Автор Тема: REVIEW: Lepin 15008 Green Grocer, копие на Lego 10185 Green Grocer.  (Прочетена 2563 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Morpheus

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 139
REVIEW: Lepin 15008 Green Grocer, копие на Lego 10185 Green Grocer.
« -: 29, Октомври, 2016, 06:19:31 pm »
Тук ще ви представя сета Lepin 15008 Green Grocer, който е копие на Lego 10185 Green Grocer Modular Building.

Части: 2462
Минифигурки: 4
Цена: 115 лв.

Модела го поръчах от AliExpress, заедно с още един сет, пликчетата с частите за двата сета бяха разделени в два по-голями плика, сложени в общ кашон, оригинални кутии липсваха. Вероятно политика на магазините за олекотяване и намаляване обема на пратките за по-ниска цена, на сетовете, доставката беше безплатна с DHL.
  Останах учуден от качеството на частите, реално разликата с Lego е липсата на надписа по пъпките. Разлика при сглобяване и разглобяването няма, сравнени с Lego. При проучването за марката разбрах за заводски, липсващи и деформирани части. При мен имаше три липсващи плочки, една част с друг цвят и една, с лека деформация, което е ОК за парите си. Инструкциите са много подробни и хубаво илюстрирани, на места цвета от упътването се различава от реалните части. Отделно на места имах проблем с различаването дали трябва да ползвам черни или тъмно, сиви части, същото беше с кафявите и тъмно, червените част.
Частите са разпределени в 67 пликчета, без никакви означение, за коя стъпка от сглобяването се отнасят, което налага разпределението им по някакъв начин. Аз ги разпределих по вид, ползвах 26 кутиики, като едната беше разделена на 6-7 отделения. Основните плочки са зелени, два броя, 32х16 пъпки, по ревюта попаднах на извити такива, при мен проблем с тях нямаше.

Ето как пристигна пратката, в черният плик са частите от Green Grocer-a



Няколко, произволни страници от упътването:





Няколко снимки от процеса на сглобяване, на 1-та снимка се вижда и първата липсваща част, плоска плоча в тъмно червено, втората и третата са от напредъка до средата на упътването (вторият етаж на сградата)



Деформираната част, остава скрита в строежа и не се вижда:



Първият етаж е завършен:







Вторият етаж, липсват детайли с изключение на камината, пердетата и вътрешните стълби, които са от две части. Аварийните стълби са интересни:





Третият етаж, стенният часовник и радиатора са интересни. Тук се виждат и другите липсващи части, две плоски, плочки, 1х2 в кафяво:





И за финал, покривът, тук се вижда частта със сгрешен цвят в комина, вместо тъмно сива е черна, на втората снимка се вижда, че по невнимание съм разменил местата на частите, частта от комина се вижда от дясната страна на масичката, на балкона:



Сетът в целия му блясък:





Ето и частите, които ми останаха:




Чудесна имитация, който няма възможност да си позволи оригинала, то тази серия от Lepin е за него.
« Последна редакция: 29, Октомври, 2016, 08:02:09 pm от Morpheus »

Неактивен ender

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 338
  • Пол: Мъж
    • Владимир Йосифов
    • brickset
  • Набор: 86
Re: REVIEW: Lepin 15008 Green Grocer, копие на Lego 10185 Green Grocer.
« Отговор #1 -: 29, Октомври, 2016, 07:04:45 pm »
Благодаря за чудесното ревю - ще се купува...

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: REVIEW: Lepin 15008 Green Grocer, копие на Lego 10185 Green Grocer.
« Отговор #1 -: 29, Октомври, 2016, 07:04:45 pm »