшип с поне 4 изтребителя нооо нищо др като идея :D




« Последна редакция: 15, Септември, 2013, 07:51:58 pm от vladoniki »
Освидетелстван Lego маниак - http://www.brickset.com/search/?ownedBy=alezzi1

Неактивен Antonio

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 228
    • Антонио Тодоров
  • Набор: 1997
Re: SS Discovery MOC
« Отговор #1 -: 03, Януари, 2013, 11:23:25 pm »
Много добре се е получило ,само може да добавиш някакви крила,иначе отвътре радва  :)

Неактивен cyclop

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 141
  • Пол: Мъж
    • Петър Ненов
  • Набор: 1976
Re: SS Discovery MOC
« Отговор #2 -: 03, Януари, 2013, 11:40:07 pm »
Един масово произвеждан реален кораб би изгглеждал точно толкова квадратен и семпъл  според мен  :)
Бих ти предложил да направиш семпла декорация на покрива с flat tile 1х2 и 2х2, със сигурност няма да оскъпи, а ще добави много автентичност. На Т-образния покрив може да направиш някакви форми примерно, а на големия покрив отзад може да напишеш в Ксерокс стил някакво цифрово обозначение.
Харесва ми като концепция, с всичките помещения и реална обитаема площ, имам подозрение обаче, че няма да се държи стабилно покрива с това захващане - изглежда доста масивен и тежък.

и как без тоалетна брее  :D

Неактивен alex

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 301
  • Пол: Мъж
    • Александър
  • Набор: 1989
Re: SS Discovery MOC
« Отговор #3 -: 04, Януари, 2013, 01:19:48 am »
Благодаря за коментарите .. след малко прегледи на сет 10197 измислих мой и много по лесен начин за цифри и букви по стените. Тааам също така бях забравил да покажа и входа на кораба .. платформа в склада която се спуска и избутва стената.

Това е входа



А това е Входа и над него номера на кораба - 501


Освидетелстван Lego маниак - http://www.brickset.com/search/?ownedBy=alezzi1

Неактивен Antonio

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 228
    • Антонио Тодоров
  • Набор: 1997
Re: SS Discovery MOC
« Отговор #4 -: 04, Януари, 2013, 09:38:23 am »
Така е по-добре,искам да добавя че горната ми идея за крила не е много добра ,ще е по-добре да добавиш двигатели отстрани,такива които се въртят за да може да каца без проблеми :)

Неактивен Denaro7

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 25
  • Пол: Мъж
    • Данаил Бешков
Re: SS Discovery MOC
« Отговор #5 -: 04, Януари, 2013, 02:58:40 pm »
Невероятно, нямах представа че може да се побере всичко нужно за полет в един кораб. Или явно и аз съм паднал под ударите на идеята че интериора на 1 кораб изграден от лего е само 1 стайчка

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: SS Discovery MOC
« Отговор #5 -: 04, Януари, 2013, 02:58:40 pm »