Автор Тема: Модулни сгради на добра цена - от къде ?  (Прочетена 5034 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jonsnow27

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 73
  • Пол: Мъж
    • Миро П.
  • Набор: 1990
  Модулни сгради в България продават единствено Бо Хоби със завишени цени. Чуждестранните сайтове изискват плащане по банков път, което за момента не е опция. Някой би ли ми препоръчал нещо ?  :-\

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Модулни сгради на добра цена - от къде ?
« Отговор #1 -: 24, Юли, 2017, 02:21:07 pm »
  Модулни сгради в България продават единствено Бо Хоби със завишени цени. Чуждестранните сайтове изискват плащане по банков път, което за момента не е опция. Някой би ли ми препоръчал нещо ?  :-\

Не съм срещал чуждестранен сайт, който да иска плащане по банков път ...

« Последна редакция: 24, Юли, 2017, 02:25:56 pm от mamun »

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: Модулни сгради на добра цена - от къде ?
« Отговор #2 -: 24, Юли, 2017, 02:27:32 pm »
  Модулни сгради в България продават единствено Бо Хоби със завишени цени. Чуждестранните сайтове изискват плащане по банков път, което за момента не е опция. Някой би ли ми препоръчал нещо ?  :-\

Здравей,

със сигурност разгледай Бриклинк: https://www.bricklink.com
Там ще намериш най-добрите цени, но повечето искат плащане с Пейпал.

Успех :)

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Модулни сгради на добра цена - от къде ?
« Отговор #3 -: 24, Юли, 2017, 02:32:29 pm »
Не съм срещал чуждестранен сайт, който да иска плащане по банков път ...

Единственият чуждестранен, който не иска банково плащане е ЕДиджитал, всички останали искат авансово плащане по същество по банка - PayPal (нужна банкова сметка, за да изпратиш пари по ПейПал). Или плащане с банкова карта, зад която отново има банкова сметка.

Пример за цените, да речем 10251:
- в Бохоби - 410 лв.
- в Европесйки магазини, цената започва от 240 лв.

 :)

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Модулни сгради на добра цена - от къде ?
« Отговор #4 -: 24, Юли, 2017, 04:33:31 pm »
Единственият чуждестранен, който не иска банково плащане е ЕДиджитал, всички останали искат авансово плащане по същество по банка - PayPal (нужна банкова сметка, за да изпратиш пари по ПейПал). Или плащане с банкова карта, зад която отново има банкова сметка.

E ако така го разбираш ... за мен банково плащане си е превеждане на пари, директно по банкова сметка. Тръгвайки по логиката с банковата сметка, то всички плащания за по банков път, защото за да получиш пари кеш или теглиш от банкомат, зад който имаш банкова сметка или теглиш от банка, пак от банкова сметка

jonsnow27, дай ми чуждестранния сайт, от който искаш да поръчаш ! Ако има доставка до България, то ще мидадеш пари кеш, пък аз ще ти го поръчам и платя по банков път !
« Последна редакция: 24, Юли, 2017, 04:36:18 pm от mamun »

Неактивен Morpheus

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 139
Re: Модулни сгради на добра цена - от къде ?
« Отговор #5 -: 25, Юли, 2017, 01:25:01 pm »
Ако не държиш да е точно Lego бих препоръчал сетовете на Lepin, имам 3 и са на доста високо ниво.

Неактивен TuttyBg

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 13
  • Пол: Мъж
    • Виктор Стратиев
  • Набор: 1979
Re: Модулни сгради на добра цена - от къде ?
« Отговор #6 -: 25, Юли, 2017, 02:52:48 pm »
Аз не мисля, че цените в BoHobby са особено завишени. На теория някои от сградите могат да се намерят и на по-изгодна цена, но като сложиш рисковете от предварителното плащане, времето и разходите за доставка, ценовото предимство вече не е толкова голямо. Имам купени 4 или 5 сгради от BoHobby и съм доволен. Ти търсиш ли някой конкретен модел?
« Последна редакция: 25, Юли, 2017, 02:57:51 pm от TuttyBg »

Неактивен SGB

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 124
  • Набор: '86
Re: Модулни сгради на добра цена - от къде ?
« Отговор #7 -: 25, Юли, 2017, 03:26:53 pm »
Ако ви притесняват таксите при банковия превод. Може да пробвате: https://transferwise.com/

Няколко пъти съм го използвал и съм доволен.
Благой Миланов
My Sets - http://brickset.com/search/?ownedBy=SGB

Неактивен ender

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 338
  • Пол: Мъж
    • Владимир Йосифов
    • brickset
  • Набор: 86
Re: Модулни сгради на добра цена - от къде ?
« Отговор #8 -: 25, Юли, 2017, 04:28:39 pm »
Ако ви притесняват таксите при банковия превод. Може да пробвате: https://transferwise.com/

Няколко пъти съм го използвал и съм доволен.
+1, включително и за големи суми.
Ако някой реши да ползва обаче, нека предварително драсне някой ред на мен или колегата :)

Неактивен jonsnow27

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 73
  • Пол: Мъж
    • Миро П.
  • Набор: 1990
Re: Модулни сгради на добра цена - от къде ?
« Отговор #9 -: 25, Юли, 2017, 06:46:44 pm »
[quote
Аз не мисля, че цените в BoHobby са особено завишени. На теория някои от сградите могат да се намерят и на по-изгодна цена, но като сложиш рисковете от предварителното плащане, времето и разходите за доставка, ценовото предимство вече не е толкова голямо. Имам купени 4 или 5 сгради от BoHobby и съм доволен. Ти търсиш ли някой конкретен модел?

Насочил съм се към Lego 10232 Palace Cinema и като се замисля си прав. Ако имаш над 200лв поръчки за последните 13 месеца получаваш някаква отстъпка, колко процента е за Киното?

Неактивен Stormfury

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 605
  • Пол: Мъж
    • Деан Драганов
  • Набор: 1986
Re: Модулни сгради на добра цена - от къде ?
« Отговор #10 -: 25, Юли, 2017, 10:18:12 pm »
Модулните сгради се водят hard to find и за тях намалението е 5%, иначе ако сета не е hard to find е 10%.

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Модулни сгради на добра цена - от къде ?
« Отговор #11 -: 25, Юли, 2017, 10:39:57 pm »
Най-ниската цена в Bricklink за нов е от Германски магазин - EUR 115.00 + Доставка до БГ
В момента в Amazon.co.uk e £113.39 + £6.20 UK deliver + доставката на габко до БГ (4.40 или 6.60 лв)

Ако решиш, може да ми дадеш еквивалента в лева и ще ти го поръчам

Неактивен kikoleppard

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 192
  • Пол: Мъж
    • Кирил Неделчев
  • Набор: 1978
Re: Модулни сгради на добра цена - от къде ?
« Отговор #12 -: 26, Юли, 2017, 09:36:21 am »

Ако решиш, може да ми дадеш еквивалента в лева и ще ти го поръчам

Васко,

теб само мога да те хваля колко си услужлив и добричък и не само за случая, а като цяло в този форум!  :) :) :)


Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Модулни сгради на добра цена - от къде ?
« Отговор #13 -: 26, Юли, 2017, 10:16:12 am »
Хайде хайде, хич не съм такъв !

Неактивен hooky

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 324
  • Пол: Мъж
    • Николай Алексиев
  • Набор: 88
Re: Модулни сгради на добра цена - от къде ?
« Отговор #14 -: 26, Юли, 2017, 10:48:53 am »
Аз не мисля, че цените в BoHobby са особено завишени. На теория някои от сградите могат да се намерят и на по-изгодна цена, но като сложиш рисковете от предварителното плащане, времето и разходите за доставка, ценовото предимство вече не е толкова голямо. Имам купени 4 или 5 сгради от BoHobby и съм доволен. Ти търсиш ли някой конкретен модел?

Аз лично не съм съгласен, че рисковете от предварително плащане и времето за доставка могат да компенсират огромната разлика в цената. Първо, такова нещо като рискове от предварително плащане няма, особено ако пазаруваш от вече утвърден магазин. Второ, времето за доставка е от значение ако е необходимо да направиш подарък за скорошен рожден ден например (а от написаното се разбира, че случаят не е такъв). А и самото време за доставка в повечето случаи не надвишава 10ина дни, а са много случаите в които е още по-малко (4-5 дни за пратки изпратени по пощата от Германия например).

БоХоби иначе е чудесен магазин, прекрасно е, че го има в България. За да продължи да съществува, с оглед и неголямото търсене на Лего у нас, явно не може да си позволи да прави големи намаления или да продава много евтино някои сетове.

Смятам също така, че клиентите на БоХоби в по-голямата си част не са колекционери, нито особено запалени фенове. Разбира се, има изключения.

За по-големи сетове (а и не само) по-запалените любители е необходимо да търсят други начини за пазаруване на Лего - за щастие в интернет е пълно с такива места - и то напълно сигурни. :)

Разбира се, всеки може сам да прецени какво е изгодно за него. Във всеки случай обаче е необходимо да знае какви са всички опции. :)
« Последна редакция: 26, Юли, 2017, 10:52:43 am от hooky »
Николай Алексиев
Brickset колекция

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Модулни сгради на добра цена - от къде ?
« Отговор #14 -: 26, Юли, 2017, 10:48:53 am »